QUAMATEL (40mg)

+1
+1 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Famotidinas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

Pagrindinis QUAMATEL (famotidino) poveikis yra skrandžio sulčių gamybos mažinimas. Vaistas mažina skrandžio rūgšties koncentraciją ir gaminamą apimtį, o pepsino gamyba būna proporcinga skrandyje susidariusių sulčių kiekiui.

QUAMATEL vartojamas:

  • Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos gydymui
  • Simptominiam gastroezofaginio refliukso ligos gydymui – kai skrandžio rūgštis ir maistas iš skrandžio patenka atgal į stemplę ir sukelia uždegimą. Šiuo vaistu gydoma ir kita liga, susijusi su pernelyg padidėjusia skrandžio rūgšties gamyba – Colingerio ir Elisono (Zollinger-Ellison) sindromas.

QUAMATEL (40mg). Vartojimas

QUAMATEL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Reikia vartoti tokią vaisto dozę, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip nurodė gydytojas.

QUAMATEL tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant stikline vandens.

Dvylikapirštės žarnos opa

Reikia vartoti po dvi QUAMATEL 20 mg arba po vieną QUAMATEL 40 mg tabletę vieną kartą per parą prieš miegą.

Gydymo trukmė yra 4-8 savaitės. Gydymo trukmė gali būti trumpesnė, jei endoskopuojant matoma, jog opa užgijo greičiau. Pacientams, kuriems opa po 4 savaičių nėra visiškai užgijusi, rekomenduojama gydymą tęsti dar 4 savaites.

Skrandžio opa

Rekomenduojama dozė yra viena 40 mg arba dvi 20 mg tabletės vieną kartą per parą prieš miegą; tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant stikline vandens, nepriklausomai nuo valgio. Gydymo trukmė yra 4-8 savaitės, net jei endoskopuojant nustatomas ankstesnis išgijimas.

Colingerio ir Elisono sindromas

Jei pacientas anksčiau nebuvo gydomas sekreciją slopinančiais vaistais, paprastai skiriama pradinė 20 mg dozė kas 6 val., vėliau vaisto dozę reikia nustatyti atsižvelgiant į ligonio būklę.

Jei anksčiau vartojote kito H2 blokatoriaus, gydytojas gali iš karto paskirti QUAMATEL didesnę už rekomenduojamą pradinę 20 mg dozę kas 6 val.

Gastroezofaginio refliukso liga

20 mg du kartus per parą (rytą ir vakare). Gydymo trukmė – 6-12 savaičių.

Jei gastroezofaginio refliukso liga susijusi su stemplės uždegimu (ezofagitu), rekomenduojama 6-12 savaičių gerti QUAMATEL po 40 mg per parą.

Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi

Famotidinas išsiskiria iš organizmo daugiausia pro inkstus, todėl jei Jūsų inkstų veikla sutrikusi, gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę.

Vaikams

Neturima duomenų apie vartojimo saugumą ir veiksmingumą vaikams, todėl QUAMATEL vaikams vartoti negalima.

Senyviems pacientams

Senyviems pacientams dozės mažinti nereikia.

Pavartojus per didelę QUAMATEL dozę

Pranešimų apie perdozavimą negauta. Jei per klaidą išgėrėte daugiau tablečių, nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti QUMATEL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti QUAMATEL

Be gydytojo nurodymo nenutraukite vaisto vartojimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *