PANANGIN (2)

+1
+1 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Magnio aspartatas, Kalio aspartatas
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

PANANGIN – tai mineralų papildas, kurio sudėtyje yra magnio ir kalio, svarbių ląstelės veiklai katijonų. Jie yra svarbūs keletui fermentų, taip pat jie yra svarbūs ląstelės struktūros komponentai ir dalyvauja raumenų darbe (molekuliniame lygmenyje). PANANGIN vartojama, kai organizme esti magnio ir kalio stoka, padidėjęs magnio ir kalio poreikis, kai šių jonų pasisavinama per mažai arba pernelyg daug netenkama, pvz., ilgai vartojant diuretikų, vidurių laisvinamųjų vaistų ar viduriuojant.

PANANGIN (2). Vartojimas

Vartojamas į veną. Prieš vartojimą būtina praskiesti.

Paros dozė:1-2 ampulės PANANGIN, skiedžiama 50-100 ml 5% gliukozės tirpalo ir skiriama į veną lašinės infuzijos arba lėtos injekcijos būdu. Vartoti galima tik skaidrų, be matomų dalelių tirpalą.

Pavartojus per didelę PANANGIN dozę

Perdozavimo iki šiol nepastebėta. Jei jis pasireikštų, galimi hiperkaliemijos ir hipermagnemijos simptomai.

Hiperkaliemijos požymiai: parestezija (skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ir kitokių nesamų dirginimų jutimas), raumenų silpnumas, retas pulsas, paralyžius, nereguliarus pulsas (aritmija), ypač didelė kalio koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti širdies blokadą, širdies sustojimą.

Hipermagnemijos požymiai: pykinimas, vėmimas, veido paraudimas, sumažėjęs kraujospūdis, retas pulsas, silpnumas. Dėl ypatingai didelės magnio koncentracijos kraujo plazmoje gali atsirasti hiporefleksija (refleksų susilpnėjimas), raumenų paralyžius, sustoti širdis ir kvėpavimas.

Įtarus perdozavimą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Pavartojus per didelę dozę, būtina nedelsiant liautis vartoti PANANGIN vartojimą ir skirti simptominį gydymą (į veną leisti kalcio chlorido 100mg/min., esant reikalui – daryti dializę)

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *