RISENDROS (35mg) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA k.s.
Veiklioji medžiaga: Natrio rizedronatas
Stiprumas: 35mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Kas yra RISENDROS

RISENDROS priklauso nehormoninių vaistų grupei, kuriais gydomos kaulų ligos. RISENDROS tiesiogiai veikia kaulus, stiprina juos ir dėl to mažėja lūžių pavojus.

Kaulas yra gyvas audinys. Senas kaulo audinys nuolat ardomas ir keičiamas nauju.

RISENDROS gydoma osteoporozė po menopauzės (būklė, kuriai esant moterų po menopauzės kaulai tampa trapūs, greitai lūžta), kai kaulai pasidaro silpnesni, trapesni ir tikėtini dažnesni lūžiai krentant ar esant apkrovoms.

Dėl daugelio priežasčių, tarp jų senėjimas ir (arba) mažas vyriškojo hormono testosterono kiekis, osteoporozė gali atsirasti ir vyrams.

Didžiausias yra slankstelių, šlaunikaulio kaklelio ir riešo kaulų lūžių pavojus, tačiau lūžti gali bet kuris Jūsų kūno kaulas. Lūžus kaulams dėl osteoporozės, gali atsirasti nugaros skausmai, sumažėti ūgis ar susiformuoti kupra. Daug osteoporoze sergančių pacientų šios ligos simptomų nejaučia ir tai, kad sergate šia liga, Jūs galite net nežinoti.

Kam vartojama RISENDROS

Vartojama osteoporozės gydymui:

  • moterų pomenopauzinei osteoporozei gydyti. Tai sumažina slankstelių lūžių tikimybę ir sunkios osteoporozės atveju ( šlaunikaulio lūžių pavojui mažinti;
  • vyrų osteoporozei.

RISENDROS (35mg) (1). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė suaugusiems yra viena 35 mg tabletė vieną kartą per savaitę. Tabletę reikia išgerti kiekvieną savaitę tą pačią dieną.

- RISENDROS tablečių gerti kartu su maistu, gėrimais (kitokiais nei grynas vanduo) ar kitais vaistais negalima.

RISENDROS tabletes reikia išgerti mažiausiai 30 minučių prieš pirmą dienos valgį, kitų vaistų ar gėrimų (kitokių nei grynas vanduo) gėrimą.

Tabletę reikia nuryti visą, jos čiulpti ar kramtyti negalima.

- RISENDROS tabletes reikia gerti būnant vertikalioje padėtyje (geriausiai sėdint), kad tabletės lengviau patektų į skrandį. Tabletę reikia užgerti stikline vandens (daugiau nei 120 ml). Turite pabūti vertikalioje padėtyje (pasėdėti ar pastovėti) mažiausiai 30 minučių po tabletės išgėrimo.

- Jūsų maiste turi būti kalcio ir D vitamino (pvz., pieno produktų ir žuvies). Jeigu šių medžiagų su maistu gaunama nepakankamai, reikia apgalvoti kalcio ir D vitamino papildų vartojimą.

Gydymo trukmė

RISENDROS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Gydymo RISENDROS trukmę nurodys gydytojas.

Pavartojus per didelę RISENDROS dozę

Jeigu išgėrėte arba kas nors kitas atsitiktinai išgėrė per daug RISENDROS tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir kreipkitės medicininės pagalbos.

Pamiršus pavartoti RISENDROS

Jeigu pamiršote išgerti RISENDROS, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite, o toliau vaistą vartokite įprastą savaitės dieną. Negalima išgerti dviejų tablečių tą pačią dieną.

Nustojus vartoti RISENDROS

RISENDROS vartojimą nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima, net jeigu jaučiatės gerai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *