Nozepam

0
+0 -0

Gamintojas: JSC “Olainfarm”,
Veiklioji medžiaga: Oksazepamas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Nozepam veiklioji medžiaga oksazepamas šalina nerimą, sukelia raminamąjį poveikį ir skatina užmigimą. Šis vaistas, kaip ir kitokie benzodiazepinai, gali sukelti priklausomumą bei vartojimo nutraukimo sindromą.

Preparato vartojama, jei reikalingas trumpalaikis nerimo ir su juo susijusios nemigos gydymas. Be to, vaistas, kaip pagalbinė priemonė, tinka alkoholio vartojimo nutraukimo sindromui lengvinti.

Nozepam tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.

Nozepam. Vartojimas

Nozepam visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nozepam 10 mg tabletes reikia gerti užsigeriant skysčio. Dozavimą būtina nustatyti kiekvienam pacientui. Būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodyto Nozepam 10 mg tablečių dozavimo.

Trumpalaikis nerimo gydymas

Suaugę žmonės. Paprastai vidutinė vienkartinė dozė yra 10 – 30 mg. Ambulatoriniams ligoniams paros dozė yra 20 – 30 mg. Ją reikia gerti per du kartus, t. y. iš ryto ir vakare, prieš miegą. Dozę galima didinti: iš ryto ir per pietus reikia gerti po 15 mg, vakare – 15 – 30 mg. Didesnę nei 60 mg dozę galima gerti tik ligoninėje gydomiems pacientams. Didžiausia paros dozė yra 120 mg.

Su nerimu susijusi nemiga

Likus 0,5 – 1 valandai iki miego, reikia gerti 10 – 25 mg. Vakare medikamento negalima vartoti tuoj po valgio, nes vaisto poveikis pasireiškia vėliau, todėl iš ryto gali būti juntamas nuovargis ir sutrikti gebėjimas susikaupti. Didžiausia vienkartinė dozė yra 50 mg.

Ūminis alkoholio vartojimo nutraukimo sindromas

Patariama gerti 3 – 4 kartus per dieną po 15 – 30 mg.

Dozavimas pagyvenusiems, nusilpusiems žmonėms, pacientams, kurių kūno svoris yra per mažas, ligoniams, kurių sutrikusi kepenų ar inkstų veikla arba kuriems yra organinių smegenų pokyčių, širdies ir kvėpavimo sistemos nepakankamumas

Kad nepasireikštų per stiprus raminamasis poveikis, reikia gerti 10 mg paros dozę (5 mg iš ryto ir 5 mg vakare, prieš miegą). Prireikus paros dozę galima atsargiai didinti iki 15 mg.

Kas 2 savaites gydytojas turi patikrinti, ar būtina toliau vartoti Nozepam 10 mg tablečių. Šio medikamento be pertraukos gerti ilgiau nei 4 savaites nepatariama.

Preparato vartojimą reikia nutraukti laipsniškai. Staigus nutraukimas gali sukelti nemigą, nerimą ir sumišimą.

Vaikai. Vaisto vartoti nerekomenduojama.

Jeigu manote, kad Nozepam veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Nozepam dozę

Įtarus, jog Nozepam 10 mg tablečių perdozuota, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei apsinuodijimas lengvas, pasireiškia kvaitulys, mieguistumas, judesių koordinacijos ir kalbos sutrikimas, hipotonija ir diskinezija, kraujospūdžio sumažėjimas. Sunkaus apsinuodijimo metu gali pasireikšti CNS veiklos sutrikimo sukeltas kvėpavimo ir kraujotakos slopinimas: atsiranda cianozė, ištinka koma.

Pagalbos priemonės. Būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą. Jeigu vaisto perdozuota neseniai ir pacientas sąmoningas, reikia sukelti vėmimą ir (arba) išplauti skrandį.

Ligoninėje gydomiems pacientams galima vartoti benzodiazepinų antagonisto flumazenilio. Po injekcijos ligonis atgauna sąmonę per 5 - 15 minučių.

Pamiršus pavartoti Nozepam

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.

Pokyčiai nutraukus Nozepam vartojimą

Jei ilgesnį laiką kasdien vartojama nozepamo, gali laipsniškai mažėti jo veiksmingumas, atsirasti fizinis ir psichinis priklausomumas, vartojimo nutraukimo sindromas: nerimas, nemiga, drebėjimas, suvokimo sutrikimas. Gydymą medikamentu visada reikia nutraukti laipsniškai mažinant paros dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *