Nucodran

0
+0 -0

Gamintojas: LABORATORIOS LICONSA, S.A.
Veiklioji medžiaga: Ibandrono rūgštis
Stiprumas: 150mg

Nucodran priklauso vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais. Jo sudėtyje yra ibandrono rūgšties. Vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Nucodran gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydama kaulinio audinio nykimą ir didindama kaulų masę moterims, kurios vartoja ši preparatą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo.

Nucodran gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių rizika.

Nucodran Jums skiriama osteoporozės gydymui, kadangi Jums kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė – tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, moteriškąjį lytinį hormoną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sąlygotų kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai:

  • nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste
  • rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas
  • vaikščiojimo ar kitu kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas
  • osteoporozės atvejai šeimoje.

Daugeliui žmonių osteoporozė nesukelia jokių simptomų. Jeigu nėra jokiu simptomų, tai galite nežinoti, kad jums yra ši būklė. Tačiau dėl osteoporozės didėja kaulų lūžių tikimybė pargriuvus ar užsigavus. Kaulo lūžis vyresniam kaip 50 metu asmeniui gali būti osteoporozės požymis. Dėl šios būklės taip pat gali skaudėti nugarą, sumažėti ūgis ar iškrypti stuburas.

Nucodran saugo nuo kaulų masės mažėjimo, sukeliamo osteoporozės, taip pat padeda formuotis kaulams. Todėl Nucodran mažina kaulų lūžių tikimybę.

Sveikas gyvenimo būdas padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti įvairų maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio.

Nucodran. Vartojimas

Nucodran visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Nucodran dozė yra viena tabletė per mėnesi.

Kaip kas mėnesį išgerti tabletę

Svarbu kruopščiai laikytis šių nurodymų. Jie skirti tam, kad Nucodran tabletė greitai patektų į skrandį, taigi mažiau dirgintų.

Gerkite po vieną Nucodran 150 mg tabletę kartą per mėnesį.

Pasirinkite tokią mėnesio dieną, kurią būtų lengva prisiminti. Nucodran tabletei išgerti pasirinkite arba tą pačią datą (pvz., kiekvieno mėnesio 1-ąją dieną) arba tą pačią mėnesio dieną (pvz., pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį). Pasirinkite pagal Jūsų režimą tinkamiausią dieną.

Nucodran tabletę vartokite praėjus bent 6 valandoms, kai jūs paskutinį kartą ką nors valgėte ar gėrėte, išskyrus paprastą vandenį.

- Gerkite Nucodran tabletę

  • ryte tik atsikėlę ir
  • nieko nevalgę ir negėrę (skrandis turi būti tuščias).


Nurykite tabletę užgerdami pilna stikline paprasto vandens (bent 180 ml). Tabletės neužgerkite mineraliniu vandeniu, vaisių sultimis ar kitu gėrimu.

- Nurykite visą tabletę — nekramtykite, nesmulkinkite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.

Išgėrę tabletę dar vieną valandą (60 minučių)

- nesigulkite; turite būti vertikalioje padėtyje (stovėti ar sėdėti), kad dalis vaisto nepatektų atgal i stemplę
- nieko nevalgykite
- nieko negerkite (išskyrus paprastą vandenę, jei reikia)
- nevartokite jokių kitų vaistų

Po valandos jus galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti. Pavalgę galite atsigulti, jei norite, ar vartoti kitus būtinus vaistus.

Tabletės negerkite eidami miegoti ar nepasirengę keltis.

Nucodran vartojimo trukmė

Svarbu vartoti Nucodran kas mėnesį tiek laiko, kiek paskiria gydytojas.

Nucodran gali padėti išgydyti osteoporozę tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą.

Pavartojus per didelę Nucodran dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau nei vieną tabletę, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nemėginkite sukelti vėmimo ir negulkite — Nucodran gali dirginti stemplę.

Pamiršus pavartoti Nucodran

Pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, negalima gerti tabletės tą dieną vėliau. Vietoj to, pažiūrėkite į kalendorių, kada pagal planą reikės gerti kitą dozę:

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko tik nuo 1 iki 7 dienų...

Palaukite, kol ateis laikas gerti tabletę ir išgerkite ją kaip įprasta; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko daugiau kaip 7 dienos.

Išgerkite tabletę kitos dienos ryte po to, kai prisiminėte; vėliau vėl vartokite po viena tabletę per mėnesi Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Niekada negerkite dviejų Nucodran tablečių tą pačią savaitę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *