Paracetamol Actavis [Paracetamol Sigillata]

0
+0 -0

Gamintojas: Balkanpharma- Dupnitsa AD
Veiklioji medžiaga: Paracetamolis
Stiprumas: 500mg

Paracetamol Actavis sudėtyje yra paracetamolio, kuris priklauso vaistų, vadinamų analgetikais (malšinančiais skausmą), grupei. Paracetamol Actavis vartojamas simptominiam silpno arba vidutinio stiprumo skausmui ir (arba) karščiavimui gydyti.

Paracetamol Actavis galima vartoti galvos, dantų, mėnesinių, dėl peršalimo atsiradusiam raumenų skausmui bei karščiavimui mažinti.

Paracetamol Actavis [Paracetamol Sigillata]. Vartojimas

Vartojimo instrukcija

Tabletę reikia nuryti užgeriant stikline vandens.

Dozavimas

Paracetamol Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodyta toliau. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nurodytos dozės neviršykite. Įsidėmėkite, kad didesnių už rekomenduojamą dozių vartojimas gali lemti labai sunkios kepenų pažaidos riziką.

Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, sveriantiems daugiau kaip 50 kg

Įprastinė dozė yra 1–2 tabletės (500–1 000 mg) kas 4–6 val. tada, kada reikia. Didžiausia paros dozė ( 6 tabletės (3 g).

Vaikai ir paaugliai, sveriantys 43–50 kg (maždaug 12–15 metų)

Įprastinė dozė yra 1 tabletė (500 mg) kas 4 val. tada, kada reikia. Didžiausia paros dozė ( 5 tabletės (2,5 g).

Vaikai, sveriantys 34–43 kg (maždaug 11–12 metų)

Įprastinė dozė yra 1 tabletė (500 mg) kas 6 val. tada, kada reikia. Didžiausia paros dozė ( 4 tabletės (2 g).

Vaikai, sveriantys 26–34 kg (maždaug 8–11 metų)

Įprastinė dozė yra pusė tabletės (250 mg) kas 4 val. arba 1 tabletė (500 mg) kas 6 val. tada, kada reikia. Didžiausia paros dozė ( 3 tabletės (1,5 mg).

Vaikams, sveriantiems mažiau negu 26 kg (8 metų), Paracetamol Actavis 500 mg plėvele dengtos tabletės netinka.

Jeigu praėjus daugiau kaip 3 paroms nuo gydymo pradžios išsilaiko didelis karščiavimas ar infekcijos požymių arba jeigu praėjus daugiau kaip 5 paroms nuo gydymo pradžios išsilaiko skausmas, turite kreiptis į savo gydytoją.

Pacientai, kurių inkstų ar kepenų veikla sutrikusi

Pacientams, kurių kepenų ar inkstų veikla sutrikusi arba kuriems yra Gilbert‘o sindromas, reikia mažinti dozę arba ilginti intervalą tarp dozių vartojimo. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas, intervalas tarp dozių vartojimo turi būti bent 8 val. Patarimo kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Senyvi pacientai

Senyviems žmonėms dozę keisti nebūtina.

Pacientai, sergantys lėtiniu alkoholizmu

Nuolat geriant alkoholio, gali didėti toksinio paracetamolio poveikio rizika. Tokiems pacientams intervalas tarp paracetamolio dozių vartojimo turi būti bent 8 val. ir jiems negalima viršyti 2 g paros dozės.

Pavartojus per didelę Paracetamol Actavis dozę

Perdozavimo atveju turite nedelsdami kreiptis į gydytoją patarimo net tuo atveju, jeigu jaučiatės gerai, kadangi kyla vėlyvosios sunkios kepenų pažaidos rizika. Kad išvengti galimų kepenų pažeidimų, svarbu kad gydytojas kuo greičiau duotų antidoto. Kepenų pažaidos simptomų paprastai neatsiranda tol, kol nepraeina kelios paros po perdozavimo. Dažniausiai perdozavimo simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, apetito nebuvimas (anoreksija), blyškumas ir pilvo skausmas. Šie siptomai dažniausiai atsiranda per 24val. po perdozavimo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *