Quetiapine Actavis (50mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Balkanpharma - Dupnitsa AD
Veiklioji medžiaga: Kvetiapinas
Stiprumas: 50mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Quetiapine Actavis sudėtyje yra veikliosios medžiagos kvetiapino, kuris priklauso antipsichozinių vaistinių preparatų grupei.

Quetiapine Actavis ( tai pailginto atpalaidavimo tabletės. Tai reiškia, kad veiklioji medžiaga iš tablečių išskiriama lėtai, todėl Jums jų reikės gerti tik kartą per parą.

Quetiapine Actavis vartojamas kelioms toliau išvardytoms ligoms gydyti.

• Šizofrenija.

– Šizofrenija yra proto liga, kuriai būdingi mąstymo, emocijų ir elgesio sutrikimai. Šizofrenijos simptomai yra haliucinacijos (girdėjimas arba matymas to, ko aplinkui nėra), keistos ir gąsdinančios mintys, elgesio pokyčiai, vienatvės pojūtis ir minčių susipainiojimas.

• Bipolinis afektinis sutrikimas, įskaitant:

– vidutinio sunkumo ir sunkios manijos epizodus. Manijos epizodų simptomai gali būti pakili nuotaika ir sujaudinimas, mažesnis nei paprastai miego poreikis, greita minčių ar idėjų kaita, didesnis nei paprastai kalbumas ir dirglumas.
– didžiosios depresijos epizodai. Jų simptomai gali būti didelis prislėgtumas, liūdesys, kaltės jausmas, energijos stoka, apetito praradimas ir miego sutrikimai.

Quetiapine Actavis taip pat vartojamas pacientų, sergančių pasikartojančiu depresiniu sutrikimu (PDS), didžiosios depresijos epizodų gydymo kai kuriais kitais antidepresantais papildymui.

Jūsų gydytojas gydymą Quetiapine Actavis Jums gali tęsti net tada, kai jaučiatės geriau.

Quetiapine Actavis (50mg). Vartojimas

Quetiapine Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Dozavimas 

Pradinę dozę nurodys gydytojas. Palaikomoji paros dozė priklausys nuo jūsų ligos ir poreikių, tačiau paprastai ji būna nuo 150 mg iki 800 mg per parą.

Tabletes gersite arba vieną kartą per parą prieš miegą, arba du kartus per parą, priklausomai nuo Jūsų susirgimo.

Vartojimo būdas

Nurykite visą tabletę, užgerdami vandeniu.

Tabletes galima vartoti nepriklausomai nuo maisto.

Gydymo Quetiapine Actavis metu nevartokite greipfrutų sulčių. Jos gali įtakoti vaisto poveikį.

Nenutraukite vaisto vartojimo, net jei pasijusite geriau, jeigu to nenurodė gydytojas.

Kepenų ligos

Jei sergate kepenų liga, gydytojas Jums gali pakeisti dozę.

Senyviems žmonėms

Jeigu esate senyvas, gydytojas Jums gali pakeisti dozę. 

Vartojimas vaikams ir paaugliams iki 18 metų

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Quetiapine Actavis vartoti negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę Quetiapine Actavis dozę?

Išgėrę daugiauQuetiapine Actavis tablečių negu nurodė gydytojas, galite pajusti mieguistumą, galvos svaigimą, sutrikusią širdies veiklą. Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę. Pasiimkite su savimi tabletes, pakuotės lapelį ir/arba dėžutę, kad gydytojas žinotų ką išgėrėte. 

Pamiršus pavartoti Quetiapine Actavis

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. 

Nustojus vartoti Quetiapine Actavis 

Tablečių vartojimo nenutraukite net pasijutę geriau, išskyrus tuos atvejus, kai nutraukti liepia gydytojas. Jeigu Quetiapine Actavis vartojimą nutrauksite staigiai, gali pasireikšti negalėjimas miegoti (nemiga), pykinimas, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, apsvaigimas ar dirglumas. Gydytojas gali Jums patarti dozę mažinti palaipsniui, prieš visai nutraukiant gydymą. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *