Propoven (10mg/ml) (2)

-1
+0 -1

Gamintojas: Fresenius Kabi Austria GmbH
Veiklioji medžiaga: Propofolis
Stiprumas: 10mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Propoven (10mg/ml) (2). Vartojimas

Propoven galima vartoti tik ligoninėje arba tinkamoje gydymo įstaigoje. Vaistą gali infuzuoti ar injekuoti tik anesteziologas arba intensyvios terapijos specialistas.

Dozavimas

Propoven dozė priklauso nuo Jūsų amžiaus, kūno svorio, fizinės būklės.

Pradedant sukelti ar palaikant anesteziją arba siekiant reikiamo slopinimo gilumo, gydytojas turi injekuoti tinkamą propofolio dozę ir atidžiai sekti Jūsų reakciją bei gyvybines funkcijas (pulsą, arterinį kraujospūdį, kvėpavimą ir t.t.). Be to, šioms funkcijoms gali daryti poveikį ir kiti, Jūsų vartojami vaistai.

Suaugę žmonės

Siekiant sukelti miegą (anesteziją) daugeliui pacientų reikia vartoti 1,5 – 2,5 mg/kg kūno svorio propofolio dozę. Po to miegui (anestezijai) palaikyti reikia vartoti 4 – 12 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozę. Paprastai slopinimui sukelti pakanka 0,3 – 4 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozės.

Chirurginių ar diagnostinių procedūrų metu daugeliui suaugusių pacientų, kad prasidėtų slopinimas reikia per 1-5 minutes infuzuoti 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio propofolio.

Slopinimą galima palaikyti, laipsniškai infuzuojant propofolio tol, kol pasiekiamas norimas slopinimo gilumas. Daugeliui pacientų prireikia 1,5 – 4,5  mg propofolio/kg kūno svorio per valandą dozės.

Jei prireikia greitai pagilinti slopinimą, visą 10 – 20 mg propofolio dozę (1 – 2 ml Propoven 1%;,arba 0,5 – 1 ml Propoven 2%) galima infuzuoti iš karto (boliusu).

Vartojimas paaugliams ir vyresniems kaip 1 mėnesio vaikams

Jaunesniems, kaip 1 mėnesio kūdikiams sukelti bendrąją anesteziją su Propoven 1 ( emulsija nerekomenduojama.

Ypatingai rūpestingai reikia sekti jaunesnius kaip 3 metų vaiku, jei jiems pavartojama Propoven 1% emulsijos. Vis dėl to, remiantis tyrimų duomenimis, galima daryti išvadą, kad tokio amžiaus ir vyresniems vaikams preparato saugumas yra panašus.

Dozę būtina koreguoti atsižvelgiant į amžių ir (arba) kūno svorį. Jei anesteziją reikia sukelti vyresniems kaip 8 metų vaikams, vartojama maždaug 2,5  mg/kg kūno svorio propofolio dozė. Jei vaikas yra jaunesnis kaip 8 metų, ypač 1 mėnesio – 3 metų, dozė gali būti didesnė (2,5 – 4  mg/kg kūno svorio). Jaunesniems vaikams gali prireikti didesnės dozės (2,5– 4 mg/kg kūno svorio).

Infuzijos greitis kiekvienam pacientui yra įvairus, bet anestezijai palaikyti paprastai pakanka 9 – 15  mg/kg kūno svorio per valandą dozės.

Jaunesniems vaikams, ypač 1 mėnesio – 3 metų amžiaus, gali prireikti didesnės dozės.

Dozę būtina nustatyti kiekvienam vaikui, ypač atkreipiant dėmesį į reikiamą slopinimo gilumą ir klinikinę paciento būklę. Daugeliui pediatrinių pacientų slopinimui sukelti prireikia 1- 2 mg/kg kūno svorio Propoven 1% dozės. Slopinimui palaikyti reikia laipsniškai infuzuoti Propoven 1% emulsijos tol, kol bus pasiektas reikiamas slopinimo gilumas. Daugeliui pacientų prireikia 1,5 – 9 mg poropofolio/kg kūno svorio per valandą dozės. Jei prireikia greitai pagilinti slopinimą, visą ne didesnę, kaip 1 mg/kg kūno svorio per valandą Propoven 1% emulsijos dozę galima infuzuoti iš karto (boliusu).

Propoven 1% emulsijos vartoti vaikams ir jaunesniems, kaip 16 metų paaugliams, gydomiems intensyvios terapijos skyriuje slopinamajam poveikiui sukelti draudžiama, kadangi preparato saugumas ir efektyvumas šiai pacientų grupei nenustatytas.

Vartojimas paaugliams ir vyresniems, kaip 3 metų vaikams

Jaunesniems, kaip 3 metų vaikams Propoven 2% emulsijos vartoti nerekomenduojama.

Dozę būtina koreguoti atsižvelgiant į amžių ir (arba) kūno svorį. Daugeliui vyresnių kaip 8 metų vaikų anestezijai sukelti vartojama maždaug 2,5  mg/kg kūno svorio Propoven 2% dozė. Jei vaikas yra jaunesnis dozė gali būti didesnė (2,5 – 4  mg/kg kūno svorio). Infuzijos greitis kiekvienam pacientui yra įvairus, bet anestezijai palaikyti paprastai pakanka 9 – 15  mg/kg kūno svorio per valandą dozės.

Jaunesniems vaikams gali prireikti didesnės dozės.

Vyresniems, kaip 3 metų vaikams chirurginių ir diagnostinių procedūrų metu slopinimui sukelti prireikia 1- 2 mg/kg kūno svorio Propoven 2% dozės. Slopinimui palaikyti reikia laipsniškai infuzuoti Propoven 2% emulsijos tol, kol bus pasiektas reikiamas slopinimo gilumas. Daugeliui pacientų prireikia 1,5 – 9 mg propofolio/kg kūno svorio per valandą dozės.

Propoven 2% emulsijos vartoti vaikams ir jaunesniems, kaip 16 metų paaugliams, gydomiems intensyvios terapijos skyriuje slopinamajam poveikiui sukelti draudžiama, kadangi preparato saugumas ir efektyvumas šiai pacientų grupei nenustatytas.

Senyvi ir nusilpę pacientai

Senyviems ir silpniems ligoniams reikia mažesnių dozių.

Vartojimo būdas

Propoven emulsija yra skirta vartoti į veną: arba į viršutinės plaštakos pusės veną, arba į dilbio veną. Anesteziologas gali naudoti adatą arba kaniulę (plono plastiko tūbelę). Propoven injekuoti į veną galima naudojant elektrinę injekcijų pompą. Jūsų gydytojas turi būti įsitikinęs, kad pompa tinka užpildytam švirkštui.

Propoven skirtas tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą emulsiją reikia išpilti. Prieš vartojimą užpildytą švirkštą reikia pakratyti. Jei pakračius švirkštą atsiranda du emulsijos sluoksniai, preparato vartoti negalima. Vartoti tik tuo atveju, jei preparatas homogeninis ir užpildytas švirkštas nepažeistas.

Užpildyto švirkšto panaudojimas

Reikia užtikrinti sterilumą. Išorinis švirkšto paviršius ir stūmoklis yra nesterilūs!

1) Iš lizdinės plokštelės ištraukti švirkštą ir jį pakratyti.

2) Sukant pagal laikrodžio rodyklę stūmoklį įkišti į švirkštą..

3) Nuo švirkšto galiuko nutraukti gaubtelį ir infuzijų sistemą prijungti prie švirkšto. Išstumti oro burbuliukus (maži burbuliukai gali likti) ir taip paruoštą naudoti švirkštą įkišti į pompą.

Gydymo trukmė

Jei Propoven taikoma raminamajam poveikiui sukelti, ilgiau kaip 7 paras vartoti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *