QUINTOR (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Torrent Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Ciprofloksacinas
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

QUINTOR (ciprofloksacino hidrochloridas) priklauso antibiotikų, vadinamų chinolonais, grupei, jis naikina infekciją sukeliančias bakterijas. Ciprofloksacinui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymas: kvėpavimo sistemos, ausų, nosies ir gerklės, akių, šlapimo takų, odos ir minkštųjų audinių, kaulų ir sąnarių, tulžies takų, intraabdominalinės infekcijos, virškinimo trakto, dubens organų, sisteminių ligų.

Suaugusieji

QUINTOR plėvele dengtos tabletės naudojamos šių suaugusiųjų bakterinių infekcijų gydymui:

( kvėpavimo takų infekcijos;

( užsitęsusios arba pasikartojančios ausų ir prienosinių ančių infekcijos;

( šlapimo takų infekcijos;

( moterų lytinių organų infekcijos;

( sėklidžių infekcijos;

( virškinamojo trakto ir pilvo ertmės infekcijos;

( odos ir minkštųjų audinių infekcijos;

( kaulų ir sąnarių infekcijos.

( Pacientų, kuriems yra leukocitų skaičius labai mažas (neutropenija), gydymui ir profilaktika;

( Pacientų, kuriems yra leukocitų skaičius labai mažas (neutropenija), infekcijų prevencijai;

( Neisseria meningitidis sukeltų infekcijų prevencijai;

( įkvėpus juodligės sukėlėjų.

Jei sergate sunkia infekcine liga, kurią sukėlė daugiau kaip vienos rūšies bakterijos, kartu su QUINTOR Jums gali būti paskirtas papildomas gydymas antibiotikais.

Vaikai ir paaugliai

QUINTOR plėvele dengtos tabletės, prižiūrint medicinos personalui, yra naudojamos šių vaikų ir paauglių bakterinių infekcijų gydymui:

( Sergančiųjų cistine fibroze vaikų ir paauglių plaučių ir bronchų infekcijos;

( Komplikuotos šlapimo takų infekcijos ir pielonefritas.

( Įkvėpus juodligės sukėlėjų.

QUINTOR (500mg). Vartojimas

QUINTOR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Vaisto dozę ir vartojimo trukmę nustato gydytojas. Geriausias QUINTOR poveikis pasireiškia tik tokiu atveju, jei pacientas tiksliai laikosi gydytojo nurodymų.

Nutraukti gydymo anksčiau laiko negalima, nors savijauta ir pagerėja, nes ligos simptomai dažnai išnyksta anksčiau negu visiškai sunaikinama infekcija.

Jei gydymo trukmė nepakankama arba vaisto vartojimas nutrauktas per anksti, liga gali paūmėti.

a. Nurykite tabletes, užsigerdami dideliu kiekiu skysčio. Nekramtykite tablečių, nes jų skonis nėra malonus.

b. Stenkitės išgerti tabletes maždaug tuo pačiu metu kiekvieną parą.

c. Galite išgerti tabletes, kai valgote, arba tarp valgymų. Bet koks su maistu gaunamas kalcis rimtai neįtakoja įsisavinimo. Vis dėlto, nevartokite QUINTOR tablečių su tokiais pieno produktais, kaip pienas arba jogurtas, arba kalciu praturtintomis vaisių sultimis (pvz., kalciu praturtintomis apelsinų sultimis).Nepamirškite gerti daug skysčių, kai vartojate QUINTOR.Atsižvelgdamas į ligos sunkumą, mikrobo jautrumą ir infekcijos lokalizaciją, gydytojas gali skirti vieną iš lentelėje pateiktų dozavimo būdų.Infekcinė liga

-Suaugusių žmonių paros dozė

-

-Apatinių ir viršutinių šlapimo takų įprastinė infekcinė liga

-Du kartus per parą reikia gerti po 250 mg

-

-Sunki šlapimo takų infekcinė liga

-Dozė priklauso nuo ligos sunkumo.

Du kartus per parą reikia gerti po 250 mg arba po 500 mg

-

-Kvėpavimo takų infekcinė liga (pvz., bronchitas)

-Du kartus per parą reikia gerti po 250 mg arba po 500 mg

-

-Kitokia infekcinė liga

-Du kartus per parą reikia gerti po 500 mg

-

-Sunki infekcinė liga (pvz., kaulų, kvėpavimo takų), pasireiškusi ligoniams, sergantiems cistine fibroze

-Du kartus per parą reikia gerti po 750 mg preparato

-

-

Jei sergama įprastine apatinių kvėpavimo takų infekcine liga, rekomenduojama vartoti du kartus per parą po 250 mg preparato. Gydymo trukmė 3 paros.Cistine fibroze sergantiems 5 – 17 metų vaikams ir paaugliams, susirgusiems ūmine infekcine liga, rekomenduojama vartoti geriamojo QUINTOR 20 mg/kg kūno svorio dozę du kartus per parą. Šią dozę reikia padalyti į dvi lygias dalis ir gerti kas 12 valandų. Bendra geriamojo vaisto paros dozė turi būti ne didesnė kaip 1500 mg (t.y. medikamento reikia gerti po 750 mg du kartus per parą). Gydymo trukmė yra 10 – 14 dienų.

Kokią dozę turėtų vartoti vaikai, sergantys inkstų ar kepenų nepakankamumu, tiksliai nežinoma, nes tyrimų neatlikta.

Jei vyrai suserga ūmine nekomplikuota gonorėja ir jei pažeista tik šlaplė, pakanka vienkartinės 250 mg QUINTOR dozės.

Jei gonorėjos simptomai (pvz., išskyros) per kelias dienas nesumažėja, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar nepasireiškė antrinė infekcija, kurios vienkartinė preparato dozė nesunaikino.Juodligė

Įtarus ar įsitikinus, kad įkvėpta juodligės sukėlėjų, gydymą būtina pradėti nedelsiant. Paprastai pradžioje profilaktikai ar gydyti ciprofloksacino reikia injekuoti į veną.

Po to, atsižvelgiant į ligos eigą, QUINTOR reikia gerti:

suaugusiems žmonėms du kartus per parą po 500 mg preparato, vaikams - du kartus per parą po 15 mg/kg kūno svorio. Didžiausia paros dozė vaikams - 500 mg.

Jei žmogus buvo juodligės sukėlėjų užkrėstoje aplinkoje, infekcinės ligos profilaktikos ar gydymo trukmė yra 60 parų.Gydytojo paskirto dozavimo savavališkai keisti negalima. Jei manoma, kad medikamento poveikis yra per silpnas arba per stiprus, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.Pradėjus vartoti preparato

Preparato pavartoję kelias dienas, galite pasijusti geriau, tačiau nenutraukite jo vartojimo. Norint visiškai išgyti, tablečių reikia gerti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas.

Įprastinė gydymo trukmė yra 5 – 21 diena, bet jei liga sunki, preparato gali tekti vartoti ilgiau. Svarbu baigti skirtą gydymo kursą.

Jeigu vaikui ar paaugliui yra cistinė fibrozė ir pasireiškė infekcinė plaučių liga, medikamento reikia vartoti 10 – 14 dienų. Sergant juodlige, gydymas gali trukti 60 dienų.

Daugumai pacientų, vartojančių šio preparato, šalutinio poveikio nepasireiškia, tačiau, kaip ir vartojant kitų medikamentų, jis gali atsirasti. Tokiu atveji nedelsdami pasakykite gydytojui.

Vaistinio preparato vartokite tiek, kiek paskyrė gydytojas, nenutraukite jų vartojimo net pasijutę geriau.

Pavartojus per didelę QUINTOR dozę

QUINTOR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas, arba kaip nurodyta informaciniame lapelyje. Neviršykite gydytojo pakirtos dozės. Jeigu netyčia išgėrėte per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite tabletes ir pakuotę, kad gydytojas žinotų, ko buvo perdozuota.

Pamiršus pavartoti QUINTOR

Jei pamiršote išgerti dozę, nesijaudinkite. Išgerkite ją nedelsdami, kai tik prisiminsite, vėliau preparato vartokite taip, kaip įpratę. Jeigu beveik atėjęs kitos dozės gėrimo laikas, pamirštą dozę praleiskite (vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima).Nustojus vartoti QUINTORSvarbu užbaigti gydymo kursą, netgi tuo atveju, jei po keleto parų pradėjote geriau jaustis. Jei nustosite gerti vaistus per anksti, infekcija gali būti nevisiškai išgydyta, ir infekcijos simptomai gali pablogėti. Taip pat gali išsivystyti atsparumas antibiotikui.Jeigu kiltų daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *