Reflin

0
+0 -0

Gamintojas: TERAPIA S.A
Veiklioji medžiaga: Cefazolinas
Stiprumas: 1g
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

REFLIN yra antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų cefalosporinų grupei. Cefazolinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas padermes. Vaistas vartojamas sergant įvairioms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms. Tai:

• plaučių uždegimas ir kitos plaučių bei kvėpavimo takų infekcinės ligos (pvz., bronchitas, brochektazinė liga, empiema, plaučių abscesas);
• ausų infekcinės ligos (pvz., vidurinės ausies uždegimas);
• šlapimo takų infekcinės ligos (pvz., ūminis ir lėtinis pielonefritas),
• odos infekcinės ligos,
• peritonitas,
• ginekologinės infekcinės ligos (pvz., sepsis po aborto, gimdos infekcinė liga, dubens abscesas),
• gonorėja ir sifilis,
• kaulų ir sąnarių infekcinės ligos,
• bakterijų sukeltas endokarditas (vožtuvų ir širdies vidinės gleivinės infekcinė liga).

Vaisto galima švirkšti prieš operacijas (pvz., atvirąsias širdies, kraujagyslių, žarnyno, tulžies pūslės, dantų operacijas, cezario pjūvį, amputaciją) profilaktiškai nuo infekcinės ligos.

Reflin. Vartojimas

Vaistą gali švirkšti tik gydytojas arba slaugytoja. REFLIN gali būti švirkščiamas į didelį raumenį (pvz., sėdmens ar žasto) arba į veną 3-5 minutes arba dar lėčiau. 1 g REFLIN miltelių skiesti 2,5-3 ml arba 50-100 ml injekcijų vandens leidžiant į raumenis arba į veną atitinkamai. Buteliuką pakratyti kol milteliai ištirps.

Paprastai, 0,5-1 g vaisto leidžiama du arba keturis kartus per parą. Dozę nustato gydytojas, įvertinęs infekcinės ligos sunkumą:

1. Vidutinio sunkumo arba sunkiai infekcinei ligai gydyti - nuo 500 mg iki 1 g tris keturis kartus per parą;

2. Lengvai infekcinei ligai, kurią sukėlė jautrios antibiotikui bakterijos, gydyti - nuo 500 mg iki 1 g du kartus per parą.

3. Ūminei nekomplikuotai šlapimo takų infekcijai naikinti - 1 g du kartus per parą;

4. Pneumokokų sukeltam plaučių uždegimui gydyti - 500 mg du kartus per parą;

5. Sunkiai, gyvybei pavojingai infekcinei ligai gydyti - 1-1,5 g keturis kartus per parą.

Didžiausia paros dozė yra 6 g.

1 mėnesio ir vyresniems kūdikiams paros dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į kūdikio svorį. (25-50 mg/kg kūno svorio per parą dozę dalijant). Sergantiesiems sunkia infekcine liga, vaisto dozę galima padidinti ir švirkšti didžiausią 100 mg/kg kūno svorio per parą. Pooperacinių infekcinių ligų profilaktikai REFLIN galima skirti keliais būdais:

• 1 g į raumenis ar veną suleisti prieš operaciją;
• 0,5-1 g sušvirkšti operacijos metu;
• 0,5-1 g švirkšti po operacijos 3 arba 4 kartus per parą.

Ligoniui, kuriam yra inkstų nepakankamumas, vaisto dozė gali būti mažesnė. Dozę, atsižvelgdamas į inkstų funkcijos nepakankamumą, nustato gydytojas. Vaisto reikia leisti tiek laiko, kiek nurodo gydytojas. Svarbu nenutraukti jo vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali vėl paūmėti. Reikia laikytis gydytojo nurodymų. Jei manote, kad nebuvo laiku suleista vaisto, kreipkitės į gydytoją ar slaugytoją. Jei buvo suleista per didelė vaisto dozė, informuokite į gydytoją ar slaugytoją, kad jie galėtų patikrinti likusio vaisto kiekį ir stebėti jūsų būklę. Jei nerimaujate dėl vaisto dozės, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *