Rivotril

0
+0 -0
2

Gamintojas: UAB „Roche Lietuva“
Veiklioji medžiaga: Klonazepamas
Stiprumas: 2mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Klonazepamas, kaip ir kiti benzodiazepinai, sukelia raminamąjį, migdomąjį, nerimą mažinantį poveikį, atpalaiduoja raumenis ir malšina traukulius. Pastaroji vaisto savybė, lyginant su kitokiu poveikiu, pasireiškia stipriausiai.

Rivotril yra centrinio poveikio vaistas nuo traukulių. Jis gali būti vartojamas vaikų ir suaugusiųjų epilepsijai gydyti, kai patiriami tipiniai ar atipiniai absansai, miokloninių traukulių priepuoliai, atoninių traukulių priepuoliai ar pirminiai bei antriniai generalizuoti toniniai ir kloniniai traukuliai.

Rivotril. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rivotril dozes gydytojas Jums parinks individualiai, atsižvelgdamas į Jūsų amžių, poveikį ligos eigai ir vaisto toleravimą.


Gydydamas Jus vaistų deriniu, gydytojas patikslins kiekvieno vaisto dozes.

Suaugusieji

Suaugusiems pacientams pradinė dozė turi būti ne didesnė nei 1,5 mg per parą. Kas tris dienas ši dozė didinama po 0,5 mg, kol priepuoliai tampa kontroliuojami arba dėl nepageidaujamo poveikio dozės toliau didinti negalima. Palaikomoji paros dozė kiekvienam pacientui yra individuali, dažniausiai 3-6 mg. Didžiausia leistina dozė suaugusiesiems – 20 mg per parą.

10 – 16 metų vaikai arba vaikai, sveriantys daugiau kaip 30 kg

10-16 metų (arba sveriantys 30 kg) vaikams rekomenduojama pradinė paros dozė yra 1-1,5 mg; ji dalijama į 2-3 dalis. Kas tris dienas ši dozė didinama po 0,5 mg, kol pasiekiama individuali palaikomoji paros dozė (paprastai ji yra 3-6 mg per parą).

Kūdikiai ir jaunesni kaip 10 metų vaikai

Vaistas neskirtas kūdikiams ir jaunesniems kaip 10 metų vaikams, nes neįmanoma užtikrinti tikslios dozės.

Senyvi pacientai

Rekomenduojama pradinė dozė tokiems pacientams yra 0,5 mg per parą. Ji bus palaipsniui didinama.

Didžiausia leistina dozė– 20 mg per parą.

Pacientams, kurių inkstų veikla susilpnėjusi

Klonazepamo saugumas ir veiksmingumas pacientams, kurių inkstų veikla susilpnėjusi, netirtas, tačiau atsižvelgiant į vaisto savybes šiems pacientams dozės keisti nereikia .

Pacientams, kurių kepenų veikla susilpnėjusi

Klonazepamo saugumas ir veiksmingumas pacientams, kurių kepenų veikla susilpnėjusi, netirtas. Vartojimo rekomendacijos nenustatytos.

Vartojimo metodas

Paros dozė dalijama į 3 vienodas dalis. Jei padalijama į nevienodas dalis, didžiausią dozę reikia išgerti vakare.

Siekiant, kad gydymo pradžioje nepasireikštų šalutinis poveikis, gydytojas pradės Jus gydyti maža Rivotril doze ir paros dozę palaipsniui didins iki individualiam pacientui tinkamos palaikomosios dozės. Palaikomosios dozės lygmuo pasiekiamas po 1-3 gydymo savaičių. Gydytojas gali nurodyti palaikomąją paros dozę išgerti iš karto vakare.

Išgėrus vienkartinę Rivotril dozę, poveikis prasideda per 30-60 minučių ir vaikams trunka 6-8 valandas, o suaugusiesiems – 8-12 valandų.

Ką daryti pavartojus per didelę Rivotril dozę?

Jei išgėrėte per daug tablečių ar kažkas kitas netyčia išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Rivotril

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Rivotril

Gydytojas nurodys Jums, kada ir kaip liautis vaisto vartoti. Nustojus vartoti vaisto, ypač staiga, gali atsirasti abstinencijos reiškinių - drebulys, galvos ir raumenų skausmas, stiprus nerimas, įtampa, sumišimas, irzlumas. Sunkiais atvejais gali pakisti Jūsų elgesys, gali atsirasti rankų ir kojų sustingimas ir dilgčiojimas, padidėti jautrumas šviesai, triukšmui ir lytėjimui, gali būti haliucinacijų ar epilepsijos priepuolių. Kadangi šių reiškinių pavojus didesnis staiga nustojus vartoti vaisto, jų tikimybė bus mažesnė, jei gydymo pabaigoje dozė bus mažinama palaipsniui.

Išimtiniais atvejais, kai vaisto vartojama ilgai, dozei sumažinti reikės ilgesnio periodo. Gali prireikti specialisto konsultacijos. Gydytojas tai Jums paaiškins detaliau.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

  • Klonazepamo nerekomenduoju niekam. Pamesite dantis, ilgainiui reiks vis didesnių dozių mažinti 5 ar daugiau metų vartojus nežinau ar įmanoma. Kalbu iš savo kruvinos patirties. Žinoma ne vien klonazepamą vartojau šalia dar Haloperidolio ir kitų neuroleptikų. Diagnozė F25.1

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *