Rosuvastatin Teva (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company (TEVA Gyogyszergyar Zrt)
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Rozuvastatinas priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

Jums paskirta vartoti Rosuvastatin Teva, nes:

  • Jūsų kraujyje padidėjęs cholesterolio kiekis. Tai reiškia, kad Jums gresia širdies priepuolis arba insultas.

Jums buvo nurodyta vartoti statinus, kadangi Jūsų cholesterolio kiekio sureguliavimui dietos pakeitimo ir fizinio krūvio padidinimo nepakako.Vartojant Rosuvastatin Teva Jūs turite toliau laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos ir fizinio krūvio.

Arba

  • Jums būdingi kiti faktoriai, didinantys riziką arba galimybę pasireikšti širdies priepuoliui, insultui arba su šiomis būklėmis susijusiems sutrikimams.

Širdies priepuolį, insultą ir kitus sutrikimus gali sukelti liga aterosklerozė. Ji pasireiškia riebalų nuosėdomis arterijose.

Kodėl yra svarbu tęsti Rosuvastatin Teva vartojimą?

Rozuvastatinas vartojamas riebalinių medžiagų, kurios vadinamos lipidais, iš kurių daugiausia yra cholesterolio, kiekiui kraujyje reguliuoti.

Kraujyje yra skirtingų rūšių cholesterolio – „blogojo“ cholesterolio (mažo tankio lipoproteinų, ar MTL-C) ir „gerojo“ cholesterolio (didelio tankio lipoproteinų, ar DTL-C).

Rosuvastatin Teva gali mažinti „blogojo“ ir didinti „gerojo“ cholesterolio kiekį.

Jis veikia padėdamas stabdyti „blogojo“ cholesterolio gamybą Jūsų organizme ir taip pat pagerina organizmo gebėjimą jį pašalinti iš Jūsų kraujo.

Padidėjes cholesterolio kiekis daugumos žmonių savijautos neveikia ir jokių simptomų nesukelia. Tačiau jeigu jis lieka neišgydytas, Jūsų kraujagyslių sienelėse gali susikaupti riebalai ir sukelti kraujagyslių susiaurėjimą.

Kartais susiaurėjusios kraujagyslės gali užsikimšti. Dėl to gali sutrikti širdies ar smegenų kraujotaka, ištikti širdies priepuolis ar insultas. Sumažinę savo cholesterolio kiekį, galite sumažinti riziką, jog Jus ištiks širdies priepuolis ar insultas.

Jūs privalote tęsti Rosuvastatin Teva vartojimą, net cholesterolio koncentracijai sunormalėjus, kadangi jis neleidžia Jūsų cholesterolio kiekiui vėl lėtai didėti ir skatinti riebalų snakaupą kraujagyslėse.

Vis dėlto, šio vaisto vartojimą turite nutraukti, jeigu tai daryti nurodė Jūsų gydytojas ar Jūs pastojote.

Rosuvastatin Teva (5mg). Vartojimas

Rosuvastatin Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė geriama kartą per parą, valgant ar kitu laiku. Nurykite rekomenduojamą tablečių dozę užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.

Pradinė dozė

Jūsų gydymą Rosuvastatin Teva būtina pradėti 5 mg ar 10 mg doze, net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito cholesterolio kiekį kraujyje mažinančio vaisto dozę. Jūsų pradinės dozės parinkimas priklauso nuo:

  • cholesterolio kiekio Jūsų kraujyje;
  • rizikos, jog Jus ištiks širdies priepuolis ar insultas, laipsnio;
  • rizikos faktorių, dėl kurių Jūs galite tapti labiau jautrus galimam šalutiniam poveikiui, buvimo.


Prašom patikrinti su savo gydytoju ar vaistininku, kokia pradinė Rosuvastatin Teva dozė Jums yra tinkamiausia.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:

- esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);

- esate vyresnis kaip 70 metų;

- sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;

- Jums yra raumenų gėlos ar skausmo rizika.

Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Jūsų gydytojas gali nuspręsti didinti Jūsų dozę. Tai yra todėl, kad būtų vartojamas Jums reikalingas Rosuvastatin Teva kiekis. Jei iš pradžių vartojote 5 mg dozę, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padvigubinti šią dozę iki 10 mg, paskui – iki 20 mg, vėliau – prireikus iki didžiausios 40 mg dozės. Jei iš pradžių vartojote 10 mg dozę, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti ją iki 20 mg, paskui – prireikus iki didžiausios 40 mg dozės. Tarp kiekvieno dozės pakeitimo būna 4 savaičių pertrauka.

Didžiausia Rosuvastatin Teva paros dozė, t. y. 40 mg, skiriama tik pacientams, kurių kraujyje yra daug cholesterolio ir yra didelė širdies priepuolio arba insulto rizika, o vartojant 20 mg dozę cholesterolio kiekis pakankamai nesumažėja.

Įprastos dozės 10-17 metų vaikams

Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali ją didinti iki vaikui reikalingos Rosuvastatin Teva dozės. Didžiausia Rosuvastatin Teva paros dozė – 20 mg. Šį vaistą reikia gerti 1 kartą per parą. Rosuvastatin Teva 40 mg tablečių vaikams vartoti negalima.

Jūsų tablečių vartojimas

Kiekvieną tabletę nurykite sveiką, užgeriant vandeniu. Jos kramtyti negalima.

Gerkite Rosuvastatin Teva kartą per parą. Jūs galite gerti šį vaistą bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės savo tabletę gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tai padės Jums prisiminti ją išgerti).

Reguliarus cholesterolio kiekio tikrinimas

Svarbu reguliariai lankytis pas savo gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio kiekis kraujyje pasiekė reikiamą ir toks išlieka. 

Jūsų gydytojas gali nuspręsti didinti Jūsų dozę todėl, kad būtų vartojamas Jums reikalingas Rosuvastatin Teva kiekis.

Pavartojus per didelę Rosuvastatin Teva dozę

Kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių patarimo ir nepamirškite pasiimti su savimi savo vaistą.

Pamiršus pavartoti Rosuvastatin Teva

Jeigu praleidote dozę, nieko baisaus, ją išgerkite kiek galima greičiau. Vis dėlto, jeigu beveik laikas gerti kitą dozę, užmirštą dozę praleiskite ir toliau vaisto vartokite taip, kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Rosuvastatin Teva

Šį sprendimą reikia priimti tik leidus Jūsų gydytojui, kadangi cholesterolio kiekis Jūsų kraujyje tikriausiai padidės, kai tik bus nutrauktas rozuvastatino vartojimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *