PANTOPRAZOLE-MEPHA (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Mepha Baltic Ltd.
Veiklioji medžiaga: Pantoprazolas
Stiprumas: 40mg

PANTOPRAZOLE-MEPHA yra selektyvusis “protonų siurblio inhibitorius”, vaistas, mažinantis Jūsų skrandyje gaminamos rūgšties kiekį. Jis yra naudojamas su rūgštimi susijusioms skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti.

PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas

Suaugusiems ir nuo 12 metų paaugliams

  • Refliuksinio ezofagito, Jūsų stemplės, t.y. vamzdelio, jungiančio gerklę ir skrandį, uždegimo, kurį lydi skrandžio rūgšties atpylimas gydymui.

Suaugusiems

  • Infekcijos, kurią sukelia taip vadinamoji Helicobacter pylori bakterija gydymui, kartu derinant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas) pacientams, kurie turi dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Tikslas yra atsikratyti bakterijų ir taip sumažinti opų atsinaujinimo galimybę.
  • Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui.
  • Zollinger Ellison‘o sindromo ir kitokių būklių, kai skrandyje ima gamintis per daug rūgšties, gydymui.

PANTOPRAZOLE-MEPHA (40mg). Vartojimas

PANTOPRAZOLE-MEPHA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kada ir kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA?

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu, likus 1valandai iki valgio.

Jei gydytojas nenurodė kitaip, įprastinė dozė yra:

  • suaugusiems žmonėms ir 12 metų arba vyresniems paaugliams


Refliuksinio ezofagito gydymui

Įprastinė dozė yra viena tabletė per parą. Jeigu reikia, gydytojas gali Jums skirti du kartus didesnę dozę. Refliuksinio ezofagito gydymo laikotarpis paprastai yra nuo 4 iki 8 savaičių. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus.

Suaugusiems

Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas)

Skiriama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų tabletės, amoksicilino, ar klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo), kurių kiekvieną reikia gerti du kartus per dieną kartu su pantoprazolo tablete. Pirmąją pantoprazolo tabletę reikia išgerti ne mažiau kaip 1 valandą prieš pusryčius, o antrąją – likus 1 valandai iki vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydymo laikotarpis yra 1 ( 2 savaitės.

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui.

Įprastinė dozė yra viena tabletė per parą. Gydytojas, jeigu reikia, gali skirti vartoti du kartus didesnę dozę. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus.

Skrandžio opų gydymo laikas įprastai yra 4 ( 8 savaitės. Dvylikapirštės žarnos opų gydymo laikotarpis įprastai yra 2 ( 4 savaitės.

Zollinger- Ellison‘o sindromo ir kitų būsenų, kada skrandyje gaminasi per daug rūgšties, ilgalaikiam gydymui.

Rekomenduojamas pradinis dozavimas yra dvi tabletės vieną kartą per parą.

Tabletes reikia gerti 1 valandą prieš valgį. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus.

Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

Specialios pacientų grupės:

  • jeigu sergate inkstų ligomis, vidutinio sunkumo ar sunkiomis kepenų ligomis, vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Helicobacter pylori bakterijos išnaikinimui negalima.
  • jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis, negalima vartoti daugiau negu vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tam tikslui yra tabletės, kurių sudėtyje yra 20 mg pantoprazolo).
  • jaunesniems nei 12 metų vaikams šių tablečių vartoti nerekomenduojama.


Pavartojus per didelę PANTOPRAZOLE-MEPHA dozę

Praneškite gydytojui arba vaistininkui. Specifinių perdozavimo simptomų nėra.

Pamiršus pavartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę išgerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA

Nenustokite vartoję šių tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *