Potassium chloride Fresenius

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Italia S.r.I.
Veiklioji medžiaga: Kalio chloridas
Stiprumas: 100mg/ml
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Veiklioji medžiaga – kalio jonai, kurie yra pagrindiniai intraląsteliniai katijonai, būtini šarmų ir rūgščių pusiausvyrai, izotoniškumui ir ląstelių elektrodinaminėms savybėms palaikyti. Kalis yra daugelio fermentinių reakcijų aktyviklis, būtinas fiziologiniams procesams: nerviniams impulsams perduoti, širdies, lygiesiems ir skersaruožiams raumenims susitraukti, skrandžio sekrecijai, angliavandenių apykaitai.

Indikacijos

Įvairios kilmės hipokalemijos (pernelyg mažo kalio kiekio kraujyje), ypač kai yra metabolinė alkalozė, gydymas.

Hipokalemijos profilaktika pacientams, kuriems kitais būdais (pvz., mityba, per burną vartojamais preparatais) neįmanoma užtikrinti kalio poreikio.

Potassium chloride Fresenius. Vartojimas

Potassium chloride Fresenius visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kalio chlorido dozė ir paruošto infuzijai tirpalo lašinimo greitis priklauso nuo paciento poreikių ir būklės.

100 mg/ml kalio chlorido tirpalas turi būti skiedžiamas kitais infuziniais tirpalais. Paruoštas tirpalas turi būti lėtai lašinamas į veną. Neskiestą 100 mg/ml kalio chlorido tirpalą švirkšti į veną draudžiama!

Vidutinis suaugusio žmogaus kalio paros poreikis yra 40-80 mmol.

Dažniausiai suaugusiam pacientuiskiriama iki 200 mmol kalio per 24 valandas.

Į veną lašinamame tirpale kalio koncentracija turi būti ne didesnė kaip 40 mmol/l, kai kuriais atvejais į centrinę veną – 60  mmol/l.

Kalio infuzijos greitis neturėtų būti didesnis nei 20 mmol per valandą.

Vaikams ir naujagimiams nerekomenduojama skirti daugiau kaip 3  mmol kalio kilogramui kūno svorio per parą.

Pavartojus per didelę Potassium chloride Fresenius dozę

Jei bus sušvirkšta per didelė kalio chlorido dozė, ar kalio chlorido infuzijos greitis bus per didelis, gali išsivystyti hiperkalemija, kuri sutrikdo gyvybiškai svarbių organų (ypač širdies) veiklą, gali atsirasti atrioventrikulinė blokada, sustoti širdis. Galimi hiperkalemijos simptomai - tai parestezijos (tariamieji jutimai, pvz., tirpimo), raumenų silpnumas, tonuso sumažėjimas (hipotenzija).

Jei pacientui atsirado hiperkalemija, būtina į veną sušvirkšti 10-30 ml 10 % kalcio gliukonato - tai susilpnina toksinį kalio poveikį širdies raumeniui.

Jei hiperkalemija nedidelė, tai į veną turi būti sulašinama 10 % gliukozės tirpalo (iki 1500 ml per kelias valandas). Taip kalis patenka į ląstelę ir mažėja jo koncentracija plazmoje. Į gliukozės tirpalą gali būti įšvirkščiama iki 200 mmol natrio hidrokarbonato, kuris taip pat mažina kalio koncentraciją plazmoje.

Jei hiperkalemija labai didelė, atliekama hemodializė.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *