Perilexin (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Galex, d.d.
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis, Indapamidas

Jūsų vaisto pavadinimas yra Perilexin.

Perilexin yra dviejų veikliųjų medžiagų perindoprilio ir indapamido derinys. Perilexin yra antihipertenzinis preparatas, vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti. Perindoprilis priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei. Šie preparatai plečia kraujagysles, todėl širdžiai tampa lengviau pumpuoti kraują kraujagyslėmis.

Indapamidas yra diuretikas. Diuretikai didina pro inkstus išskiriamo šlapimo kiekį. Vis dėlto indapamidas skiriasi nuo kitų diuretikų, kadangi jis tik šiek tiek didina išskiriamo šlapimo kiekį. Kiekviena veiklioji medžiaga mažina kraujospūdį, todėl jos abi kontroliuoja kraujospūdį.

Perilexin (1). Vartojimas

Perilexin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta paros dozė yra viena tabletė, vartojama vieną kartą per parą. Gydytojas gali nuspręsti keisti dozę.

Gydytojas gali nuspręsti didinti paros dozę iki 2 tablečių arba, jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, keisti dozavimą.

Tabletę geriausia gerti ryte, prieš valgį. Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens.

Pavartojus per didelę Perilexin dozę

Jei išgėrėte daugiau tablečių negu reikia, būtina nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių arba savo gydytoją. Labiausiai tikėtinas perdozavimo poveikis yra kraujospūdžio sumažėjimas. Jei kraujospūdis tampa labai mažas (galimi jo simptomai yra galvos svaigimas ir alpulys), gali būti naudinga atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.

Pamiršus pavartoti Perilexin

Perilexin svarbu gerti kasdien, kadangi reguliarus gydymas yra veiksmingesnis. Vis dėlto, jei pamiršote išgerti Perilexin tabletę, kitą dozę gerkite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Perilexin

Didelio kraujospūdžio liga paprastai gydoma visą gyvenimą, todėl prieš nutraukdamas šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *