OtriDuo

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Consumer Health GmbH
Veiklioji medžiaga: Ksilometazolinas, Ipratropio bromidas

OtriDuo yra dviejų vaistinių preparatų derinys, į kurio sudėtį įeina dvi skirtingos medžiagos. Viena jų sumažina sekreciją iš nosies, kita – pasižymi nosies užgulimą mažinančiu poveikiu.

OtriDuo naudojamas peršalus, nosies užgulimo ir varvėjimo (rinorėjos) gydymui.

OtriDuo. Vartojimas

Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą daugiausiai 3 kartus per dieną, ilgiausiai 7 dienas iš eilės. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka. Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi ilgalaikis gydymas nosies užgulimą mažinančiais preparatais (kaip ksilometazolinas, kuris yra viena iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) gali sukelti nosies gleivinės patinimą – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).

Kad sumažėtų nepageidaujamų reakcijų rizika, rekomenduojama gydymą nutraukti iš karto, kai tik simptomai susilpnėja, net jeigu taip atsitinka iki rekomenduojamos 7 dienų gydymo trukmės pabaigos.

Vartojimo vyresniems nei 70 metų amžiaus pacientams patirties yra nedaug.

OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

Jeigu Jums atrodo, kad OtriDuo poveikis per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

OtriDuo vartojimo instrukcija:

Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį.

Nuimkite dangtelį.

Prieš pirmą naudojimą, užtaisykite pompą išspausdami 4 įpurškimus į aplinką. Taip užtaisyta pompa yra paruošta įprastiniam kasdieniniam naudojimui. Jeigu pilno pompos paspaudimo metu įpurškimo nėra, dozavimo pompą reikia vėl užtaisyti išspaudžiant tokį patį kiekį įpurškimų, kuris buvo naudotas anksčiau.

Buteliuką laikykite statmeną.

Šiek tiek pasilenkite į priekį.

Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį.

Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį.

Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą.

Efektą pajusite per 5 – 15 minučių po įpurškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę, kreipkitės konsultacijos į gydytoją, ligoninę arba priėmimo skyrių, kad sumažintumėte nepageidaujamo poveikio riziką. Tai ypatingai svarbu vaikams, kadangi nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo tikimybė jiems yra didesnė negu suaugusiems.

Perdozavimo simptomai yra stiprus galvos svaigimas, prakaitavimas, stipriai nukritusi kūno temperatūra, galvos skausmas, sulėtėjęs širdies ritmas, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumas kvėpuoti, koma, padidėjęs kraujo spaudimas, po kurio gali sekti kraujo spaudimo sumažėjimas.

Kiti galimi simptomai yra burnos džiūvimas, haliucinacijos, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *