NOVYNETTE CONTINUOUS

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Dezogestrelis, Etinilestradiolis

NOVYNETTE CONTINUOUS yra kontraceptinės tabletės, kurios vartojamos apsisaugoti nuo nėštumo.

Kiekvienoje gelsvoje plėvele dengtoje tabletėje yra nedidelis kiekis dviejų rūšių moteriškų hormonų – dezogestrelio ir etinilestradiolio. Žaliose plėvele dengtose tabletėse veikliųjų medžiagų nėra, kitaip žaliosios tabletės dar vadinamos placebo tabletėmis.

Kontraceptinės tabletės, turinčios du hormonus, yra vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.

Sudėtinės kontraceptinės tabletės apsaugo nuo nėštumo trimis būdais. Šie hormonai:

1. neleidžia kiaušidėms kiekvieną mėnesį išlaisvinti kiaušinėlio (slopina ovuliaciją);

2. tirština sekretą (dėl to gimdos kaklelyje spermai sunkiau pasiekti kiaušinėlį);

3. pakeičia gimdos gleivinę, dėl ko mažai tikėtina, kad apvaisintas kiaušinėlis galės joje augti.

Bendroji informacija

Taisyklingai vartojamos tabletės yra veiksmingas grįžtamasis kontracepcijos būdas. Vis dėlto, tam tikrais atvejais tablečių veiksmingumas gali sumažėti arba Jūs turėtumėte nutraukti šių tablečių vartojimą (žr. toliau). Tokiais atvejais veiksmingai kontracepcijai užtikrinti reikia susilaikyti nuo lytinių santykių arba sueities metu naudotis papildomomis kontraceptinėmis priemonėmis (pvz., prezervatyvais arba spermicidais).

Nesinaudokite kalendoriniais arba temperatūriniais metodais. Šie metodai gali būti neveiksmingi, nes NOVYNETTE CONTINUOUS keičia kas mėnesį vykstančius kūno temperatūros ir gimdos kaklelio gleivinės pokyčius.

Prisiminkite, kad sudėtinės kontraceptinės tabletės, tokios kaip NOVYNETTE CONTINUOUS, neapsaugos nuo lytiškai plintančių ligų (pvz., AIDS). Apsisaugoti galima tik naudojant prezervatyvu.

NOVYNETTE CONTINUOUS. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Jei prieš pradėdama vartoti NOVYNETTE CONTINUOUS Jūs vartojote kitus kontraceptikus, žinote, kad daugumą kontraceptikų sudaro 21 tabletė. Vartodama šiuos kontraceptikus, Jūs geriate po 1 tabletę per parą 21 dieną, o po to darote 7 dienų (vienos savaitės) pertrauką, kurios metu tablečių negeriate. NOVYNETTE CONTINUOUS tabletės vartojamos kitaip. Išgėrus 21 gelsvą aktyviąją tabletę, iškart turite pradėti vartoti 7 žalias placebo tabletes; taigi savaitės pertraukos nėra, o yra placebo tablečių vartojimo savaitė. NOVYNETTE CONTINUOUS yra pateikiamas 28 tablečių kalendorinėje dvisluoksnėje lizdinėje plokštelėje. Kalendorinė dvisluoksnė juostelė sužymėta taip, kad Jums būtų lengviau prisiminti išgerti tabletes.

Turite žinoti, kurią savaitės dieną gersite pirmąją tabletę (pirmąją dieną galite pasižymėti ant pakuotės).

Laikydamasi ant dvisluoksnės juostelės pavaizduotų rodyklių krypties, kas dieną gerkite po vieną tabletę 28 dienas, kol išgersite visas dvisluoksnės juostelės tabletes.

7 dienų laikotarpiu, kol vartojamos žalios placebo tabletės (placebo tablečių vartojimo savaitę), turėtų prasidėti kraujavimas (nutraukimo kraujavimas). Jis paprastai prasideda 2-3-ią dieną po paskutinės NOVYNETTE CONTINUOUS gelsvos aktyviosios tabletės suvartojimo. Tik išgėrus paskutinę žalią tabletę reikia pradėti vartoti sekančios dvisluoksnės juostelės tabletes – nesvarbu, ar kraujavimas baigėsi, ar ne. Tai reiškia, kad tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės turėsite pradėti gerti tą pačią savaitės dieną ir kad nutraukimo kraujavimas kiekvieną mėnesį prasidės tomis pačiomis dienomis. Tokiu būdu vartojant NOVYNETTE CONTINUOUS Jūs būsite apsaugota nuo nėštumo ir tomis 7-iomis placebo tablečių vartojimo dienomis.

Tabletes stenkitės gerti kasdien maždaug tuo pačiu laiku. Geriausia jas gerti arba prieš pat miegą, arba tik atsikėlus.

Nurykite tabletę nepažeistą, jei reikia, užsigerkite vandeniu.

Pradedant pirmąją pakuotę

Jeigu paskutinį mėnesį nevartojote hormoninių kontraceptikų

Pirmąją tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių dieną, t. y. pirmąją ciklo dieną, kai prasideda kraujavimas. Išgerkite pirmąją tabletę ir tą dieną pasižymėkite ant pakuotės.

Sekite rodyklės nurodyta kryptimi ir tęskite vienos tabletės per parą vartojimą tol, kol dvisluoksnė juostelė bus tuščia.

Jeigu tabletes gerti pradėsite 2-5 mėnesinių dieną, pirmosiomis 7 tablečių vartojimo dienomis taip pat reikia naudoti ir kitą kontracepcijos būdą, pvz., prezervatyvą, tačiau tai reikalinga tik pradėjus vartoti pirmosios pakuotės tabletes.

Keičiant kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką arba makšties žiedą, arba pleistrą į NOVYNETTE CONTINUOUS

NOVYNETTE CONTINUOUS vartojimą pradėkite sekančią dieną po to, kai baigsis prieš tai vartoto kontraceptiko laikotarpis, kai nevartojamos tabletės (arba kai bus suvartota paskutinė ankstesnio kontraceptiko neveiklioji tabletė). Jeigu buvo naudojamas makšties žiedas arba transderminis pleistras, geriausia NOVYNETTE CONTINUOUS pradėti vartoti žiedo / pleistro pašalinimo dieną, tačiau ne vėliau kaip tą dieną, kurią turėtų būti užklijuotas / įdėtas naujas pleistras / makšties žiedas.

Keičiant progestogenų preparatus (vien progestogenų kontraceptines tabletes, injekcijas, implantus) arba progestogenus atpalaiduojančią vartojimo į gimdą sistemą (VGS) į NOVYNETTE CONTINUOUS

Vien progestogenų turinčias tabletes galima pakeisti bet kurią dieną (keičiant implantą arba VGS – jo pašalinimo dieną; keičiant injekcijas – dieną, kurią turėtų būti leidžiama kita injekcija), tačiau visais šiais atvejais pirmosiomis 7 tablečių vartojimo dienomis reikia naudotis papildomomis apsauginėmis priemonėmis (pavyzdžiui, prezervatyvu).

Po persileidimo ar aborto

Laikykitės gydytojo nurodymų.

Po gimdymo

Po gimdymo NOVYNETTE CONTINUOUS galite pradėti vartoti praėjus 21-28 dienoms. Jeigu pradėsite vartoti vėliau nei po 28 dienų, pirmosiomis 7 NOVYNETTE CONTINUOUS vartojimo dienomis turėsite taikyti vadinamąjį barjerinį metodą (pavyzdžiui, prezervatyvą). Jeigu po gimdymo prieš pradedant (vėl) vartoti NOVYNETTE CONTINUOUS turėjote lytinių santykių, pirmiausiai privalote įsitikinti, kad nesate nėščia, arba turite palaukti, kol prasidės mėnesinės.

Klauskite gydytojo, jeigu nesate tikra, kada pradėti vartoti NOVYNETTE CONTINUOUS.

Jeigu po gimdymo žindote ir norite (vėl) pradėti vartoti NOVYNETTE CONTINUOUS.

Skaitykite skyrių „Žindymas“.

Ką daryti pavartojus per didelę NOVYNETTE CONTINUOUS dozę

Pranešimų apie sunkias ir žalingas pasekmes pavartojus per didelę NOVYNETTE CONTINUOUS dozę nėra. Vienu metu išgėrus keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas. Jaunoms mergaitėms gali pasireikšti kraujavimas iš makšties. Jeigu išgėrėte per daug NOVYNETTE CONTINUOUS arba sužinojote, kad keletą tablečių išgėrė vaikas, patarimo klauskite gydytojo ar vaistininko.

Pamiršus pavartoti NOVYNETTE CONTINUOUS

Žalios dvisluoksnės juostelės tabletės yra placebo tabletės. Pamiršimas išgerti šių tablečių NOVYNETTE CONTINUOUS patikimumui įtakos neturi. Užmirštą išgerti placebo tabletę išmeskite, kad placebo savaitė nebūtų pailginta, nes tai galėtų daryti neigiamą poveikį NOVYNETTE CONTINUOUS patikimumui.

Neišgėrusi gelsvosios tabletės, turite laikytis tolesnių nurodymų:

Jeigu vėluojate išgerti tabletę mažiau nei 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesumažėja. Tabletę išgerkite tuojau pat, kai tik prisiminsite, o sekančias tabletes gerkite įprastu laiku.

Jeigu vėluojate išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali sumažėti. Kuo daugiau tablečių pamiršote išgerti, tuo didesnė rizika, kad sumažės apsauga nuo nėštumo.

Nepakankamos apsaugos nuo nėštumo rizika yra didžiausia pamiršus išgerti tabletę, esančią dvisluoksnės juostelės pradžioje arba gale. Taigi turite laikytis šių taisyklių (taip pat žr. toliau pateiktą schemą):

Pamiršus išgerti daugiau kaip vieną dvisluoksnės juostelės tabletę

Susisiekite su gydytoju.

Pamiršus išgerti vieną tabletę pirmąją savaitę

Pamirštąją tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, net ir tuo atveju, jeigu tai reikštų, kad tuo pačiu metu turite išgerti 2 tabletes. Tabletes vėl gerkite įprastu laiku ir sekančias 7 dienas naudokite papildomas apsisaugojimo priemones, pavyzdžiui, prezervatyvą. Jeigu tą savaitę, prieš pamirštant gerti tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės, po placebo tablečių vartojimo periodo turėjote lytinių santykių, turite suprasti, kad yra pastojimo rizika. Tokiu atveju susisiekite su gydytoju.

Pamiršus išgerti vieną tabletę antrąją savaitę

Pamirštąją tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, net ir tuo atveju, jeigu tai reikštų, kad tuo pačiu metu turite išgerti 2 tabletes. Tabletes vėl gerkite įprastu laiku. Su sąlyga, kad paskutines 7 dienas prieš pamirštant išgerti tabletę tabletės buvo vartojamos taisyklingai, apsauga nuo nėštumo nesumažėja ir papildomų apsaugos priemonių imtis nereikia.

Pamiršus išgerti vieną tabletę trečiąją savaitę

Galite rinktis vieną iš dviejų galimų būdų:

1. Pamirštąją tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, net ir tuo atveju, jeigu tai reikštų, kad tuo pačiu metu turite išgerti 2 tabletes. Toliau tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj to, kad vartotumėte žalias tabletes (placebo tabletes), iš karto pradėkite vartoti tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės.

Labai tikėtina, kad mėnesinės (nutraukimo kraujavimas) įvyks naujos dvisluoksnės juostelės tablečių vartojimo pabaigoje – vartojant žaliąsias tabletes, nors naujos dvisluoksnės juostelės tablečių vartojimo metu gali pasireikšti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

2. Taip pat galite nutraukti gelsvųjų tablečių vartojimą ir pereiti tiesiai prie 7 žalių tablečių vartojimo (užsirašykite dieną, kurią pamiršote išgerti tabletę). Jeigu norite pradėti vartoti tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės jūsų įprastą dieną, placebo tablečių 7 dienų vartojimo periodą sutrumpinkite.

Jeigu laikysitės vienos iš šių rekomendacijų, būsite apsaugota nuo nėštumo.

Jeigu pamiršote išgerti bent vieną dvisluoksnės juostelės tabletę ir įprastą placebo tablečių vartojimo savaitę kraujavimas neįvyko, tai gali reikšti, kad esate nėščia. Prieš vartodama tabletes iš naujos dvisluoksnės juostelės, turite susisiekti su gydytoju.

Ką daryti vėmimo ar sunkaus viduriavimo atveju

Jei per 3-4 valandas po tabletės pavartojimo vemiama arba sunkiai viduriuojama, kyla rizika, kad tabletės veikliosios medžiagos Jūsų organizmo nebuvo visiškai pasisavintos. Situacija panaši į tą, kuomet pamirštama išgerti tabletę. Nustojus vemti ar viduriuoti, kiek galima greičiau iš atsarginės dvisluoksnės juostelės reikia išgerti kitą tabletę. Ją reikėtų išgerti per 12 valandų nuo to laiko, kai įprastai turėjote gerti tabletę. Jei to padaryti neįmanoma ir praėjo daugiau kaip 12 valandų, sekite nurodymais, pateiktais dalyje „Pamiršus pavartoti NOVYNETTE CONTINUOUS”.

Kraujavimas tarp mėnesinių

Pirmaisiais NOVYNETTE CONTINUOUS vartojimo mėnesiais gali pasireikšti netikėtas kraujavimas (kraujavimas ne placebo tablečių vartojimo periodu). Jeigu šis kraujavimas tęsiasi daugiau kaip kelis mėnesius arba prasideda po kelių mėnesių, gydytojas turi nustatyti to priežastį.

Ką privalote daryti, jeigu placebo tablečių vartojimo savaitę kraujavimas neįvyksta

Jeigu visas tabletes vartojote teisingai, nevėmėte ir sunkiai neviduriavote bei nevartojote kitų vaistų, visiškai nėra tikėtina, kad Jūs esate nėščia.

Jeigu laukiamo kraujavimo nėra du kartus iš eilės, galite būti nėščia. Nedelsdama susisiekite su gydytoju. Nepradėkite gerti naujos dvisluoksnės juostelės tablečių tol, kol neįsitikinsite, kad nesate nėščia.

Kreipkitės į gydytoją.

Menstruacijų pavėlinimas: ką privalote žinoti

Nors ir nerekomenduojama, pavėlinti menstruacijų periodą (nutraukimo kraujavimą) galima vietoj žalių placebo tablečių vartojimo iš karto po paskutinės gelsvos veikliosios tabletės suvartojimo pradedant vartoti naujos NOVYNETTE CONTINUOUS dvisluoksnės juostelės tabletes. Vartojant naujos pakuotės tabletes, gali pasireikšti tepimas (kraujo lašeliai ar dėmelės) ar tarpciklinis kraujavimas. Po įprastinio 7 dienas trunkančio placebo tablečių vartojimo periodo toliau vartokite sekančios dvisluoksnės juostelės tabletes.

Galite pasitarti su gydytoju prieš nuspręsdama pavėlinti savo mėnesinių ciklą.

Pirmosios mėnesinių ciklo dienos pakeitimas: ką privalote žinoti

Jei tabletes vartosite pagal instrukciją, tuomet Jūsų mėnesinės (nutraukimo kraujavimas) prasidės, kai vartosite placebo tabletes. Jei šią dieną Jums reikia pakeisti, tai padaryti galite trumpindama placebo tablečių vartojimo periodą (tačiau niekada jo neilginkite!). Pavyzdžiui, Jūsų placebo tablečių vartojimo periodas prasideda penktadienį, o Jūs norite šią dieną pakeisti į antradienį (paankstinti 3 dienomis), naujos dvisluoksnės juostelės tabletes pradėkite vartoti 3 dienomis anksčiau nei įprastai. Jeigu placebo tablečių vartojimo periodą labai sutrumpinsite (pavyzdžiui, jis tęsis tik 3 dienas ar mažiau), tuomet gali būti, kad šiuo placebo tablečių vartojimo periodu jokio kraujavimo nebus. Tuomet gali pasireikšti tepimas (kraujo lašeliai arba dėmelės) arba tarpciklinis kraujavimas.

Jeigu nežinote, kaip elgtis, klauskite gydytojo.

Jeigu norite nutraukti NOVYNETTE CONTINUOUS vartojimą

NOVYNETTE CONTINUOUS vartojimą galite nutraukti kada tik panorėjusi. Jeigu nenorite pastoti, apie kitus patikimus kontracepcijos metodus klauskite gydytojo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *