Rosuvastatin Krka (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 20mg

Rosuvastatin Krka priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

Jums paskirtas Rosuvastatin Krka, nes:

– yra padidėjusi cholesterolio koncentracija. Tai reiškia, kad yra širdies priepuolio ar insulto rizika.

Jums rekomenduota vartoti statiną, nes vien dieta ir fizinis krūvis cholesterolio koncentraciją sureguliavo nepakankamai. Vartodami Rosuvastatin Krka, turite ir toliau laikytis cholesterolio koncentraciją mažinančios dietos ir mankštintis.

Arba

– yra kitų veiksnių, kurie didina širdies priepuolio, insulto arba susijusių sveikatos sutrikimų riziką.

Širdies priepuolį, insultą ir kitus sutrikimus gali sukelti liga, vadinama ateroskleroze. Aterosklerozę sukelia riebiųjų medžiagų sankaupos arterijose.

Kodėl svarbu vartoti Rosuvastatin Krka?

Rosuvastatin Krka vartojamas riebiųjų medžiagų, vadinamų lipidais (pagrindinė iš jų yra cholesterolis), koncentracijai kraujyje reguliuoti.

Kraujyje yra įvairių rūšių cholesterolio: „blogojo“ (MTL cholesterolio) ir „gerojo“ (DTL cholesterolio).

– Rosuvastatin Krka gali sumažinti „blogojo“ ir padidinti „gerojo“ cholesterolio koncentraciją.

– Šis vaistas padeda slopinti „blogojo“ cholesterolio gamybą organizme ir gerina organizmo gebėjimą šalinti jį iš kraujo.

Daugumos žmonių savijauta dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijos nepakinta, nes neatsiranda jokių simptomų. Vis dėlto negydant, gali formuotis riebiųjų medžiagų sankaupos kraujagyslių sienelėse, kurios susiaurina kraujagysles.

Kartais tokios susiaurėjusios kraujagyslės gali užsikimšti ir dėl to gali sutrikti širdies ar smegenų aprūpinimas krauju arba ištikti širdies priepuolis ar insultas. Mažindami cholesterolio koncentraciją, galite sumažinti širdies priepuolio, insulto ar susijusių sveikatos sutrikimų riziką.

Turite ir toliau vartoti Rosuvastatin Krka, net kai cholesterolio koncentracija sunormalėja, nes tai padeda išvengti naujo cholesterolio koncentracijos padidėjimo ir riebiųjų medžiagų sankaupų formavimosi. Vis dėlto gydymą reikia nutraukti nurodžius gydytojui arba pastojus.

Rosuvastatin Krka (20mg). Vartojimas

Rosuvastatin Krka visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastos dozės suaugusiesiemsJeigu Rosuvastatin Krka vartojate dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijosPradinė dozė

Gydymo Rosuvastatin Krka pradžioje reikia vartoti 5 mg arba 10 mg dozę, net jeigu anksčiau vartojote didesnę kitokio statinų grupės vaisto dozę. Pradinė dozė priklauso nuo:

- cholesterolio koncentracijos kraujyje;

- širdies priepuolio ar insulto rizikos;

- ar yra veiksnių, didinančių jautrumą šalutiniam poveikiui.Gali būti tiekiamos ne visų Rosuvastatin Krka stiprumų tabletės.Kokia Rosuvastatin Krka pradinė dozė Jums tinkamiausia, klauskite gydytojo arba vaistininko.Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:

- esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);

- esate vyresnis kaip 70 metų;

- sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;

- yra raumenų dieglių ir skausmų (miopatijos) atsiradimo rizika.Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Norėdamas pasiekti reikiamą cholesterolio koncentraciją kraujyje, gydytojas gali nuspręsti palaipsniui didinti Rosuvastatin Krka dozę iki didžiausios 40 mg dozės per parą. Dozė kiekvieną kartą keičiama kas 4 savaites.Didžiausia Rosuvastatin Krka paros dozė yra 40 mg. Ji skiriama tik pacientams, kurių yra didelė cholesterolio koncentracija kraujyje ir yra didelė širdies priepuolio arba insulto rizika, o mažesnės dozės cholesterolio koncentraciją mažina nepakankamai.Jeigu Rosuvastatin Krka vartojate širdies priepuolio, insulto ar susijusių sveikatos sutrikimų rizikai mažintiRekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Vis dėlto jeigu yra anksčiau išvardytų veiksnių, gydytojas gali nuspręsti skirti mažesnę dozę.Įprastos dozės 10-17 metų vaikamsĮprasta pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali dozę didinti, kol nustatys reikiamą Rosuvastatin Krka dozę. Didžiausia Rosuvastatin Krka paros dozė yra 20 mg. Šią dozę reikia gerti vieną kartą per parą. Rosuvastatin Krka 30 mg ir 40 mg tablečių negalima vartoti vaikams.Kaip vartoti tabletesNurykite visą tabletę užgerdami vandeniu.

Rosuvastatin Krka gerkite vieną kartą per parą. Tabletę galima išgerti bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku, kad būtų lengviau prisiminti.Reguliarus cholesterolio koncentracijos matavimasSvarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą lygį ir ar tokia išliko.

Gydytojas gali nuspręsti didinti Rosuvastatin Krka dozę iki Jums reikiamos.Pavartojus per didelę Rosuvastatin Krka dozęKreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

Jeigu nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui, kad vartojate Rosuvastatin Krka.Pamiršus pavartoti Rosuvastatin KrkaNesijaudinkite, tik išgerkite kitą įprastą dozę reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Rosuvastatin KrkaJeigu norite nutraukti Rosuvastatin Krka vartojimą, apie tai pasakykite gydytojui. Nutraukus gydymą Rosuvastatin Krka, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *