PLATEL

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Klopidogrelis
Stiprumas: 75mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Klopidogrelis, kuris yra veiklioji PLATEL tablečių medžiaga, priklauso vaistų, vadinamų antitrombocitiniais vaistiniais preparatais, grupei. Trombocitai yra labai mažos kraujo dalelės (mažesnės negu raudonosios ar baltosios kraujo ląstelės), kurios kraujui krešant sulimpa tarpusavyje. Neleisdami joms sulipti, antitrombocitiniai vaistai mažina galimybę formuotis kraujo krešuliams (pasireikšti procesui, vadinamam tromboze).

PLATEL vartojamas, kad padėtų užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui sukietėjusiose kraujagyslėse (arterijose), t.y. procesui, vadinamam aterotromboze, kuris gali sukelti aterotrombozinius reiškinius (tokius kaip insultas, širdies priepuolis arba mirtis).

PLATEL Jums paskirtas dėl to, kad sumažintų kraujo krešulių susidarymo galimybę ir žemiau paminėtų sunkių reiškinių riziką, kadangi:

Jūsų arterijos sukietėjusios (tai vadinama ateroskleroze) ir

Jums yra buvęs širdies priepuolis, insultas ar yra būklė, žinoma kaip periferinių arterijų liga, ar

– esate patyrę sunkų krūtinės skausmą, kuris vadinamas nestabiliąja angina arba miokardo infarktu (širdies priepuoliu). Gydant šią būklę, kad atsistatytų kraujotaka, gydytojas gali įstatyti stentą į užsikimšusią arba susiaurėjusią arteriją. Gydytojas kartu skirs vartoti acetilsalicilo rūgšties (šios medžiagos yra daugelyje vaistų nuo skausmo ir karščiavimo, taip pat kraujo krešėjimą mažinančių vaistų sudėtyje).

PLATEL. Vartojimas

PLATEL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu pasireiškė stiprus krūtinės skausmas (nestabilioji krūtinės angina arba širdies priepuolis), gydymo pradžioje Jūsų gydytojas gali skirti iš karto išgerti 300 mg PLATEL (keturias 75 mg tabletes). Vėliau įprasta paros dozė yra viena 75 mg PLATEL tabletė. Ją reikia nuryti valgant arba be maisto kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.Vaistą reikia gerti kiekvieną dieną tuo pačiu metu.PLATEL reikia vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.Pavartojus per didelę PLATEL dozę

Kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios gydymo įstaigos skubios pagalbos skyrių, kadangi yra padidėjusi kraujavimo rizika.Pamiršus pavartoti PLATEL

Jei pamiršote išgerti PLATEL dozę, bet prisiminėte ne vėliau kaip po 12 valandų, iškart išgerkite praleistą dozę ir po to kitą tabletę gerkite įprastu laiku.

Jei pamiršote išgerti vaisto ilgiau negu 12 valandų, tiesiog vartokite sekančią vienkartinę dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

7, 14, 28 ir 56 tablečių dydžio pakuotėse Jūs galite patikrinti, kurią dieną paskutinį kartą išgėrėte PLATEL, patikrindami tai kalendoriuje, išspausdintame ant lizdinės plokštelės.Nustojus vartoti PLATEL

Nenutraukite gydymo, nebent tai daryti nurodė Jūsų gydytojas. Prieš nutraukiant vartojimą kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *