PK-Merz (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Merz Pharma GmbH & Co. KGaA
Veiklioji medžiaga: Amantadino sulfatas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra oranžinės spalvos su įranta, todėl jas galima dalinti pusiau.

Kartono dėžutėje yra 90 tablečių.

PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra vaistas, mažinantis Parkinsono ligos simptomus (medikamentas nuo parkinsonizmo).

Preparatu gydomi Parkinsono ligos simptomai: sustingimas, drebėjimas, sumažėjęs judėjimas ir nejudrumas bei tam tikrų preparatų (neuroleptikų ar panašiai veikiančių vaistų) sukelti į parkinsonizmą panašūs judėjimo sutrikimai, t.y. ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomai (ankstyvas judesių sutrikimas, negalėjimas ilgiau sėdėti).

PK-Merz (100mg). Vartojimas

PK-Merz 100 mg plėvele dengtas tabletes vartokite tiksliai pagal gydytojo nurodymus. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

PK-Merz 100 mg plėvele dengtos tabletės yra su įranta, todėl jas galima dalinti pusiau.

Medikamento geriausiai gerti ryte ir po pietų, užsigeriant nedideliu kiekiu skysčio. Paskutinę paros dozę reikia gerti ne vėliau kaip 16 valandą.

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju medikamentas gali veikti netinkamai.

Parkinsono sindromas ir medikamentų sukelti judėjimo sutrikimai paprastai gydomi vaisto dozę didinant palaipsniui. Reikiama dozė ir gydymo trukmė, kurią nustato gydytojas, priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.

Pirmąsias 4 – 7 dienas kartą per dieną reikia gerti vieną PK-Merz 100 mg plėvele dengtą tabletę, t.y. 100 mg amantadino sulfato, po to kas savaitę dozę didinti viena tabletę tol, kol dozė tampa palaikomoji, t.y. gerti 2 kartus per dieną po 1 – 3 tabletes (200 – 600 mg amantadino sulfato per dieną). Gydytojo leidimu dienos dozę galima išdalyti į 3 dalis.

Senyvus žmones, ypač tuos, kuriems pasireiškė sujaudinimas, suglumimas ar kliedėjimo sindromas, reikia pradėti gydyti mažesne doze.

Kartu su PK-Merz 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis vartojant kitokių vaistų nuo parkinsonizmo, dozę kiekvienam ligoniui turi nustatyti gydytojas.

Pacientams, gydytiems amantadino infuzijų tirpalu, gydytojas gali skirti didesnę pradinę dozę.

Jeigu staiga paūmėjus parkinsonizmui pasireiškia akinezinė krizė, reikia infuzuoti amantadino tirpalo.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu yra inkstų funkcijos nepakankamumas, dozę (žr. lentelę) reikia nustatyti atsižvelgiant į inkstų klirenso mažėjimą, perskaičiavus į glomerulų filtracijos greitį (GFG).

GFG

(ml/min.)

Amantadino sulfato dozė (mg)

Vartojimo intervalas

80 – 60

100

Kas 12 valandų

60 – 50

100 ir 200*

arba 150**

Kas antrą dieną*

arba kartą per dieną**

50 – 30

100

Kartą per dieną

30 – 20

200

2 kartus per savaitę

20 – 10

100

3 kartus per savaitę

Mažiau kaip 10 ir

hemodializuojamiems pacientams

200 ir 100

 

 

Kartą per savaitę arba

kas dvi savaitės


* Pakaitomis vieną kartą reikia gerti vieną 100 mg amantadino sulfato tabletę, kitą kartą - dvi tabletes.

** Reikia gerti vieną 150 mg amantadino sulfato tabletę.

GFG galima apskaičiuoti taikant tokią formulę:


ClKr = (140 – amžius) x kūno svoris

72 x kreatininas

ClKr - kreatinino klirensas (ml/min.)

Kreatininas, t.y. kreatinino serume kiekis (mg/100 ml)

Taip apskaičiuojamas vyrų kreatinino klirensas. Moterų organizme jis yra 85 % gautos reikšmės ir nustatant GFG, laikomas lygiu inulino klirensui, kuris suaugusių žmonių organizme yra 120 ml/min.

Dialize iš organizmo galima pašalinti tik apie 5 % amantadino.

Kiek laiko reikia medikamento vartoti

Pacientui savavališkai vaisto vartojimo nutraukti negalima. Gydymo trukmę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į ligą ir kiekvieno ligonio reakciją į vaistą.

Jei manote, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių dozę

Jeigu atsirado ūminio apsinuodijimo būklė, pasireiškianti pykinimu, vėmimu, padidėjusiu dirglumu, drebėjimu, netvirta eisena, regos sutrikimu (matymu lyg per miglą), mieguistumu, depresija, kalbos sutrikimu ir traukulių priepuoliais (vieno ligonio širdies ritmas labai sutriko), reikia informuoti gydytoją (tai gali padaryti ir artimieji) ir kreiptis į gydymo įstaigą.

Vartojant PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių kartu su kitais vaistais nuo parkinsonizmo, gali atsirasti suglumimas ir haliucinacijų arba net koma ir raumenų susitraukimų.

Kadangi jokio specifinio gydymo ar priešnuodžio nėra, perdozavus PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių, reikia sukelti vėmimą arba išplauti skrandį. Kadangi dialize amantadino iš organizmo pašalinama tik apie 5 %, gydyti ja nėra prasmės.

Jei perdozavimas pavojingas gyvybei, pacientą būtina gydyti intensyviosios medicinos pagalbos skyriuje. Kad medikamentas greičiau išsiskirtų iš organizmo, reikia vartoti daugiau skysčių ir rūgštinti šlapimą. Gali prireikti raminamųjų preparatų ir vaistų nuo traukulių ar širdies ritmo sutrikimų (pvz., injekuoti į veną lidokaino).

Pasireiškus apsinuodijimo poveikiui nervų sistemai (jis aprašytas aukščiau), galima mėginti lėtai į veną švirkšti fizostigmino: suaugusiems žmonėms po 1 - 2 mg kas 2 valandas, vaikams - po 0,5 mg 2 kartus kas 5 – 10 minučių. Vaikams didžiausia bendra dozė yra 2 mg.

Gydytojas turi sekti EKG pokyčius, atidžiai stebėti, ar neatsiranda veiksnių, skatinančių širdies ritmo sutrikimą: elektrolitų pusiausvyros sutrikimo (kalio arba magnio kiekio kraujyje sumažėjimo), širdies susitraukimų dažnio sulėtėjimo.

Pamiršus pavartoti PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių

Tokiu atveju vietoj praleistos dozės dvigubos dozės gerti jokiu būdu negalima, toliau vartojama gydytojo nurodyta vienkartinė dozė.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus PK-Merz 100 mg plėvele dengtų tablečių vartojimą

Savavališkai nutraukti vaisto vartojimo jokiu būdu negalima.

Būtina informuoti gydytoją, jeigu dėl preparato netoleravimo ar ligos simptomų pagerėjimo gydymą norima nutraukti. Medikamento vartojimo negalima nutraukti staiga, kadangi gali pablogėti ligos eiga ir atsirasti nutraukimo reiškinių.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *