Paclimedac

0
+0 -0

Gamintojas: Oncotec Pharma Produktion GmbH
Veiklioji medžiaga: Paklitakselis
Stiprumas: 6mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Šis vaistinis preparatas vartojamas vėžiui gydyti. Tai gali būti kiaušidžių arba krūties vėžys. Šį vaistinį preparatą taip pat galima vartoti tam tikram plaučių vėžiui (progresavusiam nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui [NSLPV]) gydyti pacientams, kuriems negalima taikyti operacijos ir (arba) radioterapijos.

Paclimedac taip pat galima vartoti gydyti tam tikram vėžiui, Kapoši sarkomai, kuri gali būti susijusi su AIDS (įgytu imuninio deficito sindromu, kurį sukelia ŽIV virusas), kai kitas gydymas, pvz., liposominiai antraciklinai, nebuvo veiksmingas.

Paclimedac stabdo ląstelių dalijimąsi ir yra vartojamas vėžio ląstelių augimui slopin

Paclimedac. Vartojimas

• Jeigu Paclimedac vartojamas su kitais priešvėžiniais vaistais (pvz., cisplatina, doksorubicinu ar trastuzumabu ), jį reikia vartoti prieš vartojant cisplatiną ir trastuzumabą, bet po doksorubicino vartojimo.
Paclimedac bus skiriamas prižiūrint gydytojui, kuris gali pateikti jums daugiau informacijos.

Vartojimo metodas

Visų pirma Paclimedac praskiedžiamas. Tuomet paruoštas infuzinis tirpalas intravenine infuzija (lašeline į veną) leidžiamas į kraujagyslę.

Dozės

Jūsų gydytojas nusprendžia, kokios ir kiek dozių jums bus skiriama. Dozė priklauso nuo gydomo vėžio tipo ir sunkumo bei nuo jūsų ūgio ir svorio, pagal kuriuos gydytojas nustatys jūsų kūno paviršiaus plotą kv. metrais (m²). Taip pat bus atsižvelgiama į jūsų kraujo tyrimus ir sveikatos būklę.

Jei reikia, gydymo metu dozę gydytojas gali koreguoti.

Dozė bus suleidžiama per 3 – 24 valandų laikotarpį. Paprastai Paclimedac skiriamas kas tris savaites (Kapoši sarkoma sergantiems pacientams – kas 2 savaites).

Prieš kiekvieną gydymą Paclimedac jums taip pat gali būti skiriamas tam tikras parengiamasis gydymas keliais skirtingais preparatais (deksametazonu ir difenhidraminu ar chlorfeniraminu ir cimetidinu ar ranitidinu). Šis išankstinis gydymas yra būtinas sunkioms alerginėms reakcijoms išvengti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis”).

Jei navikas yra kiaušidėse, dažnai skiriamas papildomas gydymas priešvėžiniu vaistu cisplatina.

Jei yra navikų krūtyje, šį vaistinį preparatą galima derinti su trastuzumabu arba doksorubicinu, kurie, kaip ir Paclimedac, yra vartojami vėžiui gydyti.

Vartojimas vaikams

Paklitakselį netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Pavartojus per didelę Paclimedac dozę

Jei manote, kad gavote per didelę Paclimedac dozę, nedelsiant pasakykite gydytojui. Galimi perdozavimo simptomai yra bendras kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (kaulų čiulpų slopinimas), sustingimas ar nenormalūs pojūčiai rankose ir kojose (periferinė neuropatija) ir virškinimo trakto gleivinių uždegimas (mukozitas).

Jei turite daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, klauskite gydytojo. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *