Propoven (20mg/ml) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Austria GmbH
Veiklioji medžiaga: Propofolis
Stiprumas: 20mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Propoven 2 ( priklauso vaistų, taip vadinamų bendrojo poveikio anestetikais, grupei. Bendrieji anestetikai vartojami sąmonės slopinimui (miegui) sukelti, kad būtų galima atlikti chirurginę operaciją ar kitokią procedūrą. Be to, vaistas gali būti vartojamas slopinamajam poveikiui (t.y. pacientas yra apsnūdęs, tačiau miegas yra ne gilus) sukelti.

Propoven vartojama toliau išvardytais atvejais.

  • Bendrajai anestezijai sukelti ir palaikyti suaugusiems žmonėms ir vyresniems, kaip 3 metų vaikams. 
  • Slopinamajam poveikiui sukelti vyresniems, kaip 16 metų ligoniams, kuriems atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija ir kurie gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.
  • Slopinamajam poveikiui sukelti suaugusiems žmonėms ir vyresniems, kaip 3 metų vaikams chirurginių ar diagnostinių procedūrų metu. Vartojama vien šio preparato arba kartu sukeliant lokalią ar regioninę anesteziją.

Propoven (20mg/ml) (1). Vartojimas

Propoven Jums gali infuzuoti tik anesteziologas arba intensyvios terapijos specialistas ir tik ligoninėje arba tinkamoje gydymo įstaigoje.

Jums reikalinga emulsijos dozė būna įvairi, priklausomai nuo Jūsų amžiaus, kūno svorio ir fizinės būklės. Pradedant sukelti ar palaikant anesteziją arba siekiant reikiamo slopinimo gilumo, gydytojas turi injekuoti tinkamą propofolio dozę ir atidžiai sekti Jūsų reakciją bei gyvybines funkcijas (pulsą, arterinį kraujospūdį, kvėpavimą ir t.t.). Be to, šioms funkcijoms gali daryti poveikį ir kiti, Jūsų vartojami vaistai. Siekiant sukelti miegą (anesteziją) daugeliui pacientų reikia vartoti 1,5 – 2,5 mg/kg kūno svorio propofolio dozę. Po to miegui (anestezijai) palaikyti reikia vartoti 4 – 12 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozę. Paprastai slopinimui sukelti pakanka 0,3 – 4 mg/kg kūno svorio per valandą propofolio dozės.

Chirurginių ar diagnostinių procedūrų metu daugeliui suaugusių pacientų, kad prasidėtų slopinimas reikia per 1-5 minutes infuzuoti 0,5 – 1 mg/kg kūno svorio propofolio.

Slopinimą galima palaikyti, laipsniškai infuzuojant propofolio tol, kol pasiekiama norimas slopinimo gilumas. Daugeliui pacientų prireikia 1,5 – 4,5 mg poropofolio/kg kūno svorio per valandą dozės.

Jei prireikia greitai pagilinti slopinimą, visą 10 – 20 mg propofolio (0,5 – 1 ml Propoven, t.y.  20 mg/1 ml) dozę galima infuzuoti iš karto.

Propoven yra skirta vartoti į veną: arba į viršutinės plaštakos pusės veną, arba į dilbio veną. Anesteziologas gali naudoti adatą arba kaniulę (plono plastiko tūbelę). Jei operacija atliekama ilgai arba ligonis gydomas intensyvios terapijos skyriuje, galima naudoti elektrinę injekcijų pompą.

Senyviems ir silpniems ligoniams reikia mažesnių dozių.

Paprastai vaikams reikia šiek didesnių dozių. Dozė nustatoma, atsižvelgiant į vaiko amžių ir (arba) kūno svorį.

Jei Propoven vartojama slopinimui sukelti, ilgiau kaip 7 paras jos vartoti draudžiama.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *