Prenessa (8mg) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka Polska Sp.z.o.o.
Veiklioji medžiaga: tert-butilamino perindoprilis
Stiprumas: 8mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Veiklioji Prenessa medžiaga priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei.

Prenessa tabletės gali būti skiriamos vartoti šiais atvejais:

  • kraujospūdžio padidėjimui (hipertenzijai) gydyti;
  • širdies sutrikimų, pavyzdžiui, širdies priepuolio, rizikai mažinti pacientams, kurie serga stabilia išemine širdies liga (būklė, kuriai esant sumažėja širdies aprūpinimas krauju arba širdis neaprūpinama krauju), arba jau patyrė širdies priepuolį ir (arba) jiems atlikta širdies kraujagyslių operacija (širdį krauju aprūpinančių kraujagyslių praplėtimo operacija, norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju).

Prenessa (8mg) (1). Vartojimas

Prenessa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta pradinė ir palaikomoji dozė padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti yra 4 mg perindoprilio (viena Prenessa 4 mg tabletė) vieną kartą per parą. Jeigu reikia, po vieno mėnesio šia dozę galima padidinti iki 8 mg perindoprilio (vienos Prenessa 8 mg tabletės arba dviejų Prenessa 4 mg tablečių) vieną kartą per parą. Tai yra didžiausia rekomenduojama dozė.

Įprasta pradinė dozė stabiliai išeminei ligai gydyti yra 4 mg perindoprilio (viena Prenessa 4 mg tabletė) vieną kartą per parą. Jeigu pacientas gerai toleruoja šią dozę, po dviejų savaičių ją galima padidinti iki 8 mg perindoprilio (vienos Prenessa 8 mg tabletės arba dviejų Prenessa 4 mg tablečių) vieną kartą per parą.

Tabletę reikia nuryti užgeriant stikline vandens, geriausia kasdien tuo pačiu laiku ryte prieš pusryčius.

Atsižvelgdamas į gydomąjį poveikį ir Jūsų poreikius, gydytojas gydymo metu dozę gali keisti.

Inkstų ligos

Gydytojas gali skirti vartoti mažesnę dozę.

Kepenų ligos

Dozės keisti nebūtina.

Senyvi pacientai

Dozė senyviems pacientams priklauso nuo jų inkstų funkcijos.

Atsižvelgdamas į Jūsų būklę, gydymo trukmę nustatys gydytojas.

Perindoprilio nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra.

Jeigu manote, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę Prenessa dozę

Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Perdozavimo atveju greičiausiai pasireikš staigus kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija). Gali atsirasti kitų simptomų: dažnas arba retas pulsas (tachikardija arba bradikardija), nemalonus nereguliaraus ir (arba) stipraus širdies plakimo pojūtis (palpitacija), labai dažnas ir gilus kvėpavimas, svaigulys, nerimas ir (arba) kosulys.

Jeigu pernelyg sumažėja kraujospūdis, turite atsigulti, pakelti aukštyn apatines galūnes, o po galva padėti tik mažą pagalvėlę.

Pamiršus pavartoti Prenessa

Labai svarbu vaistą gerti kiekvieną dieną.

Visgi, jeigu pamiršote išgerti vieną dozę, kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti daugiau nei vieną dozę, kai tik prisiminsite, išgerkite vieną dozę, o toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas.

Nustojus vartoti Prenessa

Nutraukus gydymą, kraujospūdis gali vėl padidėti, o tai didina hipertenzinių komplikacijų dėl per didelio kraujospūdžio, ypač širdies, smegenų ir inkstų koplikacijų, riziką. Taigi, jeigu nusprendėte baigti gydymą Prenessa, pirmiausia tai turite aptarti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *