REXETIN

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Paroksetinas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Rexetin yra skiriamas suaugusiesiems, jei yra:

– depresija.
– nekontroliuojamas elgesys (obsesinis-kompulsinis sutrikimas).
– panikos sutrikimas, pasireiškiantis su atviros erdvės baime (agorafobija) arba be jos.
– socialinis nerimo sutrikimas (socialinė fobija).
– generalizuoto nerimo sutrikimas.
– potrauminio streso sutrikimas.

Manoma, kad nuotaiką lemia organizmo medžiagos serotonino kiekis galvos smegenyse. Jei serotonino per mažai, gali pasireikšti depresija ar kitoks į ją panašus sutrikimas. Paroksetinas padidina serotonino kiekį iki normos.

REXETIN. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų gydytojas Jums pasakys, kiek REXETIN tablečių reikia gerti per dieną, ryte, valgio metu. Tabletę reikia nuryti nekramtytą.

Depresija. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg paroksetino. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 20 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg.

Panikos sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 10 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg.

Socialinis nerimas (socialinė fobija). Rekomenduojama paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg.

Generalizuoto nerimo sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg.

Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą.

Potrauminio streso sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg.

Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą

Šio, kaip ir kitų vaistų nuo depresijos dozę gydytojas, atsižvelgęs į paciento būklę, gali keisti. Pats pacientas vaisto dozę gali didinti tik tuomet, kai nurodo gydytojas.

Pacientai, kurių Inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi. Jei susilpnėjusi inkstų ar kepenų veikla, gali reikėti vartoti mažesnę už įprastinę dozę. Prieš pradedant vartoti REXETIN pacientas apie inkstų ar kepenų veiklos susilpnėjimą turi informuoti gydytoją.

Senyvi pacientai.

Per dieną galima gerti ne daugiau kaip 40 mg.

Vaikai ir paaugliai.

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams REXETIN vartoti negalima.

Pradėjus gydymą REXETIN

REXETIN, kaip ir kiti šios grupės vaistai, iš karto ligos požymių nepanaikina. Dauguma žmonių pasijunta geriau po poros savaičių. Depresijos simptomai ar kiti psichikos sutrikimai kartais gali pasireikšti mintimis apie savęs žalojimą ar savižudybę. Tai gali tęstis ar ar net sustiprėti kol pilnai pasireiškia vaisto antidepresinis poveikis. Taip dažniau nutinka jauniems suaugusiesiems (jaunesniems nei 25 metų) arba tiems, kurie niekada anksčiau nevartojo jokių vaistų nuo depresijos. Jei gydymo pradžioje ar bet kada vėliau atsiranda nerimastingų minčių ar trikdančių potyrių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę.

Per keletą pirmųjų gydymo savaičių gali atsirasti tokių simptomų, kaip motorinis nerimastingumas, stiprių judesių ar negalėjimas ramiai sėdėti arba stovėti. Jei atsiranda tokių simptomų, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui.Jeigu manote, kad REXETIN veikia per stipriai arba per silpnai, arba turite bet kokių kitų nusiskundimų, galimai susijusių su REXETIN vartojimu, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Tačiau tęskite gydymą REXETIN tol, kol gydytojas lieps jį nutraukti. Net jeigu jaučiatės geriau, gydytojas gali patarti tęsti vaisto vartojimą keletą mėnesių tam, kad liga neatsinaujintų. Visada laikykitės gydytojo nurodymų.

Svarbu tęsti vaisto vartojimą tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, net jeigu jaučiatės geriau. Tai reikalinga tam, kad būtų išvengta ligos atsinaujinimo. Gydymą gali tekti tęsti mažiausiai šešis mėnesius po to, kai depresija praeis, o panikos sutrikimo ar obsesinio kompulsinio sutrikimo atveju - gal būt dar ilgiau. Kitais atvejais gydytojas Jums patars, kaip ilgai tęsti gydymą.

Ką daryti pavartojus per didelę REXETIN dozę?

Pavartojus per didelę vaisto dozę, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, drebulys, dirglumas, prakaitavimas ir mieguistumas, išsiplėsti vyzdžiai, džiūti burna. Jei išgėrėte daugiau REXETIN nei skirta, nedelsdami informuokite gydytoją.

Pamiršus pavartoti REXETIN

Pamirštos tabletės gerti nereikia. Toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Neišgertai dozei kompensuoti dvigubos dozės gerti negalima, kadangi gali pasireikšti perdozavimas.

Nustojus vartoti REXETIN

Nenustokite vartoti REXETIN ir nenutraukite gydymo tol, kol gydytojas nelieps tai padaryti. Jis paprastai patars palaipsniui mažinti dozę keletą savaičių. Jei nutrauksite REXETIN vartojimą, ypač jei tai padarysite staiga, Jums gali pasireikšti šalutinis poveikis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *