Oxcarbazepine Teva (600mg)

0
+0 -0
1

Gamintojas: TEVA UK Ltd
Veiklioji medžiaga: Okskarbazepinas
Stiprumas: 600mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Oxcarbazepine Teva priklauso vaistų nuo epilepsijos (vaistų, kurie yra vartojami epilepsijai gydyti), grupei. Šis vaistas yra skirtas padėti suvaldyti epilepsija sergančių pacientų priepuolius ar traukulius.

Oxcarbazepine Teva yra vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 6 metų vaikų tam tikrų epilepsijos tipų gydymui.

Jūsų gydyojas gali skirti Oxcarbazepine Teva vieno ar kartu kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

Oxcarbazepine Teva (600mg). Vartojimas

Oxcarbazepine Teva plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.

Gydytojas tikriausiai pradės Jūsų gydymą maža doze ir, jei reikalinga, ją lėtai didins iki tinkamiausios dozės. Įprastinis dozavimas yra toks:

Suaugę žmonės

Įprasta pradinė dozė yra 300 mg. Ją reikia gerti 2 kartus per parą. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 600 mg, padidinti. Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 600 ( 2400 mg.) 

Jeigu Jūs taip pat vartojate kitų vaistų nuo epilepsijos, Jūsų gydytojui gali reikėti sumažinti šių kitų vaistų dozę ar lėčiau didinti okskarbazepino dozę.

Jeigu okskarbazepino pradedama vartoti vietoj kito vaisto, pastarojo vaisto dozę reikia mažinti lėtai.

6 metų ar vyresni vaikai

Paprastai pradinė dozė yra 8 - 10 mg/kg kūno svorio per parą. Ji suvartojama per du kartus. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 10 mg/kg kūno svorio, padidinti iki didžiausios paros dozės, t. y. 46 mg/kg kūno svorio per parą. Vaisto vartojant kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos, įprastinė palaikomoji dozė yra 30 mg/kg kūno svorio per parą.

Jaunesni kaip 6 metų vaikai

Jaunesniems negu 6 metų vaikams okskarbazepino vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar šios amžiaus grupės pacientams jis yra suaugus ir veiksmingas.

Pacientams, kurie negali nuryti tablečių, ar kurie tabletėmis negali pasiekti reikiamos dozės, tinka kitų okskarbazepino farmacinių formų preparatai.

Pacientai, sergantys inkstų liga

Jeigu Jums yra inkstų problemų (susilpnėjusi inkstų funkcija), Jūsų gydytojas iš pradžių Jums skirs pusę įprastinės dozės (žr. aukščiau) ir lėčiau didins dozę.

Pacientai, sergantys sunkia kepenų liga

Jeigu Jums yra sunkių kepenų problemų, privalote vadovautis savo gydytojo patarimais.

Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.

Vartojimo metodas

Plėvele dengtą tabletę nurykite užsigeriant stikline vandens. tabletės netraiškykite ir nekramtykite. Nurijimui palengvinti plėvele dengtą tabletę galima perlaužti pusiau.

Pavartojus per didelę Oxcarbazepine Teva dozę

Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) nurijo iš karto daug tablečių ar manote, kad kiek nors šių tablečių netyčia išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar savo gydytoją. Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją pasiimkite su savimi šį pakuotės lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad medikai sužinotų, kokių tablečių buvo išgerta.

Perdozavimas gali sukelti apsnūdimą, galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą, nenormalus raumenų ir organizmo aktyvumas, nekoordinuoti judesiai ir nevalingi akių judesiai.

Pamiršus pavartoti Oxcarbazepine Teva tablečių

Pamiršus išgerti vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti iš karto, ir toliau vaisto vartoti taip, kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Oxcarbazepine Teva tablečių

Nenutraukite Oxcarbazepine Teva vartojimo, nebent taip daryti nurodė Jūsų gydytojas, kadangi vartojimo nutraukimas gali pabloginti Jūsų traukulius. Kada ir kaip nutraukti gydymą, nuspręs Jūsų gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *