Novofem

+1
+1 -0

Gamintojas: Novo Nordisk A/S
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Noretisterono acetatas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Novofem priklauso nepertraukiamos sudėtinės Pakaitinės Hormonų Terapijos (PHT) vaistų grupei, kurie vartojami kiekvieną dieną be pertraukos. Novofem tinka moterims po menopauzės, praėjus mažiausiai 6 mėnesiams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

Novofem tablečių sudėtyje yra 2 rūšių hormonų – estrogeno (estradiolio) ir progestageno (noretisterono acetato). Novofem sudėtyje esantis estradiolis yra identiškas moterų kiaušidėse gaminamam estradioliui ir priklauso natūraliems estrogenams. Noretisterono acetatas yra sintetinis progestagenas, kuris veikia panašiai kaip ir progesteronas – kitas svarbus moteriškas lytinis hormonas.

Novofem skiriamas:

• Palengvinti arba pašalinti nemalonius menopauzės simptomus (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą, makšties sausumą), pasireiškiančius moterims po menopauzės, kurioms nepašalinta gimda.
• Osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jei yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jei šiam tikslui negalima vartoti kitų vaistų.

Duomenų apie vyresnių nei 65 metų moterų gydymą šiuo vaistu nėra pakankamai.

Novofem. Vartojimas

Novofem visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei kuo nors abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei anksčiau nevartojote jokio PHT vaisto, gydymą Novofem galite pradėti bet kurią Jums tinkamą dieną. Jei prieš tai vartojote kitą pakaitinės hormonų terapijos vaistą, pasitarkite su gydytoju, kada Jūs turėtumėte pradėti gydymą Novofem.

Gerkite po vieną tabletę vienąkart per parą kasdien maždaug tuo pačiu metu.

Pakuotėje yra 28 tabletės.

1 - 16 diena – 16 parų gerkite po vieną raudoną tabletę kasdien;

17 - 28 diena - 12 parų gerkite po vieną baltą tabletę kasdien.

Tabletę užsigerkite stikline vandens.

Išgėrus visas pakuotės tabletes, gydymą tęskite be pertraukos, iškart pradėkite naują pakuotę. Pradėjus naują pakuotę, paprastai prasideda į menstruacijas panašus kraujavimas (mėnesinės).

Žiūrėkite „VARTOTOJO INSTRUKCIJA“ pakuotės lapelio pabaigoje.

Menopauzės simptomams gydyti turėtų būti vartojama mažiausia efektyvi simptomus palengvinanti vaisto dozė trumpiausią laiką.

Jei po 3 mėnesių vaisto vartojimo nepajusite simptomų palengvėjimo, pasitarkite su savo gydytoju. Gydymą reikėtų tęsti tik tol, kol vaisto teigiamas poveikis išlieka didesnis už jo keliamą riziką.

Pavartojus per didelę Novofem dozę

Jei suvartojote per daug Novofem, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Novofem, gali atsirasti pykinimas arba vėmimas.

Pamiršus pavartoti Novofem

Jei pamiršote išgerti tabletę, išgerkite per artimiausias 12 valandų. Jei praėjo daugiau nei 12 valandų, pradėkite vartoti kitą dieną įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Praleidus vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė.

Nustojus vartoti Novofem

Jei dėl kokios nors priežasties norėtumėte nutraukti Novofem vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Jis paaiškins, koks poveikis gali pasireikšti nutraukus vaisto vartojimą, ir aptars su Jumis kitas gydymo galimybes.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *