Norestal (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf, Reykjavikurvegur 78, P.O. Box 420, IS-222 Hafnarfjordur, Islandija
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Escitalopramas yra selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei priklausantis antidepresantas. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, t. y. didina jo kiekį. Manoma, kad serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse yra svarbus veiksnys, skatinantis atsirasti depresiją ir su ja susijusias ligas.

Norestal vartojama toliau išvardytoms ligoms gydyti:

  • depresijos sutrikimui (didžiosios depresijos epizodui);
  • panikos sutrikimui su agorafobija (pvz., baime išeiti iš namų, įeiti į parduotuvę, būti minioje ar viešose vietose) arba be jos;
  • socialinio nerimo sutrikimui (socialinei fobijai);
  • generalizuoto nerimo sutrikimui;
  • obsesiniam – kompulsiniam sutrikimui.

Norestal (10mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinės dozės (jei gydytojas nenurodė kitaip)

Depresijos gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama kartą per parą gerti 10 mg dozę. Atsižvelgiant į ligos sunkumą ir paciento reakciją, dozę galima didinti (didžiausia paros dozė yra 20 mg).

Panikos sutrikimo su agorafobija arba be jos gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, pirmąją savaitę rekomenduojama vartoti 5 mg paros dozę, vėliau ji didinama iki 10 mg. Atsižvelgiant į ligos sunkumą ir paciento reakciją, dozę galima didinti (didžiausia paros dozė yra 20 mg).

Socialinio nerimo sutrikimo (socialinės fobijos) gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama kartą per parą gerti 10 mg dozę. Paprastai, kol išnyksta simptomai, gydyti reikia 2-4 savaites. Atsižvelgęs į paciento reakciją, gydytojas paros dozę gali keisti (ji gali būti 5-20 mg).

Generalizuoto nerimo sutrikimo gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, iš pradžių rekomenduojama kartą per parą gerti 10 mg dozę. Atsižvelgęs į paciento reakciją, gydytojas dozę gali didinti iki didžiausios paros dozės, t. y. 20 mg. Jei gydoma ilgai, būtina reguliariai vertinti gydymo naudą.

Obsesinio - kompulsinio sutrikimo (OKS) gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip, iš pradžių kartą per parą gerti 10 mg dozę. Atsižvelgęs į paciento reakciją, gydytojas dozę gali didinti iki didžiausios paros dozės, t. y. 20 mg. Jei gydoma ilgai, būtina reguliariai vertinti gydymo naudą.

OKS yra lėtinė liga, todėl, siekiant užtikrinti, kad simptomai išnyko, gydyti reikia pakankamai ilgai.

Senyvi pacientai

Įprastinė rekomenduojama pradinė Norestal dozė ( 5 mg kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg per parą. 

Norestal veiksmingumas senyviems pacientams, kuriems yra socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija), netirtas.

Pacientai, kuriems yra specifinių rizikos veiksnių

Jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, pirmąsias 14 dienų patariama gydyti 5 mg paros doze. Atsižvelgęs į paciento reakciją, gydytojas dozę gali didinti ir nurodyti vartoti 10 mg paros dozę. Ligoniams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, šio vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai, o dozė turi būti didinama labai atidžiai.

Jeigu yra lengvas ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, dozės keisti nereikia. Ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.), šio vaisto reikia vartoti atsargiai.

Pacientams, kurių organizme metabolizmas, dalyvaujant CYP2C19 (specifiniam kepenų fermentui), vyksta silpnai, pirmąsias dvi gydymo savaites rekomenduojama pradinė 5 mg paros dozė. Atsižvelgiant į organizmo reakciją, paros dozė gali būti didinama iki 10 mg.

Kaip ir kada vartoti Norestal

Plėvele dengtą tabletę reikia gerti kartą per parą, neatsižvelgiant į valgymo laiką. Ją reikia nuryti sveiką, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio (geriausia stikline vandens).

Kaip ilgai vartoti Norestal

Kol pasireikš pagerėjimas, vartojant Norestal, kaip ir kitų vaistų nuo depresijos, panikos sutrikimo, socialinio nerimo sutrikimo bei generalizuoto nerimo sutrikimo, gali praeiti kelios (2-4) savaitės. Vadinasi, Norestal būtina vartoti toliau net tuo atveju, jei kurį laiką būklė negerėja.

Negalima keisti dozės nepasitarus su gydytoju.

Gydant panikos sutrikimą su agarofobija arba be jos, stipriausias poveikis pasireiškia maždaug po 3 mėnesių.

Bendra kiekvieno ligonio gydymo trukmė labai skiriasi, ją nustato gydytojas. Vartokite vaisto visą numatytą laikotarpį, net jei jaučiatės geriau arba jei išnyko simptomai, kad liga vėl nepasunkėtų ar nepasikartotų. Depresiją rekomenduojama gydyti dar mažiausiai 6 mėnesius po to, kai išnyksta simptomai.

Panikos sutrikimas ir socialinio nerimo sutrikimas gydomi keletą mėnesių.

Gydymo negalima pabaigti staiga: vieną ar dvi savaites lėtai palaipsniui turi būti mažinama dozė, kad neatsirastų nutraukimo simptomų.

Jei manote, kad Norestal veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Norestal dozę?

Duomenų apie perdozavus atsirandančias reakcijas nėra. Vis dėlto perdozavimo atveju kreipkitės į gydymą.

Pamiršus pavartoti Norestal

Jei pamiršote išgerti Norestal dozę, kitą dozę gerkite įprastu metu. Dvigubos dozės gerti negalima.

Nustojus vartoti Norestal

Jei gydymą norite nutraukti, būtinai prieš tai pasitarkite su gydytoju. Jis gali norėti imtis tinkamų priemonių. Nenutraukite vaisto vartojimo savo nuožiūra, nepasitarę su gydytoju.

Nutraukus gydymą Norestal, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų (toks poveikis pasireiškia dažnai). Nutraukimo simptomų atsiradimo pavojus padidėja, jei Norestal vartojama ilgai, didelė dozė arba jei dozė sumažinama per greitai. Daugumai ligonių šie simptomai būna lengvi ir per dvi savaites praeina savaime. Vis dėlto kai kuriems pacientams jie gali būti sunkūs ir trukti ilgai (2-3 mėnesius ar ilgiau). Jei baigus gydymą Norestal atsiranda sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į gydytoją. Jis gali patarti vėl pradėti gerti tablečių ir dozę mažinti lėčiau.

Nutraukimo simptomai yra svaigulys (pusiausvyros sutrikimas arba nelaikymas), dilgčiojimo, badymo, deginimo ir (rečiau) elektros šoko pojūtis (toks pojūtis gali būti ir galvoje), miego sutrikimas (intensyvūs sapnai, košmariški sapnai, negalėjimas miegoti), nerimo pojūtis, galvos skausmas, pykinimas, prakaitavimas (taip pat naktį), nenustygstamumas ar ažitacija, tremoras (drebulys), sumišimas ar dezorientacija, emocionalumas ar irzlumas, viduriavimas (laisvi viduriai), regos sutrikimai, virpantys ar mušantys širdies susitraukimai (palpitacija).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *