PRESTARIUM (5mg) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Les Laboratoires Servier Industrie
Veiklioji medžiaga: Perindoprilio argininas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

PRESTARIUM 5 mg tabletės yra angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius.

Jis plečia kraujagysles, todėl širdis lengviau gali varinėti kraują.

PRESTARIUM 5 mg vartojamas:

– gydyti padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai);

– gydyti širdies nepakankamumui (kai širdis nesugeba aprūpinti organizmą reikalingu kraujo kiekiu);

– sumažinti pavojui, kad gali būti širdies ligų komplikacijų, tokių kaip širdies priepuolis (miokardo infarktas), tiems sergantiesiems stabilia išemine širdies liga (tokia būklė, kai sumažėja ar visai nutrūksta kraujo pritekėjimas į širdį), kurie jau buvo sirgę miokardo infarktu ir (ar) jiems intervenciniu būdu pagerintas kraujo pritekėjimas į širdį, praplečiant kraujagysles, aprūpinančias širdį krauju.

PRESTARIUM (5mg) (1). Vartojimas

PRESTARIUM 5 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tabletę reikia nuryti, geriausiai ryte, užsigeriant stikline vandens, prieš pusryčius. Jūsų gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums tinka.

Įprastinė dozė

Padidėjęs kraujospūdis: įprasta pradinė ir palaikomoji dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po vieno mėnesio, jei reikia, dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. 10 mg per parą yra didžiausia dozė gydant aukštą kraujospūdį.

Jeigu Jums 65-eri ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ji gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia, – iki 10 mg vieną kartą per parą.

Širdies nepakankamumas: įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ji gali būti padidinta iki 5 mg vieną kartą per parą. Tokia dozė yra didžiausia rekomenduojama dozė gydant širdies nepakankamumą.

Stabili išeminė širdies liga: įprasta pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ji gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Tai didžiausia rekomenduojama dozė sergant šia liga.

Jeigu Jums 65-eri ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po savaitės ji gali būti padidinta iki 5 mg, o dar po savaitės – iki 10 mg vieną kartą per parą.

Pavartojus per didelę PRESTARIUM 5 mg dozę

Preparato perdozavus, reikia nedelsiant kviesti gydytoją arba artimiausios ligoninės skubiąją medicinos pagalbą. Dažniausias perdozavimo simptomas yra kraujospūdžio kritimas. Jam labai sumažėjus (atsiranda galvos svaigimas arba alpulys), reikia atsigulti ant nugaros ir pakelti aukščiau kojas.

Pamiršus pavartoti PRESTARIUM 5 mg

Medikamento svarbu gerti kasdien, kadangi reguliarus gydymas yra veiksmingesnis. Jeigu praleidote PRESTARIUM 5 mg dozę, sekančią dozę gerkite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti PRESTARIUM 5 mg

Įprastai gydymas PRESTARIUM 5 mg trunka visą gyvenimą, todėl prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *