Rhinocort Aqua (64µg/dozėje)

0
+0 -0

Gamintojas: AstraZeneca AB
Veiklioji medžiaga: Budezonidas
Stiprumas: 64µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Rhinocort Aqua yra gliukokortikoidų (kortizonų) grupės vaistas, kuris nosyje slopina uždegimą ir alergines reakcijas.

Rhinocort Aqua vartojamas:

  • nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.);
  • nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos

Rhinocort Aqua (64µg/dozėje). Vartojimas

Rhinocort Aqua visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei sergate sezoniniu alerginiu rinitu (šienlige), stenkitės pradėti vartoti Rhinocort Aqua likus kelioms dienoms iki alergijos sezono pradžios.

Paros dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, bet paprastai rekomenduojama pradinė paros dozė – 256 (g. Ją galima suvartoti iš karto (rytą) arba per 2 kartus (rytą ir vakare), t.y. purškiama po 128 (g (2(64 (g) į abi nosies landas rytą arba po 64 (g į abi nosies landas rytą ir vakare. Pasireiškus pageidaujamam poveikiui, dozė paprastai mažinama.

Pradėjus vartoti šį vaistą, pilnutinis gydomasis poveikis dažniausiai pasireiškia per kelias dienas, tačiau savijauta gali pagerėti jau po kelių valandų.

Vaikams Rhinocort Aqua galima vartoti tik suaugusiųjų priežiūroje – tai užtikrina tinkamą vaisto išpurškimą ir gydytojo nurodytos dozės vartojimą. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Rhinocort Aqua nerekomenduojamas.

Paskutiniai nosies purškalo lašai neišpurškiami, todėl buteliuke jo yra šiek tiek daugiau negu nurodyta, o reikiamas dozių kiekis susidaro net visai neištuštinus buteliuko.

Jeigu manote, kad Rhinocort Aqua veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rhinocort Aqua negalima vartoti ilgiau kaip 3 mėnesius.

Pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę

Svarbu vartoti tokią dozę, kuri užrašyta vaisto etiketėje arba kurią nurodė gydytojas. Gydytojo nurodytos dozės keisti negalima, kadangi nuo didesnės arba mažesnės dozės simptomai gali pasunkėti.

Kelis kartus pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę, nemalonaus poveikio neturėtų pasireikšti. Jei manote, kad galbūt įpurškėte per daug šio vaisto, kreipkitės į savo gydytoją, ligoninę arba apsinuodijimų kontrolės centrą, kad būtų įvertintas galimas pavojus ir prireikus gautumėte patarimų.

Pamiršus pavartoti Rhinocort Aqua

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę vartokite įprasta tvarka.

Vartojimo instrukcija

Prieš pradedant vartoti nosies purškalą iš naujo Rhinocort Aqua buteliuko, reikia paruošti purkštuvą, t.y. supurtyti buteliuką ir purkšti į orą tol, kol purškalo migla pasidarys lygi. Purkštuvo kasdien nenaudojant, jį reikia paruošti prieš kiekvieną vartojimą, tačiau tam pakanka papurkšti į orą vieną kartą.

Išsišnypškite nosį.

Supurtykite buteliuką.

Nuimkite plastikinį dangtelį.

Laikykite buteliuką kaip parodyta pav.

Aplikatoriaus viršūnę įkiškite į nosies landą ir įpurkškite nurodytą dozių skaičių. Tokiu pat būdu įpurkškite į kitą nosies landą.

Plastikinį dangtelį uždėkite atgal.

Neviršykite nurodytos dozės!

Valymas

Plastikines purkštuvo dalis rekomenduojama reguliariai valyti. Nuėmę plastikinį dangtelį ir baltą nosies antgalį, nuplaukite juos šiltu vandeniu. Prieš plastikines dalis sudėdami atgal, leiskite joms išdžiūti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *