Propanorm (300mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PRO.MED.CS Praha a.s.
Veiklioji medžiaga: Propafenonas
Stiprumas: 300mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Propanorm yra antiaritminis vaistas.Vaistu gydoma įvairių rūšių širdies aritmijos, susijusios su ritmo padažnėjimu:

– simptominė paroksizminė supraventrikulinė tachikardija (nereguliarus padažnėjęs širdies plakimas, kylantis iš virš skilvelių esančių širdies struktūrų), pvz., paroksizminė grįžtamojo sudirginimo atrioventrikulinė mazginė arba papildomos jungties tachikardija (širdies susitraukimų padažnėjimo priepuoliai, atsirandantys dėl impulso sklidimo tarp prieširdžių ir skilvelių sutrikimo), paroksizminis prieširdžių plazdėjimas arba virpėjimas (trumpalaikiai neritmiškų širdies sutrikimų priepuoliai, pasireiškiantys dėl neįprastai padidėjusio prieširdžių stimuliavimo);
– sunki simptominė skilvelinė tachikardija (padidėjęs širdies skilvelių susitraukimų dažnis) tuo atveju, jeigu gydytojas mano, kad ji yra pavojinga gyvybei.

Propanorm (300mg). Vartojimas

Propanorm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Propafenono dozė turi būti parenkama individualiai, atsižvelgiant į ligonio klinikinę būklę ir amžių, vaisto toleravimą ir paciento organizmo reakciją į gydymą. 

Vaisto dozė turėtų būti laipsniškai didinama nuo 150 mg, vartojamų 3 kartus per parą (kas 8 valandas), iki 300 mg, vartojamų 2 kartus per parą, ar daugiausiai 300 mg, vartojamų 3 kartus per parą. 

Didinti dozę paprastai rekomenduojama po 3-4 dienų. 

Vaistiniu preparatu gydant ilgai, gali susilpnėti jo metabolizmas. Tokiu atveju reikia mažinti dozę. 

Specialių grupių pacientai

Širdies nepakankamumu (kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija < 35%) sergantiems ar vyresniems nei 70 metų arba sveriantiems mažiau negu 70 kg pacientams arba pacientams, kurie serga ligomis, dėl kurių pakinta miokardo struktūra, taip pat sergantiems kepenų nepakankamumu, reikia vartoti mažesnes vaisto dozes. Tie patys reikalavimai tinka ir palaikomajam gydymui. Jei reikia padidinti dozę, tai galima daryti tik praėjus 5-8 gydymo dienoms.

Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, rekomenduojama skirti 20–30 % įprastinės vaisto dozės. 

Nors propafenono ir jo metabolitų apykaitai inkstų nepakankamumas įtakos neturi, vistiek Propanorm reiktų skirti atsargiai pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu.

Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užgeriant nedideliu kiekiu vandens, po valgio. 

Jeigu jums atrodo, kad Propanorm poveikis yra per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Propanorm dozę

Jei įtariate, kad išgėrėte pernelyg didelę Propanorm dozę, apie tai praneškite savo gydytojui, kad jis įvertintų galimo apsinuodijimo požymius ir, jei reikia, imtųsi atitinkamų priemonių. Apsinuodijus ir (arba) atsiradus sunkių požymių į gydytoją kreipkitės nedelsdami.

Perdozavimo požymiai

Toksinis poveikis širdžiai – impulsų generavimo ir laidumo sutrikimai, pvz., PQ intervalo pailgėjimas, QRS komplekso praplatėjimas, sinusinio mazgo automatizmo slopinimas, AV blokada, skilvelinė tachikardija, skilvelių plazdėjimas ar virpėjimas. Taip pat gali atsirasti hipotenzija. Kiti simptomai: traukuliai, gali ištikti somnolencija ir net mirtis.

Dėl gausaus jungimosi su baltymais (> 95 %) ir didelio pasiskirstymo tūrio, hemodializė yra neefektyvi, o bandymas pašalinti junginį hemoperfuzijos būdu yra nedaug veiksmingas.

Pamiršus pavartoti Propanorm

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *