Omediprol (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Omeprazolas
Stiprumas: 20mg

Omediprol sudėtyje yra vaisto omeprazolo, kuris priklauso medikamentų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina skrandyje gaminamos rūgšties kiekį.

Omediprol yra gydomos toliau išvardytos ligos.

Suaugusių žmonių

Gastroezofaginio refliukso liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį);

Viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) ar skrandžio opos;

Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu sergate šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai išnaikinti ir sudaryti sąlygas opai užgyti);

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltos opos (Omediprol taip pat galima vartoti norint išvengti opų susidarymo vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo);

Kasos auglių sukeltas rūgšties perteklius skrandyje (Zollinger-Ellison‘o sindromas).

Vaikų

Vyresnių kaip 1 metų vaikų, sveriančių ?10 kg

Gastroezofaginio refliukso liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį). Vaikams šios ligos simptomai gali būti skrandžio turinio atpylimas į burnos ertmę (regurgitacija), vėmimas ir menkas svorio didėjimas.

Vyresnių kaip 4 metų vaikų ir paauglių

Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu Jūsų vaikas serga šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai išnaikinti ir sudaryti sąlygas opai užgyti).

Omediprol (20mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Kiek kapsulių ir kaip ilgai vartoti, nurodys gydytojas. Dozė ir vartojimo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos ir amžiaus. Žemiau yra pateiktos rekomenduojamos dozės.Suaugusiems žmonėmsRefliukso iš skrandžio į stemplę ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti:

Jeigu Jūsų gydytojas nustato, kad yra šiek tiek pažeistas Jūsų maisto vamzdelis, įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą 4 ( 8 savaites. Jeigu per tą laiką stemplė neužgijo, gydytojas gali nurodyti vartoti 40 mg dozę dar 8 savaites.

Kai tik stemplė užgyja, įprastinė dozė yra 10 mg 1 kartą per parą.

Jeigu Jūsų stemplė nepažeista, įprastinė dozė yra 10 mg 1 kartą per parą.Opoms viršutinėje žarnyno dalyje (dvylikapirštės žarnos opoms) gydyti:

Įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą 2 savaites; jeigu per tą laiką opa neužgyja, Jūsų gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 2 savaites.

Jeigu opa nevisiškai užgijo, dozė gali būti padidinta iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 4 savaites).Opoms skrandyje (Skrandžio opoms) gydyti:

Įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą 4 savaites; jeigu per tą laiką opa neužgyja, Jūsų gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 4 savaites.

Jeigu opa nevisiškai užgijo, dozė gali būti padidinta iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 8 savaites).Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų atsinaujinimui išvengti (profilaktikai):

Įprasta dozė yra 10 mg ar 20 mg 1 kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 40 mg 1 kartą per parą.Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) sukeltoms dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opoms gydyti:

Įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 4 ( 8 savaites).Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų profilaktikai, jeigu Jūs vartojate NVNU:

Įprasta dozė yra 20 mg 1 kartą per parą.Helicobacter pylori infekcijos sukeltoms opoms gydyti ir jų pasikartojimui sustabdyti:

įprasta dozė yra 20 mg Omediprol, vartojama du kartus per parą vieną savaitę;.

Jūsų gydytojas taip pat nurodys Jums vartoti 2 antibiotikus iš 3 (amoksiciliną, klaritromiciną ir metronidazolą).Per didelei rūgšties gamybai skrandyje, sukeltai kasos auglių, slopinti (Zollinger-Ellison‘o sindromui gydyti):

Įprasta paros dozė yra 20 mg.

Jūsų gydytojas koreguos šią dozę, atsižvelgdamas į Jūsų poreikį, ir taip pat nuspręs, kiek laiko Jums vartoti šį vaistą.Vartojimas vaikamsRefliukso iš skrandžio į stemplę ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti:

Omediprol gali vartoti vyresni kaip 1 metų vaikai, kurių kūno svoris yra didesnis kaip 10 kg. Dozė vaikams yra pagrįsta vaiko kūno svoriu ir kokia dozė tinka, nuspręs gydytojas.Helicobacter pylori infekcijos sukeltoms opoms gydyti ir jų pasikartojimui sustabdyti:

Omediprol gali vartoti vyresni kaip 4 metų vaikai. Dozė vaikams yra pagrįsta vaiko kūno svoriu ir kokia dozė tinka, nuspręs gydytojas.

Jūsų gydytojas taip pat skirs vartoti Jūsų vaikui 2 antibiotikus (amoksiciliną ir klaritromiciną).Vaisto vartojimas

Užgerkite kapsules stikline vandens.

Gerkite kapsules prieš valgį (pusryčius ar vakarienę) arba nevalgius.

Kapsulių kramtyti ar traiškyti negalima.Ką daryti, jeigu Jūsų vaikui sunkiai sekasi nuryti kapsules

Jeigu Jūsų vaikui sunkiai sekasi nuryti kapsules:

Jeigu Jums ar Jūsų vaikui sunku praryti kapsulę, jas galima atverti ir granules sumaišyti su šaukštu sulčių. Gautą mišinį vartoti nedelsiant.Pavartojus per didelę Omediprol dozę

Pavartoję didesnę negu nurodė gydytojas Omediprol dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.Pamiršus pavartoti Omediprol

Pamiršę išgerti vaisto, prisiminę išgerkite jo tuoj pat. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoj


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *