PIRANTELIS Medana

0
+0 -0

Gamintojas: Medana Pharma SA
Veiklioji medžiaga: Pirantelis
Stiprumas: 250mg/5ml
Grupė: Receptiniai

Pirantelis yra veiksmingas preparatas pacientams, užsikrėtusiems apvaliosiomis žarnyno kirmėlėmis, gydyti. Kadangi medikamentas depoliarizuoja apvaliųjų kirmėlių nervų ir raumenų jungtis bei blokuoja cholinesterazę, paralyžiuojami šių kirmėlių raumenys. Nejudrūs parazitai dėl žarnų peristaltikos pašalinami iš žarnyno. Medikamentas nedirgina ir nesukelia kirmėlių migracijos, veikia subrendusius ir ankstyvosios brendimo stadijos parazitus, tačiau lervų jų migracijos audiniuose metu neveikia.

Preparatas visų pirma tinka pacientams, užsikrėtusiems spalinėmis (Enterobius vermicularis) bei askaridėmis (Ascaris lumbriciodes), gydyti.

Be to, juo galima gydyti pacientus, užsikrėtusius dvylikapirštine ankilostoma, kitaip – kreivagalviu (Ancylostoma duodenale), ir amerikiniu nekatoriumi (Necator americanus).

Pirantelis blogai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vienkartinę vaisto dozę, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje (0,05–0,13 mkg/ml) susidaro po 1–3 valandų.

Dalis absorbuoto pirantelio metabolizuojama kepenyse. Pagrindinis metabolitas yra N-metil-1,3 propandiaminas. Maždaug 7% dozės išskiriama su šlapimu nepakitusio pirantelio ir jo metabolitų pavidalu per 48 valandas. Daugiau kaip 50% dozės pašalinama su išmatomis nepakitusio pirantelio pavidalu.

Terapinės indikacijos

Bet kurių iš toliau išvardintų virškinimo trakto parazitų infekcijų gydymas, kai jų nustatoma vienų, arba mišrios infestacijos gydymas:

  • spalinių (Enterobius vermicularis);
  • askaridžių (Ascaris lumbricoides);
  • dvylikapirštinių ankilostomų (kreivagalvių) (Ancylostoma duodenale);
  • amerikinio nekatoriaus (Necator americanus).

PIRANTELIS Medana. Vartojimas

PIRANTELIS Medana visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Preparatas geriamas valgio metu arba po jo.

Enterobiozei, askaridozei arba ligai, kurią sukelia abu parazitai, gydyti vaikui ir suaugusiam žmogui pakanka vienkartinės 10 mg/kg kūno svorio dozės.

5 ml (viename matavimo indelyje) yra 250 mg pirantelio.

Kad suspensija būtų vientisa, prieš vartojimą ją reikia suplakti.

Dozavimas vaikams

Jaunesniems kaip 2 metų vaikams, kurių kūno svoris didesnis nei 10 kg, ir 2 metų bei vyresniems vaikams rekomenduojama vieno gydymo kurso pirantelio dozė Enterobius vermicularis ir Ascaris lumbricoides invazijai (taip pat šių parazitų sukeltai mišriai invazijai) gydyti yra 10 mg/kg kūno svorio vienkartinai.

Toliau nurodytos įprastinės skiriamos dozės priklausomai nuo pacientų amžiaus ir kūno svorio:

jaunesniems kaip 2 metų vaikams, kurių kūno svoris didesnis nei 10 kg

 

2,5 ml (125 mg)

 

1/2 matavimo indelio

2–6 metų (11–22 kg)

2,5–5,0 ml (125–250 mg)

1/2–1 matavimo indelis

6–12 metų (22–41 kg)

5,0–10,0 ml (250–500 mg)

1–2 matavimo indeliai

vyresniems kaip 12 metų vaikams, kurių kūno svoris 41–75 kg

 

10,0–15,0 ml (500–750 mg)

 

2–3 matavimo indeliai

vyresniems kaip 12 metų vaikams, kurių kūno svoris didesnis nei 75 kg

 

20,0 ml (1000 mg)

 

4 matavimo indeliai


Pastaba: vieno parazito Ascaris lumbricoides sukeltai invazijai gydyti gali būti skiriama mažesnė dozė, t.y. 5 mg/kg kūno svorio.

Po gydymo praėjus 14 dienų, būtinas kontrolinis parazitologinis tyrimas; tuomet vaisto dozę galima kartoti.

Rekomenduojama pirantelio dozė Ancylostoma duodenale ar Necator americanus sukeltai invazijai gydyti yra po 10 mg/kg kūno svorio vieną kartą per parą tris dienas arba po 20 mg/kg kūno svorio vieną kartą per parą dvi dienas.

Dozavimas suaugusiesiems

Rekomenduojama vieno gydymo kurso pirantelio dozė Enterobius vermicularis ir Ascaris lumbricoides invazijai (taip pat šių parazitų sukeltai mišriai invazijai) gydyti yra 10 mg/kg kūno svorio vienkartinai.

Toliau nurodytos įprastinės skiriamos dozės priklausomai nuo pacientų kūno svorio:

41–75 kg kūno svorio asmenims

10,0–15,0 ml (500–750 mg)

2–3 matavimo indeliai

didesnio nei 75 kg kūno svorio asmenims

20,0 ml (1000 mg)

4 matavimo indeliai
 


Vieno parazito Ascaris lumbricoides sukeltai invazijai gydyti gali būti skiriama mažesnė dozė, t.y. 5 mg/kg kūno svorio.

Po gydymo praėjus 14 dienų, būtinas kontrolinis parazitologinis tyrimas; tuomet vaisto dozę galima kartoti.

Rekomenduojama pirantelio dozė Ancylostoma duodenale ar Necator americanus sukeltai invazijai gydyti yra po 10 mg/kg kūno svorio vieną kartą per parą tris dienas arba po 20 mg/kg kūno svorio vieną kartą per parą dvi dienas.

Kadangi Pirantel rezorbcija iš virskinamojo trakto yra minimali, jo dozavimas nesikeičia esant kepenų/inkstų funkcijos nepakankamumui.

Pavartojus per didelę PIRANTELIS Medana dozę

Perdozavus išnyksta apetitas, atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo diegliai, viduriavimas, galvos skausmas, mieguistumas arba nemiga ir sujaudinimas, odos išbėrimas, kepenų pažeidimas.

Gydymas. Reikia plauti skrandį ir vartoti vidurių laisvinamųjų vaistų bei gydyti simptominėmis priemonėmis.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *