PAN-AMOXICILLIN (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PANPHARMA
Veiklioji medžiaga: Amoksicilinas
Stiprumas: 500mg

Veiklioji antibiotiko medžiaga amoksicilinas yra plataus antimikrobinio poveikio penicilinas. Jis slopina bakterijų sienelės sintezę, todėl užkrečiamąsias ligas sukeliančios bakterijos žūsta.

Amoksicilinu gydomos jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, kai reikia vartoti leidžiamųjų antibiotikų:

– ausų, nosies, gerklės (ūminio vidurinės ausies, prienosinių ančių ar gerklės uždegimas);
– apatinių kvėpavimo takų (lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, bendruomenėje įgyto plaučių uždegimo);
– inkstų ir šlapimo takų (šlapimo pūslės, šlaplės ar inkstų uždegimas);
– mažojo dubens uždegiminės ligos, įskaitant infekuotą abortą;
– virškinimo trakto (tulžies pūslės ar latakų uždegimas, vidurių šiltinės, paratifas)
– kitos gyvybei pavojingos ligos (kraujo užkrėtimas, smegenų dangalų uždegimas, vidinio širdies dangalo uždegimas).

Antibiotiko vartojama bakterijų sukelto širdies dangalo uždegimo profilaktikai rizikos grupių pacientams, kuriems atliekama chirurginė procedūra.

Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti PAN- AMOXICILLIN todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos.

PAN-AMOXICILLIN (500mg). Vartojimas

PAN-AMOXICILLIN galima injekuoti į raumenis ar veną arba infuzuoti į veną. Buteliuke esančius miltelius būtina ištirpinti tinkamu tirpiklio kiekiu. Buteliuką reikia kratyti tol, kol milteliai visiškai ištirps, tirpalą įtraukti į švirkštą ir suleisti.

Vartojimas į veną (injekuojant arba infuzuojant) 

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla nesutrikusi

Suaugę žmonės

Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Sunkios infekcinės ligos atveju vienkartinę dozę galima didinti iki 1000 mg ir vartoti ją kas 6 valandas.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai

Jaunesnių kaip 10 metų vaikų paros dozė yra 50-100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą, lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas.

Vaistinio preparato galima lėtai (per 3- 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min. 

Vartojimo metodas

Vaistinio preparato galima lėtai (per 3 4 min.) suleisti į veną arba infuzuoti per 30 -60 min. 

Lėtai injekuojant veną vienkartinė suaugusių žmonių dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g amoksicilino, ištirpinto 20 ml injekcinio vandens. Vienkartinė vaikų turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio. 

Infuzuojant į veną suaugusiems žmonėms vienos infuzijos metu daugiau kaip 2 g preparato infuzuoti nerekomenduojama. Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams vienos infuzijos metu galima infuzuoti ne didesnę kaip 50 mg/kg kūno svorio dozę.

Vartojimas į raumenis

Suaugę žmonės 

Įprastinė vienkartinė suaugusių žmonių amoksicilino dozė yra 500 mg. Ją reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė amoksicilino dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g.

Jaunesni kaip 10 metų vaikai

Įprastinė vaikų paros dozė – 50 -100 mg/kg kūno svorio. Ją, išdalytą lygiomis dalimis, reikia vartoti kas 8 valandas. Vienkartinė dozė turi būti ne didesnė kaip 25 mg/kg kūno svorio.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Priklausomai nuo ligos sunkumo, pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali tekti mažinti antibiotiko paros dozę.

Dializuojamiems pacientams dializės pabaigoje reikia vartoti papildomą antibiotiko dozę.

Listerijų sukeltas smegenų dangalų uždegimas

Gydant listerijų sukeltą meningitą vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 4 valandas. Gydymo trukmė 10-14 parų. Vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais.

Vidinio širdies dangalo uždegimo profilaktika

Jei vaistinio preparato vartojama kartu su kitais antibiotikais, vienkartinė amoksicilino dozė yra 2000 mg. Ją reikia vartoti kas 6 valandas. Jei profilaktikai vartojama vien tik amoksicilino, 2000 mg amoksicilino reikia vartoti kas 4 valandas.

Pavartojus per didelę PAN-AMOXICILLIN

Perdozavus antibiotiko, gali atsirasti nervų sistemos, psichikos, virškinimo sistemos ir inkstų veiklos sutrikimų (pastaruoju atveju šlapime gali susidaryti kristalai).

Vaisto perdozavus, jo vartojimą būtina nutraukti ir taikyti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti PAN-AMOXICILLIN

Pamiršus pavartoti šio vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastu ritmu. 

Nustojus vartoti PAN-AMOXICILLIN

Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėtų.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *