Omeprazole Ranbaxy (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Ranbaxy Ireland Ltd.
Veiklioji medžiaga: Omeprazolas
Stiprumas: 20mg

Omeprazole Ranbaxy kapsulių sudėtyje yra veikliosios medžiagos omeprazolo, kuri priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina rūgšties gamybą skrandyje.

Omeprazole Ranbaxy yra gydomos žemiau nurodytos ligos.

Suaugusių žmonių:

gastroezofaginio refliukso liga (GERL). Liga, kada rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį;

viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) ar skrandžio opos;

bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu sergate šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai sunaikinti, kad galėtų užgyti opa);

nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltos opos (Omeprazole Ranbaxy taip pat galima vartoti norint išvengti opų susidarymo vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo);

kasos auglių sukeltas rūgšties perteklius skrandyje (Colingerio-Elisono [Zollinger-Ellison] sindromas).

Vaikų

Vyresnių kaip 1 metų vaikų, sveriančių ? 10 kg:

gastroezofaginio refliukso liga. Liga, kada rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį. Vaikams šios ligos simptomai gali būti skrandžio turinio atpylimas į burnos ertmę (regurgitacija), vėmimas ir menkas svorio augimas.

Vyresnių kaip 4 metų vaikų ir paauglių:

bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu Jūsų vaikas serga šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai sunaikinti, kad galėtų užgyti opa).

Omeprazole Ranbaxy (20mg). Vartojimas

Omeprazole Ranbaxy visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Kiek kapsulių ir kaip ilgai vartoti, nurodys gydytojas. Dozė ir vartojimo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos ir amžiaus.

Rekomenduojamos dozės nurodomos žemiau.SuaugusiesiemsGastroezofaginio refliukso ligos (GERL) simptomams (rėmeniui ir rūgštinio turinio regurgitacijai) palengvinti:

Jeigu gydytojas nustato, kad stemplė yra šiek tiek pažeista, įprasta dozė yra 20 mg vieną kartą per parą 4-8 savaites. Jeigu stemplė nesugyja, gydytojas gali nurodyti gerti 40 mg dozę dar 8 savaites.

kai stemplė sugyja, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą;

jei stemplė nepažeista, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą.Viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) opoms gydyti:

Paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 2 savaites. Jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 2 savaites;

jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 4 savaites).Skrandžio opoms gydyti:

paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 4 savaites. Jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 4 savaites;

jeigu opa ne visai užgijo

jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 8 savaites).Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų atkryčiui išvengti (profilaktikai):

paprastai skiriama 10 mg arba 20 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali padidinti dozę iki 40 mg 1 kartą per parą.Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltoms dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opoms gydyti:

paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą, 4-8 savaites.Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų profilaktikai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo:

paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą..Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atkryčiui išvengti:

paprastai skiriama po 20 mg Omeprazole Ranbaxy 2 kartus per parą, 1 savaitę;

gydytojas skirs kartu vartoti 2 antibiotikus iš 3 (amoksicilinas, klaritromicinas, metronidazolas).Per didelei rūgšties gamybai skrandyje, sukeltai kasos auglių, slopinti (Colingerio-Elisono [Zollinger-Ellison] sindromui gydyti):

paprastai skiriama 60 mg per parą;

gydytojas koreguos šią dozę, atsižvelgdamas į Jūsų poreikį, ir taip pat nuspręs, kiek laiko Jums vartoti šį vaistą.VaikamsGastroezofaginio refliukso ligos (GERL) simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti:

Omeprazole Ranbaxy galima vartoti vyresniems kaip 1 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 10 kg (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį).Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atkryčiui išvengti:

Omeprazole Ranbaxy galima vartoti vyresniems kaip 4 metų vaikams (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį);

gydytojas skirs Jūsų vaikui kartu vartoti 2 antibiotikus (amoksiciliną ir klaritromiciną).Šio vaisto vartojimasRekomenduojama kapsules išgerti ryte.

Kapsules galima gerti su maistu arba nevalgius.

Nurykite visą kapsulę užgerdami puse stiklinės vandens. Kapsulių negalima kramtyti ar traiškyti, nes kapsulėse yra dengtų granulių, kurios apsaugotos nuo suirimo veikiant skrandžio rūgščiai. Svarbu nepažeisti granulių.Ką daryti, jeigu Jums arba vaikui neina nuryti kapsuliųJeigu Jums arba vaikui neina nuryti kapsulių

Atidarykite kapsulę ir tiesiog nurykite jos turinį užgerdami puse stiklinės vandens arba turinį suberkite į stiklinę su negazuotu vandeniu, kokiomis nors rūgščiomis vaisių sultimis (pvz., obuolių, apelsinų, ananasų) arba obuolių sultimis.

Visada gerai išmaišykite mišinį prieš išgerdami (mišinys nebus skaidrus). Mišinį išgerkite iš karto arba per 30 minučių.

Kad įsitikintumėte, jog išgėrėte visą vaistą, stiklinę gerai praskalaukite puse stiklinės vandens ir jį išgerkite. Vaisto sudėtyje yra kietų dalelių – jų negalima kramtyti ar traiškyti.Ką daryti pavartojus per didelę Omeprazole Ranbaxy dozę?

Pavartoję didesnę negu nurodė gydytojas Omeprazole Ranbaxy dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.Pamiršus pavartoti Omeprazole Ranbaxy

Jeigu pamiršote laiku išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *