Perineva (8mg)

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis
Stiprumas: 8mg

Veiklioji Perinevatablečių medžiaga priklauso vaistų, vadinamųjų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių grupei. Tokie vaistai plečia kraujagysles, todėl širdžiai lengviau pumpuoti kraują.

didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;

širdies sutrikimų, pvz., širdies priepuolio, rizikai mažinti stabilia vainikinių arterijų liga (būklė, kai širdies aprūpinimas krauju sumažėja ar nutrūksta) sergantiems žmonėms, kuriuos jau buvo ištikęs širdies priepuolis ir (arba) kuriems buvo atlikta kraują širdžiai tiekiančių kraujagyslių plėtimo procedūra, norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju.

Perineva (8mg). Vartojimas

Perineva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Didelio kraujospūdžio ligai gydyti įprastinė dozė, geriama kartą per parą, yra 4 mg perindoprilio (1 Perineva 4 mg tabletė). Prireikus kartą per parą geriamą dozę galima didinti iki 8 mg (2 Perineva 4 mg tablečių).Stabiliai išeminei širdies ligai gydyti įprastinė dozė, geriama kartą per parą, yra 4 mg perindoprilio (1 Perineva 4 mg tabletė). Jeigu preparatas toleruojamas gerai, kartą per parą geriamą dozę galima didinti iki 8 mg (2 Perineva 4 mg tablečių).Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens. Kiekvieną dieną vaisto patariama gerti tokiu pačiu laiku, ryte, prieš pusryčius.Gydymo metu gydytojas dozavimą gali keisti, atsižvelgdamas į sukeliamą poveikį ir Jūsų būklę.Mažesnę dozę negu įprastinė gydytojas gali skirti:

senyviems žmonėms;

pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi;

ligoniams, kuriems dėl inkstus krauju aprūpinančių arterijų susiaurėjimo pasireiškė didelio kraujospūdžio liga (renovaskulinė hipertenzija);

pacientams, kurie kartu su šiuo preparatu vartoja vaistų, didinančių šlapimo išsiskyrimą (diuretikų);

didelio kraujospūdžio liga sergantiems ligoniams, kuriems negalima nutraukti diuretikų vartojimo;

sunkiu širdies nepakankamumu sergantiems žmonėms;

kraujagysles plečiančių preparatų vartojantiems pacientams.Gydymo šiuo vaistu trukmę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę.Ar saugu ir veiksminga Perineva vartoti vaikams, netirta, todėl jų šiuo vaistu gydyti nerekomenduojama.

Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Pavartojus per didelę Perineva dozęIšgėrę per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Labiausiai tikėtinas perdozavimo požymis yra staigus kraujospūdžio kritimas (hipotenzija). Galimi ir kitokie simptomai: dažnas arba retas širdies plakimas, nemalonus nereguliaraus ir (arba) stipraus širdies plakimo pojūtis, greitas ir gilus kvėpavimas, galvos svaigimas, nerimas ir (arba) kosulys.Jeigu gerokai sumažėtų kraujospūdis, atsigulkite, pakelkite aukščiau kojas, o po galva pakiškite tik ploną pagalvę.Pamiršus pavartoti PerinevaVaisto svarbu gerti kasdien. Jeigu įprastiniu laiku vieną dozę pavartoti pamiršite, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu praleisite daugiau negu vieną dozę, kitą dozę gerkite tuoj pat, o vėliau vaisto vartokite taip kaip įprasta.Nustojus vartoti PerinevaVaisto vartojimą nutraukus, gali vėl padidėti kraujospūdis ir didelio kraujospūdžio sukeliamų komplikacijų, ypač širdies, smegenų ir inkstų, rizika. Širdies nepakankamumu sergančių ligonių būklė gali pasunkėti tiek, kad juos prireiks gydyti ligoninėje. Vadinasi, nutarę gydymą Perineva nutraukti, pirmiausiai pasitarkite su gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *