PAN-STREPTOMYCIN

0
+0 -0

Gamintojas: PANPHARMA
Veiklioji medžiaga: Streptomicinas
Stiprumas: 1g

PAN-STREPTMYCIN yra aminpglikozidų grupės antibiotikas. Streptomicinas naikina įvairius ligas sukeliančius mikroorganizmus.

Antibiotiku gydoma tuberkuliozė, sukelta Kocho bacilų, atsparių daugeliui preparatų nuo tuberkuliozės (kartu su kitais medikamentais nuo tuberkuliozės); bruceliozė, tuliaremija, maras (vartojant vien tik streptomicino ar kartu su kitais antibiotikais)

PAN-STREPTOMYCIN. Vartojimas

Vaistinio preparato galima injekuoti į raumenis arba infuzuoti į veną. Vartojant vaistinio preparato į veną ar raumenis, dozavimas yra vienodas.

Suaugę žmonės

Tuberkuliozė

Vienkartinė kartu su kitais antibiotikais vartojamo streptomicino dozė yra 1000 mg. Ji vartojama vieną kartą per parą. Kai tik klinikinė būklė leidžia, paros dozę reikia mažinti iki 1000 mg vartojamų du ar tris kartus per savaitę.

Didžiausios leistina paros dozė yra 2000 mg.

Kitos sisteminės infekcinės ligos

Vienkartinė kartu su kitais antibiotikais vartojamo streptomicino dozė yra 250 -1000 mg. Ji vartojama kas 6 valandas. Taip pat galima vartoti 500 -2000 mg vienkartinę dozę. Ji vartojam kas 12 valandų.

Tuliaremija

Vienkartinę 250 -500 mg dozę reikia vartoti kas 6 valandas arba 500-1000 mg dozę - kas 12 valandų.

Gydymo trukmė yra 7-10 parų.

Maras

Vienkartinę 500 -1000 mg dozę reikia vartoti kas 6 valandas arba 1000-2000 mg dozę - kas 12 valandų.

Gydymo trukmė yra 7-10 parų.

Didžiausios leistina paros dozė yra 4000 mg.

Vaikai

Tuberkuliozė

Vienkartinė kartu su kitais antibiotikais vartojamo streptomicino dozė yra 20 mg/kg kūno masės. Ji vartojama vieną kartą per parą. Didžiausios leistina paros dozė yra 1000 mg.

Kitos sisteminės infekcinės ligos

Vienkartinė kartu su kitais antibiotikais vartojamo streptomicino dozė yra nuo 5 iki 10 mg mg/kg kūno masės. Ji vartojama kas 6 valandas. Taip pat galima vartoti 10 -20 mg/kg kūno masės vienkartinę dozę. Ji vartojam kas 12 valandų.

Senyvi pacientai

Tuberkuliozė

Vienkartinė kartu su kitais antibiotikais vartojamo streptomicino dozė yra nuo 500 iki 750 mg. Ji vartojama vieną kartą per parą.

Ligoniai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pradinė dozė yra 15 mg/kg kūno svorio. Vėliau reikia vartoti 7,5 mg/kg kūno svorio dozę: kas 24 valandas, jei kreatinino klirensas yra 50 – 80 ml/min.; kas 48 valandas, jei kreatinino klirensas yra 10 – 50 ml/min.; kas 48 - 72 valandas, jei kreatinino klirensas yra10 ml/min. arba mažesnis.

Vartojimo metodas

Steptomicino tirpalas švirkščiamas į raumenis arba infuzuojamas į veną.

Į raumenis ar veną injekuojamo tirpalo ruošimas 1 g buteliuko turinį reikia tirpinti 5 ml tirpiklio (injekcinio vandens). Buteliuką būtina stipriai kratyti, kol milteliai visiškai ištirps, po to tirpalo įsiurbti į švirkštą ir injekuoti į raumenis ar į veną.

Į veną infuzuojamo tirpalo ruošimas 1 g buteliuko turinį reikia tirpinti 5 ml tirpiklio (injekcinio vandens), po to atskiesti izotoniniu 0,9 % natrio chlorido tirpalu ir  per 30 – 60 min. sulašinti į veną.

Paruoštas injekcinis tirpalas arba infuzinis tirpalas yra bespalvis ir skaidrus, praktiškai be matomų dalelių.

Pastaba. Kadangi žmonėms, dirbantiems su preparatu, gali atsirasti odos jautrumas, todėl rekomenduojama apsimauti gumines pirštines.

Pamiršus pavartoti PAN-STREPTOMYCIN

Pamiršus pavartoti šio vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastu ritmu.

Nustojus vartoti PAN-STREPTOMYCIN

Būtina laikytis gydytojo nurodymų ir, nepaisant to, kad pasijutote geriau, iki galo pabaigti nurodytą gydymą. Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *