Propofol-Lipuro (20mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: B.Braun Melsungen AG
Veiklioji medžiaga: Propofolis
Stiprumas: 20mg/ml

Propofol-Lipuro 20 mg/ml priklauso vaistinių preparatų grupei, vadinamiesiems bendraisiais anestetikais. Bendrieji anestetikai vartojami slopinamajam poveikiui (miegui) sukelti, kai reikia atlikti operacijas ar kitokias chirurgines procedūras. Tai pat gali būti naudojami raminamajam poveikiui sukelti (kad Jūs butumėte mieguistas, bet ne visiškai miegantis).

Propofol-Lipuro 20 mg/ml vartojamas:

  • sukelti ir palaikyti bendrąją anesteziją suaugusiems ir vyresniems nei 3 metų amžiaus vaikams;
  • slopinamajam poveikiui sukelti vyresniems nei 16 metų pacientams, kuriems atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija ir kurie gydomi intensyviosios terapijos skyriuje;
  • slopinamojo poveikio sukėlimas diagnostinių ir chirurginių procedūrų metu, naudojant preparatą vieną ar derinant jį su vietine ar regionine anestezija suaugusiems ir vyresniems nei 3 metų amžiaus vaikams.

Propofol-Lipuro (20mg/ml). Vartojimas

Propofol-Lipuro 20 mg/ml turi skirti gydytojai - anesteziologai ar specialiai darbui intensyvios terapijos skyriuose parengti gydytojai.

Dozavimas

Jums skiriamos vaistinio preparato dozės bus parenkamos individualiai, atsižvelgiant į Jūsų amžių, kūno svorį ir fizinę būklę. Gydytojas, atidžiai stebėdamas Jūsų gyvybines funkcijas (pulsą, kraujo spaudimą, kvėpavimą ir t.t.), skirs jums tinkamą pradėti ir palaikyti anesteziją arba pakankamą, kad būtų palaikomas reikiamas slopinimo lygis, dozę.

Esant būtinybei gydytojas taip pat nustatys preparato vartojimo trukmę.

Paprastai Propofol-Lipuro 20 mg/ml yra skiriamas injekcija, kai preparatas vartojamas bendrajai anestezijai sukelti ir nuolatine infuzija (lėtesnė, ilgesnė injekcija) kai preparatas vartojamas palaikyti bendrąją anesteziją. Kai preparatas vartojamas slopinimui, paprastai skiriama jo infuzija.

Ilgiau kaip 7 paras Propofol-Lipuro 20 mg/ml vartoti negalima.

Vartojimo metodas

Intraveninė Propofol-Lipuro 20 mg/ml injekcija ar infuzija Jums bus atlikta adatos ar mažo vamzdelio, kurie yra įvesti į Jūsų veną, pagalba.

Propofol-Lipuro 20 mg/ml sudėtyje nėra konservantų, todėl infuzija iš vieno Propofol-Lipuro 20 mg/ml flakono negali tęstis ilgiau kaip 12 valandų.

Injekcijos ar infuzijos metu Jūsų kraujotaka ir kvėpavimas bus nuolat stebimi.

Pavartojus per didelę Propofol-Lipuro 20 mg/ml dozę

Taip negali atsitikti, kadangi jums skiriamos dozės labai kruopščiai kontroliuojamos.

Atsitiktinai perdozavus, gali pasireikšti širdies ir kvėpavimo funkcijų slopinimas. Šiuo atveju Jūsų gydytojas nedelsiant imsis visų reikiamų gydymui priemonių.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *