Perindopril/Amlodipine Krka (2)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis, Amlodipinas

Perindopril/Amlodipine Krka skiriamas padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) ir (arba) stabiliajai krūtinės anginai (būklė, kuriai esant, sutrinka arba nutrūksta širdies aprūpinimas krauju) gydyti.

Pacientams, kurie vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes, vietoj jų galima vartoti vieną Perindopril/Amlodipine Krka tabletę, kurios sudėtyje yra abi veikliosios medžiagos.

Perindopril/Amlodipine Krka yra sudėtinis vaistas, kuriame yra dvi veikliosios medžiagos: perindoprilis ir amlodipinas. Perindoprilis yra AKF (angiotenzino konvertuojančio fermento) inhibitorius. Amlodipinas yra kalcio antagonistas (priklauso vaistų, vadinamų dihidropiridinais, grupei). Kartu šie vaistai plečia ir atpalaiduoja kraujagysles, dėl to sumažėja kraujospūdis. Kraujas lengviau teka organizmu ir todėl sumažėja širdies darbas.

Perindopril/Amlodipine Krka (2). Vartojimas

Perindopril/Amlodipine Krka visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nurykite tabletė užsigerdami stikline vandens, geriausia kiekvieną dieną tuo pačiu laiku ryte prieš valgį. Gydytojas nustatys, kokios dozės Jums reikia. Paprastai tai yra viena tabletė per parą. Perindopril/Amlodipine Krka paprastai skiriamas tiems pacientams, kurie jau vartojo atskiras perindoprilio ir amlodipino tabletes.

Pavartojus per didelę Perindopril/Amlodipine Krka dozę

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, kreipkitės į greitąją pagalbą arba savo gydytoją. Labiausiai tikėtina, kad perdozavimo atveju pasireikš tokie simptomai: kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio gali svaigti galva ir galima nualpti. Jeigu taip atsitinka, gali padėti, jeigu atsigulsite aukštyn pakeltomis kojomis.

Pamiršus pavartoti Perindopril/Amlodipine Krka

Vaistą svarbu vartoti kiekvieną dieną, nes reguliarus gydymas geriau veikia. Vis dėlto, jeigu pamiršote išgerti Perindopril/Amlodipine Krka dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Perindopril/Amlodipine Krka

Gydymas Perindopril/Amlodipine Krka paprastai trunka visą likusį gyvenimą, todėl prieš nutraukdami tablečių vartojimą, turite pasitarti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *