ORFARIN (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Orion Corporation
Veiklioji medžiaga: Varfarinas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

ORFARIN – geriamojo antikoagulianto – tabletės vartojamos tromboembolijos (kraujo krešulių) profilaktikai arba jai ir jos komplikacijoms gydyti. ORFARIN tabletės mažina kraujo polinkį krešėti.

Gydytojas Jums paaiškins, kokias ligas šis vaistas gydo ir nuo kokių ligų apsaugo. Dažniausiai šis vaistas vartojamas:

kojų giliųjų venų trombozės (kojų venų kraujo krešulių) ir plaučių embolijos (kraujo krešulių plaučių arterijose) profilaktikai ir gydymui;

kad nesusidarytų kraujo krešulių ir jų nepatektų į smegenų, vainikines ar kitas organizmo arterijas, kai yra skilvelių virpėjimas (širdies aritmija), po miokardo infarkto ar širdies vožtuvo protezavimo;

ORFARIN (5mg). Vartojimas

Visada ORFARIN vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Išsamią informaciją apie gydymąsi ORFARIN Jums suteiks gydytojas arba ją gausite ligoninėje ar sveikatos centre.

Būtina reguliariai atlikti laboratorinius tyrimus. Dozė parenkama individualiai, todėl vieną dieną ji gali būti kitokia negu kitą dieną. Dozės nurodomos kraujo krešėjimo stebėjimo kortelėje. Joje rasite informaciją, kodėl reikia gydytis geriamaisiais antikoaguliantais, koks siekiamas antikoaguliacinis poveikis (pvz., INR – 2,0-3,0 arba INR – 2,5-3,5) ir kito laboratorinio tyrimo datą. Labai svarbu laikytis dozavimo nurodymų ir atlikti laboratorinius tyrimus.

Svarbu

Pastebėję didesnį polinkį į mėlynes, kraujavimą iš nosies ar dantenų, kraują šlapime ar išmatose, juodas išmatas, vėmimą krauju ar pailgėjusį kraujavimą mėnesinių metu, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti pernelyg sumažėjusio kraujo krešėjimo požymis, ir Jums gali tekti koreguoti dozę.

Pavartojus per didelę ORFARIN dozę

Jei Jūs išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per didelę ORFARIN dozę, kreipkitės į gydytoją, kuris nurodys, kaip toliau elgtis. Jei išgėrėte labai daug vaisto, pirmajai pagalbai galima išgerti aktyvintos anglies, bet paskui būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti ORFARIN

Jei pamiršote išgerti vieną dozę ir pastebėjote nepraėjus 12 valandų, pamirštąją dozę galite išgerti iš karto prisiminę. Kitą dozę išgerkite įprastu metu. Jeigu jau praėjo daugiau kaip 12 valandų nuo tada, kai turėjote išgerti dozę, pamirštosios dozės nevartokite o apie pamirštąją įrašykite stebėjimo kortelėje. Jei pamiršote išgerti daugiau kaip vieną dozę, kreipkitės į gydytoją, jis duos tolimesnius nurodymus. Niekada negalima vartoti dvigubos dozės arba dviejų dozių iš eilės.

Rekomenduojama suvartotas dozes įrašyti stebėjimo kortelėje.

Nustojus vartoti ORFARIN

Nutraukus gydymą ORFARIN, krešėjimą stabdantis poveikis išlieka nuo 2 iki 5 parų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *