Qlaira

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Weimar GmbH und Co KG ir Bayer Pharma AG 99427 Weimar, Doebereinerstrasse 20, D-13342 Berlin, Muellerstrasse 170-178 Vokietija Vokietija
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Dienogestas, Dienogestas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Qlaira yra kontraceptinės tabletės ir vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

Qlaira vartojama gausiam mėnesinių kraujavimui gydyti (sukeltam ne gimdos ligos) moterims, kurios nori vartoti geriamosios kontracepcijos preparatus.

Kiekvienoje spalvotoje veikliojoje tabletėje yra nedidelis kiekis moteriškų hormonų: arba estradiolio valerato, arba estradiolio valerato kartu su dienogestu.

Dvejose baltose tabletėse nėra veikliųjų medžiagų ir jos vadinamos neveikliomis tabletėmis.

Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra dviejų hormonų, vadinamos sudėtinėmis tablet

Qlaira. Vartojimas

Kiekviename dėkle yra 26 spalvotos veikliosios tabletės ir 2 baltos neveiklios tabletės.

Gerkite po vieną Qlaira tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Jūs galite vartoti tabletes su arba be maisto, bet turėtumėte jas gerti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

Dėklo paruošimas

Kad Jums būtų patogiau prisiminti, yra 7 savaitės dienų lipdukai su 7 savaitės dienomis.

Pasirinkite savaitės dienos lipduką, kuris pažymį dieną, kada pradedate vartoti tabletes. Pavyzdžiui, jei pradedate trečiadienį, naudokite savaitės dienos lipduką, kuris prasideda užrašu „TREČ“.

Užklijuokite savaitės dienos lipduką Qlaira dėklo viršuje, kur yra užrašas „Klijuokite lipduką čia“ taip, kad pirma diena būtų virš tabletės, pažymėtos „1“.

Dabar yra nurodyta diena virš kiekvienos tabletės ir Jūs galite matyti, ar išgėrėte tabletę tam tikrą dieną. Vadovaukitės rodyklės kryptimi ant dėklo, kol suvartosite 28 tabletes.

Dažniausiai taip vadinamas nutraukimo kraujavimas prasideda, kai išgeriate antrą tamsiai raudoną tabletę arba baltas tabletes ir gali būti nepasibaigęs, prieš pradedant naują dėklą. Kai kurioms moterims kraujavimas gali prasidėti vartojant pirmąsias naujo dėklo tabletes.

Pradėkite naują dėklą nedarydama pertraukos, kitais žodžiais tariant, kitą dieną po buvusio dėklo pabaigimo, net jei kraujavimas nesustojęs. Tada naują dėklą visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis.

Vartodamos Qlaira tokiu būdu, Jūs esate apsaugota nuo nėštumo tas 2 dienas, kai geriate neveiklias tabletes.

Kada galite pradėti vartoti pirmąjį dėklą?

Jei pastarąjį mėnesį ar anksčiau hormoninių kontraceptikų nevartojote. Pradėkite Qlaira pirmą ciklo dieną (tai yra pirmąją mėnesinių dieną).

Keičiant kitas sudėtines hormonines kontraceptines tabletes arba sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą ar pleistrą. Pradėkite Qlaira kitą dieną po paskutinės ankstesnių kontraceptinių tablečių veikliosios tabletės pavartojimo (paskutinės tabletės, kurioje yra veikliųjų medžiagų). Kai keičiate sudėtinį kontraceptinį makšties žiedą arba pleistrą, pradėkite Qlaira vartoti tą dieną, kai išimate žiedą ar nuklijuojate pleistrą arba klauskite gydytojo patarimo.

Keičiant vien progestageno kontracepcijos metodą (progestageno tablečių, injekcijų, implantų) arba po progestageną atpalaiduojančios vartojimo į gimdą sistemos (IUS) Galite pradėti vartoti bet kurią dieną vietoj progestageno tablečių (tą dieną, kai šalinamas implantas ar IUS, arba tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama progestageno), bet visais šiais atvejais per pirmąsias 9 Qlaira vartojimo dienas reikia imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių (pavyzdžiui, prezervatyvų).

Po nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Po gimdymo

Jūs galite pradėti vartoti Qlaira, praėjus 21-28 dienoms po gimdymo. Jei pradėsite vėliau nei 28 dieną, pirmąsias 9 Qlaira vartojimo dienas Jūs turite naudoti barjerines kontracepcijos priemones (pavyzdžiui, prezervatyvus).

Jei po gimdymo turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama vartoti Qlaira, įsitikinkite, kad nesate nėščia arba palaukite mėnesinių.

Jei norite pradėti vartoti Qlaira po gimdymo ir žindote, skaitykite skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

Jeigu abejojate, kada pradėti, klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Qlaira dozę

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Qlaira tablečių, pasireikštų sunkus kenksmingas poveikis.

Jei išgeriate kelias tabletes iš karto, gali pykinti ir galite vemti. Jaunoms merginoms gali kraujuoti iš makšties.

Jei Jūs išgėrėte per daug Qlaira tablečių arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.

Pamiršus pavartoti Qlaira

Neveiklios tabletės: jei užmiršote išgerti baltą tabletę (2 tabletės dėklo pabaigoje), Jums nereikia jos išgerti vėliau, nes jose nėra veikliųjų medžiagų ir galite nekreipti į jas dėmesio. Tačiau labai svarbu, kad išmestumėte praleistą (-as) baltą (-as) tabletę (-es), taip užtikrinant, kad dienų skaičius, kai vartojate neveiklias tabletes, nepadidėja, kitaip gali didėti nėštumo rizika. Paskui gerkite kitą tabletę įprastu laiku.

Veikliosios tabletės: priklausomai nuo ciklo dienos, kurią viena veiklioji tabletė buvo praleista, Jums reikia naudotis papildomomis kontraceptinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, barjeriniu metodu, tokiu kaip prezervatyvas. Vartokite tabletes vadovaudamiesi toliau nurodytais principais. Išsamią informaciją taip pat žr. „lentelėje apie praleistas tabletes“.

Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, apsauga nuo nėštumo nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.

Jei pavėlavote išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali būti nepatikima. Priklausomai nuo ciklo dienos, kurią viena tabletė buvo praleista, Jums reikia naudotis papildomomis kontraceptinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, barjeriniu metodu, tokiu kaip prezervatyvas. Išsamią informaciją taip pat žr. „lentelėje apie praleistas tabletes“.

Praleista daugiau negu viena tabletė šiame dėkle Klauskite gydytojo patarimo.

Daugiau nei 2 veikliųjų tablečių per dieną negalima vartoti.

Jei pamiršote pradėti naują dėklą arba jei praleidote vieną ar daugiau tablečių 3-9 dėklo dieną, yra rizika, kad pastojote (jei turėjote lytinių santykių per 7 dienas prieš užmirštąją tabletę). Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją. Kuo daugiau tablečių pamirštate (ypač 3-24 dienomis) ir kuo jos yra arčiau neveikliųjų tablečių fazės, tuo didesnė apsaugos nuo nėštumo sumažėjimo rizika. Išsamią informaciją taip pat žr. „lentelėje apie praleistas tabletes“.

Jei buvote užmiršusi bent vieną veikliąją dėklo tabletę ir neprasidėjo kraujavimas pabaigus jį vartoti, galite būti nėščia. Kreipkitės į gydytoją, prieš pradėdami naują dėklą.

Vartojimas vaikams

Duomenų apie vartojimą jaunesnėms nei 18 metų paauglėms nėra.

Ką daryti, jei vemiate ar viduriuojate

Jei išgėrusi tabletę vėmėte ar smarkiai viduriavote per 3-4 valandas po veikliosios tabletės pavartojimo, tabletės veikliosios medžiagos galėjo nevisiškai absorbuotis į kūną.

Tai yra tas pat, lyg būtumėte pamiršusi išgerti tabletę. Po vėmimo ar viduriavimo kiek galima greičiau išgerkite sekančią tabletę. Jei įmanoma, išgerkite ją per 12 valandų po to laiko, kai Jūs įprastai geriate savo tabletę. Jei tai neįmanoma ar praėjo 12 valandų, darykite taip, kaip nurodyta skyriuje „Pamiršus pavartoti Qlaira“. Jeigu nenorite keisti įprasto tablečių vartojimo modelio, išgerkite atitinkamą tabletę iš kito dėklo.

Jei norite nutraukti Qlaira vartojimą

Qlaira nustoti vartoti galite bet kuriuo metu. Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus patikimus apsaugos nuo nėštumo būdus. Jei norite pastoti, nutraukite Qlaira vartojimą ir palaukite mėnesinių prieš bandydama pastoti. Tuomet lengviau galėsit apskaičiuoti tikėtiną gimdymo datą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *