Ranisan

0
+0 -0

Gamintojas: PRO.MED.CS Praha a.s.
Veiklioji medžiaga: Ranitidinas
Stiprumas: 150mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Ranisan priklauso grupei vaistų, slopinančių skrandžio sulčių išsiskyrimą. Jis yra greitai absorbuojamas žarnyne, jo efektyvumas nepriklauso nuo skrandžio turinio. Inkstų nepakankamumo atveju vaisto poveikis yra žymiai ilgesnis.

Ranisan yra vartojamas visais padidėjusios skrandžio sulčių sekrecijos ir skrandžio gleivinės funkcijos sutrikimų bei jų pasekmių atvejais. Tai įvairių morfologinių formų peptinės opos: stemplės ir skrandžio opos, dvylikapirštės žarnos stormens ir postormeninės dalies opos, anastomozės opos po skrandžio operacijų.

Taip pat vaistu yra gydomos opos, sukeltos tam tikrų vaistų (acetilsalicilo rūgšties, hormonų ir nehormoninių vaistų, vartojamų reumatoidinių sąnarių ir kitų ligų), ūmios stresinės opos, išsivysčiusios po traumų, chirurginių intervencijų, nudegimų ir po organų transplantacijų gydymui, Zollinger – Ellison sindromas. Visais šiais atvejais tinka skirti Ranisan ir profilaktikai.

15 -18 metų paaugiams Ranisan yra vartojamas negalavimams, kuriuos sukelia į stemplę patekusi skrandžio rūgštis, šalinti ar rūgšties pertekiui skrandyje mažinti. Abu šie sutrikimai sukelia skausmą ar diskomfortą, kuris žinomi kaip “skrndžio veiklos sutrikimas”, “ virškinimo sutrikimas”ar “rėmuo”

Ranisan. Vartojimas

Ranisan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji ir 15 metų ar vyresniems paaugliamsĮprasta dozė suaugusiems žmonėms ir 15 metų ar vyresniems paaugliams yra 150 mg iš ryto ir 150 mg vakare arba 300 mg kartą per parą prieš miegą.

Tiksli dozė priklauso nuo konkrečios skrandžio ligos ir Jūsų gydytojas nurodys, kokią dozę ir kiek laiko vartoti.

Jaunesni kaip 15 metų vaikai

Nerekomenduojama šio vaisto vartoti jaunesniems nei 15 metų vaikams, kadangi šioje amžiaus grupėje nėra pakankamai patvirtintas vaisto vartojimo saugumas ir dozavimas.

Jeigu manote, kad Ranisan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Ranisan dozę?

Perdozavus arba atsitiktinai vaisto išgėrus vaikui pasikonsultuokite su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Ranisan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *