Pikovit FORTE

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Retinolis, Cholekalciferolis, Askorbo rūgštis, Nikotinamidas, Tokoferolio acetatas, Kalcio pantotenatas, Piridoksinas, Riboflavinas, Tiaminas, Folio rūgštis, Cianokobalaminas

Pikovit FORTE sudėtyje yra 11 būtinųjų vitaminų. Jų kiekis atitinka 7 metų ir vyresniems vaikams rekomenduojamas paros normas. Šių tablečių sudėtyje nėra cukraus, kuris skatina bakterijų augimą ir vystymąsi, todėl jos nekenkia dantims (nesukelia karieso). Malonų skonį šioms tabletėms suteikia maltitolis, manitolis ir aspartamas.

Vitaminai – tai biologiškai labai vertingos medžiagos, kurios reguliuoja daugelį biocheminių procesų organizme. B komplekso vitaminai (B1, B2, B6, B12, pantoteno rūgštis ir nikotinamidas) dalyvauja angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitoje. Folio rūgštis būtina normaliai kraujo ląstelių gamybai, regeneracijai ir funkcijai. Vitaminas A būtinas epitelinių ląstelių vystymuisi ir regos pigmento sintezei. Vitaminas D reguliuoja kalcio panaudojimą ir kartu – kaulų bei dantų mineralizaciją. Vitaminas C skatina geležies rezorbciją ir dalyvauja daugelyje organizme vykstančių oksidacijos-redukcijos reakcijų. Vitaminas E yra fiziologinis antioksidantas, kuris apsaugo ląstelių membranas nuo pažeidimo ir padeda išsaugoti ląstelių funkciją.

Kada vartojamos Pikovit FORTE tabletės su apvalkalu

Pikovit FORTE tabletės skirtos padidėjusio vitaminų poreikio organizme tenkinimui

Pikovit FORTE dengtas tabletes rekomenduojama vartoti tada, kai yra didesnis vitaminų poreikis, o mityba nepakankama ir nesubalansuota:

  • pervargstantiems ir nesugebantiems sutelkti dėmesio mokiniams;
  • kai yra didelis fizinis krūvis;
  • nereguliariai ir nepakankamai besimaitinantiems (sumažėja atsparumas infekcijoms);
  • sumažėjus apetitui;
  • vartojant antibiotikus (papildoma priemonė);
  • vitaminų kiekiui maiste papildyti metų laikais, kai trūksta šviežių vaisių ir daržovių.

Pikovit FORTE. Vartojimas

Pikovit FORTE visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vyresniems kaip 7 metų vaikams reikiai čiulpti vieną Pikovit FORTE tabletę, po valgio.

Jei vaikas nenoriai valgio, jis turėtų kasdien vartoti šias tabletes du mėnesius, kitais atvejais – periodiškai, pagal poreikį.

Pavartojus per didelę Pikovit FORTE dozę

Negalima viršyti rekomenduojamos dozės. Jeigu pavartojote per didelę dozę negu turėjote, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Nustatytomis dozėmis vartojamas Pikovit FORTE perdozavimo nesukelia. Ilgas vitaminų vartojimas didelėmis dozėmis gali sukelti A ir D vitaminų hipervitaminozę.

Pamiršus pavartoti Pikovit FORTE

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Nustojus vartoti Pikovit FORTE

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *