Pariet (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Janssen Pharmaceutica N.V.,
Veiklioji medžiaga: Rabeprazolo natrio druska
Stiprumas: 10mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

Pariet (rabeprazolo natrio druska) priklauso preparatams, vadinamiesiems protonų siurblio inhibitoriais.

Šis preparatas vartojamas gydymui sergant aktyvia dvylikapirštės žarnos opa ar aktyvia gerybine skrandžio opa (pepsinė opa), simptomine erozine ar opine gastroezofaginio refliukso liga, kada dėl skrandžio rūgšties atbulinio patekimo į stemplę atsiranda stemplės gleivinės uždegimas ir su tuo susijęs rėmuo; ir ilgalaikiam gastroezofaginio refliukso ligos gydymui. Pariet tabletės taip pat vartojamos simptominiam vidutinio sunkumo ir sunkios gastroezofaginio refliukso ligos (simptominė gastroezofaginio refliukso liga) gydymui. Pariet tabletės veikia mažindamas skrandžio gaminamos rūgšties kiekį. Dėl tokio vaisto poveikio geriau gyja opa, susilpnėja jos sukeltas skausmas. Kartais Pariet yra skiriamas Zolingerio – Elisono sindromu sergantiems pacientams, kada jų skrandis gamina labai daug rūgšties. Kartu su dviem antibiotikais (klaritromicinu ir amoksicilinu) Pariet galima vartoti Helicobacter pylori infekcijai naikinti ligoniams, sergantiems pepsine opa.

Vaikų Pariet gydyti nepatariama.

Pariet (10mg). Vartojimas

Pariet visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė, skiriama gydant ūmines būkles, t.y. aktyvią dvylikapirštės žarnos opą, aktyvią gerybinę skrandžio opą (pepsinė opa), simptominę erozinę ar opinę gastroezofaginio refliukso ligą, yra 20 mg, vartojant Pariet simptominiam vidutinio sunkumo ir sunkios gastroezofaginio refliukso ligos gydymui – 10 mg preparato, ir ilgalaikiam gastroezofaginio refliukso ligos gydymui – 20 mg arba 10 mg per parą. Paskirta Pariet dozė yra geriama vieną kartą per dieną prieš pusryčius užsigeriant vandeniu.

Sergant ligomis, kurių metu Jūsų skrandis gamina nepaprastai daug rūgšties (pvz., Zolingerio – Elisono sindromas), įprastinė pradinė dozė, kurią paskirs Jūsų gydytojas, bus gerti tris tabletes po 20 mg vieną kartą per dieną. Vėliau, priklausomai nuo to, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą, Jūsų gydytojas gali keisti vartojamo vaisto dozę. Kiek tablečių gerti ir kiek ilgai truks gydymas nurodys Jūsų gydytojas.

Įprastinė dozė, skiriama Helicobacter pylori infekcijos naikinimui kartu su dviem antibiotikais (klaritromicinu po 500 mg ir amoksicilinu po 1 g), yra 20 mg 2 kartus per dieną. Tokiu atveju paprastai vaisto vartoti reikia 7 dienas.

Pariet tabletės turi būti nuryjamos. Jų negalima nei kramtyti, nei smulkinti.

Gydymo trukmė

Aktyvi dvylikapirštės žarnos opa

Paprastai Pariet gydoma iki 4 savaičių laiko, tačiau po to, gydytojo nurodymu jo gali reikėti vartoti dar 4 savaites.

Aktyvi gerybinė skrandžio opa

Paprastai Pariet gydoma 6 savaites, tačiau po to, gydytojo nurodymu jo gali reikėti vartoti dar 6 savaites.

Erozinė arba opinė gastroezofaginio refliukso liga

Įprastinė gydymo trukmė yra 4 - 8 savaitės. Kiek laiko vaisto vartoti, pasako gydytojas arba vaistininkas.

Ilgalaikis gastroezofaginio refliukso ligos gydymas

Kiek laiko reikia vaisto vartoti pasakys gydytojas arba vaistininkas. Jeigu Jums yra būtinas ilgalaikis gydymas, reikia reguliariai lankytis pas savo gydytoją tam, kad būtų galima įvertinti ligos simptomų būklę ir vartojamą medikamento dozę.

Vidutinio sunkumo arba sunki gastroezofaginio refliukso liga (simptominė gastroezofaginio refliukso liga

Paprastai Pariet vartojama vieną kartą per dieną iki 4 savaičių laikotarpiu. Jeigu po to Jūsų ligos simptomai neišnyko, reikia kreiptis į gydytoją. Jeigu po pradinio 4 savaičių trukmės gydymo Jūsų ligos simptomai atsinaujino, gydytojas gali patarti vartoti Pariet 10 mg tada, kai yra reikalinga šalinti atsiradusius ligos simptomus, t.y. pagal poreikį.

Zolingerio – Elisono sindromas

Jeigu Jums yra nustatyta ši būklė, kada skrandis gamina labai daug rūgšties, gydytojas ar vaistininkas patars, kiek ilgai reikia vartoti Pariet. Jeigu Jums yra būtinas ilgalaikis gydymas, reikia reguliariai lankytis pas savo gydytoją tam, kad būtų galima įvertinti ligos simptomų būklę ir vartojamą medikamento dozę.

Helicobacter pylori infekcijai naikinti

Kartu su dviem antibiotikais Pariet reikia gerti 7 dienas.

Opos simptomai paprastai išnyksta prieš jos užgijimą, tačiau vaisto būtina vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

Kaip greitai pradeda veikti Pariet

Klinikinių tyrimų duomenimis, pradėjus vartoti Pariet skausmas sumažėja pirmų kelių dienų laikotarpyje, tačiau šis laikas gali būti nevienodas skirtingiems ligoniams.

Pavartojus per didelę Pariet dozę

Pariet visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu Jūs atsitiktinai išgėrėte daugiau tablečių, negu buvo paskirta, reikia kreiptis į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Tokiu atveju būtina kartu turėti vartojamo medikamento tabletes ir dėžutę tam, kad gydytojas tiksliai žinotų, koks vaistas buvo pavartotas.

Pamiršus pavartoti Pariet

Užmirštą Pariet tabletę reikia išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama, o toliau vaisto vartoti įprastine tvarka. Jeigu Jūs užmiršote išgerti vaistą ilgiau, kaip 5 dienos, prieš vartojant bet kokį vaistą reikia kreiptis į gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *