Palexia (4mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Grünenthal GmbH
Veiklioji medžiaga: Tapentadolio hidrochloridas
Stiprumas: 4mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Veiklioji Palexia medžiaga tapentadolis yra stipriai skausmą malšinantis vaistas, priklausantis opioidų grupei. Palexia malšinamas vidutinio sunkumo ir sunkus ūminis skausmas, kurį tinkamai malšinti galima tik opioidiniais skausmą malšinančiais vaistais, suaugusiesiems.

Palexia (4mg/ml). Vartojimas

jeigu sergate kasos ar tulžies pūslės ir latakų liga, įskaitant pankreatitą;

jeigu vartojate arba per praėjusias 14 parų vartojote monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių (tam tikri vaistai, kuriais gydoma depresija) (žr. skyrelį ,,Kiti vaistai ir Palexia“).Palexia gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Jeigu esate linkę piktnaudžiauti vaistais arba Jums pasireiškia priklausomybė nuo vaistų, Palexia turite vartoti trumpą laiką atidžiai prižiūrint gydytojui.Kiti vaistai ir Palexia

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Palexia negalima vartoti kartus su MAO inhibitoriais (tam tikrais vaistais, kuriais gydoma depresija). Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate MAO inhibitorių arba jų vartojote per praėjusias 14 parų.Palexia vartojant kartu su tam tikromis migdomosiomis tabletėmis arba raminamaisiais vaistais (pvz., barbitūratais, benzodiazepinais), arba skausmą malšinančiais vaistais, pavyzdžiui, morfinu ir kodeinu (vaistas ir nuo kosulio), gali pavojingai suretėti arba tapti paviršutinišku kvėpavimas (kvėpavimo depresija). Jeigu pasireiškė toks poveikis, pasakykite gydytojui.Palexia vartojant kartu su kokiomis nors CNS slopinančiomis medžiagomis (pvz., benzodiazepinais, antipsichoziniais preparatais, H1 antihistamininiais vaistais, opioidais, alkoholiu), gali pritemti sąmonė, sustiprėti mieguistumas arba pasireikšti apalpimas. Jeigu pasireiškė toks poveikis, pasakykite gydytojui.Serotonininis sindromas yra reta, gyvybei pavojinga būklė, kuri pasireiškė kai kuriems pacientams, kurie tapentadolį vartojo kartu su taip vadinamaisiais serotoninerginiais vaistais (pvz.: tam tikrais vaistais, kuriais gydoma depresija). Serotonininio sindromo požymiai gali būti, pavyzdžiui, sumišimas, neramumas, karščiavimas, prakaitavimas, nekoordinuoti galūnių ar akių judesiai, nekontroliuojami raumenų trūkčiojimai, mioklonija ir viduriavimas. Gydytojas patars, ką daryti.Palexia vartojimas kartu su kitokiais vaistais, kurie yra mišrūs opioidinių miu receptorių agonistai/antagonistai (pvz., nalbufinu) arba daliniai opioidinių miu receptorių agonistai (pvz., buprenorfinas), netirtas. Gali būti, kad su kuriuo nors iš šių vaistų vartojamas Palexia neveiks. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kurį nors iš šių vaistų, pasakykite gydytojui.Palexia vartojimas kartu su vaistais, kurie stipriai sužadina arba slopina tam tikrus fermentus, būtinus šalinant tapentadolį iš organizmo (pvz.: rifampicinas, fenobarbitalis, jonažolės preparatai), gali keisti tapentadolio veikimą arba sukelti šalutinį poveikį, ypač pradėjus arba baigus vartoti šiuos kitus vaistus. Pasakykite gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate.Palexia vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartodami Palexia, negerkite alkoholio, nes gali sustiprėti kai kuris šalutinis poveikis, pavyzdžiui, mieguistumas. Maistas neturi įtakos šio geriamojo tirpalo poveikiui.Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.Šio vaisto vartoti negalima:

nėštumo metu, išskyrus atvejus, kai jas vartoti skiria gydytojas;

gimdymo metu, nes gali pavojingai suretėti arba būti paviršutiniškas naujagimio kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas);

žindymo laikotarpiu, nes vaistas gali prasiskverbti į motinos pieną.Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Palexia gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir miglotą matymą bei sutrikdyti gebėjimą reaguoti. Tai ypač gali pasireikšti Palexia vartojimo pradžioje, pakeitus vaisto dozę arba išgėrus alkoholio ar pavartojus raminamųjų vaistų. Klauskite gydytojo, ar galite vairuoti arba valdyti mechanizmus.

3. Kaip vartoti PalexiaVisada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Gydytojas keis vaisto dozę, atsižvelgdamas į skausmo sunkumą ir Jūsų individualų jautrumą skausmui. Paprastai reikia vartoti mažiausią skausmą malšinančią vaisto dozę.Vartojimas suaugusiesiems

4 mg/ml:

Įprasta dozė yra 50 mg tapentadolio (12,5 ml geriamojo tirpalo), 75 mg tapentadolio (18,75 ml geriamojo tirpalo) arba 100 mg tapentadolio (25 ml geriamojo tirpalo) kas 4-6 valandas.20 mg/ml:

Įprasta dozė yra 50 mg tapentadolio (2,5 ml geriamojo tirpalo), 75 mg tapentadolio (3,75 ml geriamojo tirpalo) arba 100 mg tapentadolio (5 ml geriamojo tirpalo) kas 4-6 valandas.Nerekomenduojama vartoti didesnių kaip 700 mg tapentadolio paros dozių pirmą parą ir didesnių kaip 600 mg tapentadolio paros dozių kitomis gydymo dienomis.Jeigu būtina, gydytojas gali skirti vartoti kitokią, Jums labiau tinkamą vaisto dozę arba dozavimo intervalą. Jeigu galvojate, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Vartojimas senyviems pacientams

Senyviems pacientams (vyresniems kaip 65 metų) dozės keisti dažniausiai nebūtina. Vis dėlto tapentadolio šalinimas iš kai kurių šios grupės pacientų organizmo gali pailgėti. Jeigu taip atsitiks Jums, gydytojas gali rekomenduoti kitokį vaisto dozavimo planą.Kepenų ir inkstų liga (funkcijos nepakankamumas)

Pacientams, sergantiems sunkiais kepenų funkcijos sutrikimais, šio vaisto vartoti negalima. Jeigu sergate vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu, gydytojas gali rekomenduoti kitokį dozavimo planą. Jeigu sergate lengvu kepenų funkcijos sutrikimu, vaisto dozavimo keisti nebūtina.Pacientams, sergantiems sunkiais inkstų funkcijos sutrikimais, šio vaisto vartoti negalima. Jeigu sergate lengvu ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, vaisto dozavimo keisti nebūtina.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Palexia netinka vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.Kaip ir kada vartoti Palexia?

Palexia reikia vartoti per burną.Geriamąjį tirpalą galima išgerti nevalgius arba su maistu.Pakuotėje yra geriamasis švirkštas su pritvirtintu adapteriu, kuriuos reikia naudoti iš buteliuko paimti tikslų reikiamą kiekį (tūrį), atitinkantį paskirtą tapentadolio dozę.

Nurodymai, kaip atidaryti buteliuką ir naudoti geriamąjį švirkštą

Buteliukas turi vaikų sunkiai atidaromą užsukamą dangtelį. Norėdami nuimti dangtelį, paspauskite jį žemyn ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę (1 pav.). Nuimkite dangtelį ir nulupkite apsauginę plėvelę nuo buteliuko viršaus. Jeigu apsauginė plėvelė yra pažeista, šio vaisto nenaudokite ir kreipkitės į gydytoją.1 pav.

Padėkite buteliuką ant tvirto ir lygaus paviršiaus. Per perforuotą galą atidarykite plastikinį maišelį, kuriame yra geriamasis švirkštas / adapteris, ir išimkite geriamąjį švirkštą (A) su pritvirtintu adapteriu (B). Adapterį su geriamuoju švirkštu tvirtai įstatykite į buteliuko kaklelį (2 pav.).

2 pav.

Norėdami pripildyti geriamąjį švirkštą, apverskite buteliuką dugnu aukštyn. Prilaikydami švirkštą tokioje padėtyje, atsargiai traukite stūmoklį (C) žemyn iki linijos, kuri atitinka Jūsų gydytojo paskirtą dozę (žr. skyrių „Kaip vartoti Palexia“). Šiame etape neištraukite geriamojo švirkšto (3 pav.).

3 pav.

Apverskite buteliuką į stačią padėtį ir iš jo atsargiai ištraukite geriamąjį švirkštą. Ištraukę geriamąjį švirkštą, atidžiai patikrinkite, ar paėmėte reikiamą tirpalo kiekį. Adapteris (B), kuris anksčiau buvo pritvirtintas prie švirkšto, dabar turi likti buteliuke (4 pav.).4 pav.

Suvartokite savo vaistą, įkišdami geriamąjį švirkštą į burną ir atsargiai stumdami stūmoklį. Stūmoklį stumkite iki galo, kad užtikrinti viso tirpalo suvartojimą. Jeigu labiau mėgstate, prieš vartojimą vaistą galite atskiesti vandens ar nealkoholinio gėrimo stiklinėje. Tokiu atveju išgerkite visą stiklinę tam, kad užtikrinti, jog suvartojote teisingą vaisto dozę (5 pav.).5 pav.Palikite adapterį buteliuke, sandariai uždarykite buteliuką ir laikykite jį vertikalioje padėtyje. Po kiekvieno panaudojimo praskalaukite geriamąjį švirkštą vandeniu ir leiskite jam nudžiūti. Kai vartosite savo vaistą kitą kartą, įstatykite geriamąjį švirkštą į adapterį buteliuko kaklelyje ir laikykitės anksčiau pateiktų instrukcijų.Kiek laiko vartoti Palexia?

Nevartokite šio vaisto ilgiau nei nurodė gydytojas.Ką daryti pavartojus per didelę Palexia dozę?

Pavartojus labai dideles tablečių dozes, gali pasireikšti:

vyzdžių susiaurėjimas (smeigtuko smaigalio dydžio vyzdžiai), vėmimas, pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas, dažnas širdies plakimas, ūminis kraujotakos nepakankamumas, sąmonės sutrikimas ar koma (gilus sąmonės išnykimas), epilepsijos priepuoliai, pavojingai retas arba paviršutiniškas kvėpavimas arba kvėpavimo sustojimas.

Jeigu pasireiškė toks poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją!Pamiršus pavartoti Palexia

Pamiršus pavartoti šio vaisto, skausmas greičiausiai atsinaujins. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Paprasčiausiai reikia toliau vartoti šį vaistą taip, kaip ir anksčiau.Nustojus vartoti Palexia

Jeigu pertraukėte arba per anksti nutraukėte gydymą, skausmas greičiausiai atsinaujins. Jeigu norite baigti gydymą, prieš nutraukdami vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

Nutraukus gydymą, dažniausiai po to nepasireiškia joks poveikis. Vis dėlto nedažnais atvejais žmonės, kurie kurį laiką vartojo šį vaistą ir staiga nutraukė jų vartojimą, gali pasijusti blogai.

Gali pasireikšti tokie simptomai:

neramumas, akių ašarojimas, skystos išskyros iš nosies, žiovulys, prakaitavimas, šaltkrėtis, raumenų skausmas ir vyzdžių išsiplėtimas;

dirglumas, nerimas, nugaros skausmas, sąnarių skausmas, silpnumas, pilvo diegliai, negalėjimas miegoti, pykinimas, apetito nebuvimas, vėmimas, viduriavimas ir kraujospūdžio padidėjimas, dažnas kvėpavimas ar širdies plakimas.

Jeigu nutraukus gydymą atsirado išvardytų sutrikimų, kreipkitės į gydytoją.

Staigiai nutraukti vaisto vartojimo negalima, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas. Jeigu gydytojas norės, kad nutrauktumėte šio vaisto vartojimą, jis (ji) paaiškins, kaip tai padaryti, įskaitant kaip palaipsniui sumažinti vaisto dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *