Rosuvastatin Tiefenbacher (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: HBM Pharma s.r.o
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 40mg

Rosuvastatin Tiefenbacher priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

Jums skyrė vartoti Rosuvastatin Tiefenbacher, nes:

– yra padidėjusi cholesterolio koncentracija Jūsų kraujyje. Tai reiškia, kad kyla širdies priepuolio ar insulto pavojus.

Šį statinų grupės vaistą Jums reikia vartoti dėl to, kad vien dieta ir fiziniu krūviu cholesterolio koncentracijos sureguliuoti nepavyko. Vartodami Rosuvastatin Tiefenbacher Jums ir toliau reikės laikytis cholesterolio koncentraciją mažinančios dietos ir fizinio krūvio.

Arba

– Jums nustatyta kitų veiksnių, didinančių širdies priepuolio, insulto ar kitokių sutrikimų riziką.

Širdies priepuolį, insultą ir kitų sutrikimų gali sukelti liga, vadinama ateroskleroze. Aterosklerozę sukelia riebalų sankaupos arterijose.

Kodėl svarbu nenutraukti Rosuvastatin Tiefenbacher vartojimo?

Rosuvastatin Tiefenbacher vartojamas riebalinių medžiagų, vadinamų lipidais (pagrindinė iš jų yra cholesterolis), koncentracijai kraujyje reguliuoti.

Kraujyje yra įvairių rūšių cholesterolio – „blogojo“ (MTL-C) ir „gerojo“ (DTL-C).

– Rosuvastatin Tiefenbacher gali sumažinti „blogojo“ ir padidinti „gerojo“ cholesterolio kiekį.
– Šis vaistas padeda slopinti „blogojo“ cholesterolio gamybą organizme. O taip pat gerina organizmo gebėjimą šalinti jį iš kraujo.

Padidėjusi cholesterolio koncentracija daugumos žmonių savijautos neveikia ir jokių simptomų nesukelia. Tačiau negydant, gali sukelti riebalų kaupimą kraujagyslių sienelėse ir kraujagyslių susiaurėjimą.

Kartais gali užsikimšti susiaurėjusios kraujagyslės ir dėl to sutrikti širdies ar smegenų kraujotaka, ištikti širdies priepuolis ar insultas. Sumažinus cholesterolio koncentraciją, gali sumažėti širdies priepuolio, insulto ar mirties rizika.

Net cholesterolio koncentracijai sunormalėjus, Rosuvastatin Tiefenbacher reikia vartoti toliau, kadangi jis padeda išvengti naujo cholesterolio kiekio padidėjimo ir riebalų sankaupų susidarymo. Šio vaisto vartojimą reikia nutraukti tik gydytojui nurodžius arba pastojus.

Rosuvastatin Tiefenbacher (40mg). Vartojimas

Rosuvastatin Tiefenbacher visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinės dozės suaugusiems

Jeigu Rosuvastatin Tiefenbacher vartojate dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijos:

Pradinė dozė

Iš pradžių būtina vartoti 5 mg arba 10 mg Rosuvastatin Tiefenbacher dozę (net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito statinų grupės vaisto dozę). Pradinė dozė priklauso nuo:

Jūsų cholesterolio koncentracijos kraujyje;

  • Jums gresiančio širdies priepuolio ar insulto rizikos lygmens;
  • ar yra veiksnių, didinančių šalutinio poveikio pavojų.


Kokia Rosuvastatin Tiefenbacher pradinė dozė Jums tinkamiausia, patars gydytojas.

Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:

  • esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);
  • esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus;
  • sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;
  • yra pavojus pasireikšti raumenų skausmams (miopatijai).


Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti Jūsų vartojamą dozę. Yra taip, kad Jūs vartojate Jums tinkamą Rosuvastatin Tiefenbacher dozę. Jeigu iš pradžių vartojote 5 mg, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti šią dozę iki 10 mg, paskui – iki 20 mg, vėliau – prireikus iki 40 mg. Jei iš pradžių vartojote 10 mg dozę, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti ją iki 20 mg, paskui – prireikus iki 40 mg. Tarp kiekvieno dozės pakeitimo bus 4 savaičių trukmės tarpas.

Didžiausia Rosuvastatin Tiefenbacher paros dozė yra 40 mg. Ji skiriama tik pacientams, kurių cholesterolio koncentracija kraujyje ir širdies priepuolio arba insulto rizika yra didelė, o cholesterolio koncentracija vartojant 20 mg dozę sumažėjo nepakankamai.

Jeigu Rosuvastatin Tiefenbacher vartojate širdies priepuolio, insulto ar panašių sveikatos sutrikimų rizikai sumažinti:

Rekomenduojama paros dozė – 20 mg. Tačiau dėl ankščiau išvardintų priežasčių gydytojas gali nuspręsti skirti mažesnę dozę.

Įprastos dozės 10-17 metų vaikams

Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali didinti Rosuvastatin Tiefenbacher iki reikalingos dozės. Didžiausia Rosuvastatin Tiefenbacher paros dozė – 20 mg. Šį vaistą reikia gerti 1 kartą per parą. Rosuvastatin Tiefenbacher 40 mg tablečių vaikams vartoti negalima.

Kaip vartoti šias tabletes

Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu.

Rosuvastatin Tiefenbacher geriamas 1 kartą per parą. Galite išgerti jį bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės šias tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku (tai padės prisiminti).

Reguliarus cholesterolio koncentracijos tyrimas

Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą ir tokia išliko.

Gydytojas gali nuspręsti didinti Rosuvastatin Tiefenbacher dozę iki Jums reikiamos.

Pavartojus per didelę Rosuvastatin Tiefenbacher dozę

Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

Jei nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Rosuvastatin Tiefenbacher .

Pamiršus pavartoti Rosuvastatin Tiefenbacher

Dėl to nerimauti nereikia, tiesiog išgerkite kitą dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.

Nustojus vartoti Rosuvastatin Tiefenbacher

Jei norite nutraukti vartoti Rosuvastatin Tiefenbacher, pasakykite apie tai gydytojui. Rosuvastatin Tiefenbacher nevartojant, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *