Roxardio (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 20mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Roxardio priklauso vaistų, vadinamų statinais (HMG-CoA reduktazės inhibitoriais), grupei.

Jums buvo paskirta Roxardio, kadangi:

Jūsų kraujyje yra daug cholesterolio. Tai reiškia, jog Jums yra širdies priepuolio ar insulto rizika.

Jums buvo patarta vartoti statinų, kadangi Jūsų cholesterolio kiekio sureguliavimui dietos pakeitimo ir fizinio krūvio padidinimo nepakako. Jūs turite ir toliau laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos bei mankštintis, nors Jūs ir vartojate Roxardio.

Ar Jums yra kitų rizikos faktorių, kurie didina Jūsų riziką patirti širdies priepuolį, insultą ar susietų sveikatos problemų.

Širdies priepuolį, insultą ar kitas problemas gali sukelti liga, vadinama ateroskleroze. Šią ligą sukelia jūs arterijose susikaupę riebalinės nuosėdos.

Kodėl yra svarbu laikytis Roxardio vartojimo?

Roxardio vartojamas kraujyje esančių riebalinių medžiagų, vadinamų lipidais, iš kurių daugiausia yra cholesterolio, kiekio korekcijai.

Kraujyje yra įvairių cholesterolio rūšių – „blogasis“ cholesterolis (mažo tankio lipoproteinų cholesterolis, arba MTL-C) ir „gerasis“ cholesterolis (didelio tankio lipoproteinų cholesterolis, arba DTL-C).

Roxardio gali sumažinti „blogąjį“ cholesterolį ir padidinti „gerąjį“ cholesterolį..

Jis veikia padėdamas Jūsų organizmui blokuoti „blogojo“ cholesterolio gamybą ir pagerina organizmo gebėjimą jį šalinti iš Jūsų kraujo.

Didelis cholesterolio kiekis daugumos žmonių savijautos neveikia ir jokių simptomų nesukelia, tačiau jeigu jis lieka neišgydytas, Jūsų kraujagyslių sienelėse gali kauptis riebalai ir sukelti kraujagyslių susiaurėjimą.

Kartais šios susiaurėję kraujagyslės gali užsikimšti. Dėl to gali nutrūkti širdies ar smegenų aprūpinimas krauju ir ištikti širdies priepuolis ar insultas. Sureguliavus savo cholesterolio kiekį, galite sumažinti riziką, jog Jus ištiks širdies priepuolis ar insultas. Mažindami cholesterolio kiekį savo organizmę Jūs galite sumažint rizką patirti širdies priepuolį, insultą ar susietų sveikatos problemų.

Jūs privalote tęsti Roxardio vartojimą, ne jeigu Jūsų cholesterolio kiekis tapo normalus, kadangi jis neleis Jūsų cholesterolio kiekiui vėl iš lėto didėti ir sukelti riebalinių nuosėdų susikaupimą. Vis dėlto, Jūs turite nutraukti vartojimą, jeigu tai daryti liepė Jūsų gydytojas ar Jūs tapote nėščia.

Roxardio (20mg). Vartojimas

Roxardio visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Įprastinės dozės suaugusiems žmonėms

Jeigu vartojate Roxardio dėl per didelio cholesterolio kiekio

Jūsų gydymą Roxardio reikia pradėti 5 mg ar 10 mg doze, net jeigu prieš tai vartojote didesnę įvairių statinų dozę. Jūsų pradinės dozės parinkimas priklausys nuo:

- cholesterolio kiekio Jūsų kraujyje;

- rizikos, jog Jus ištiks širdies priepuolis ar insultas, laipsnio;

- rizikos veiksnių, dėl kurių Jūs galite tapti labiau jautrus galimam šalutiniam poveikiui, buvimo.

Prašom pasitikrinti pas savo gydytoją ar vaistininką, kokia pradinė Roxardio dozė Jums yra tinkamiausia

Jūsų gydytos gali nuspręsti jums skirti mažiausią dozę (5 mg), jeigu:

- esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);

- esate vyresnis kaip 70 metų;

- Jums yra nedidelių inkstų problemų;

- Jums yra raumenų gėlos ir skausmo (miopatijos) rizika.

Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Gydytojas gali nuspręsti didinti Jūsų dozę. Tai yra tam, kad Jūsų vartojamas Roxardio kiekis būtų kaip tik tas, kuris Jums reikalingas. Jeigu vartojimą pradedate 5 mg doze, Jūsų gydytojas gali nuspręsti ją padvigubinti iki 10 mg, po to iki 20 mg ir paskui, jeigu reikalinga, iki 40 mg. Jeigu vartojimą pradedate 10 mg doze, Jūsų gydytojas gali nuspręsti ją padvigubinti iki 20 mg ir paskui, jeigu reikalinga, iki 40 mg. Tarp kiekvieno dozės pakeitimo būna 4 savaičių pertrauka

Didžiausia Roxardio paros dozė yra 40 mg. Ji skiriama tik pacientams, kurių kraujyje yra daug cholesterolio ir yra didelė širdies priepuolio ar insulto rizika, o vartojant 20 mg dozę cholesterolio kiekis pakankamai nesumažėja.

Jeigu vartojate Roxardio Jūsų rizikos patirti širdies priepuolį, insultą ar giminingų sveikatos problemas sumažinimui

Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg, tačiau Jūsų gydytojas gali nuspręsti pavartoti mažesnę dozę, jeigu jums yra bet kokių aukščiau minėtų veiksnių.

Įprastinės dozės 10 – 17 metų amžiaus vaikams

Įprastinė pradinė dozė yra 5 mg. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę, kad nustatyti Jums reikalingą Roxardio kiekį. Didžiausia Roxardio paros dozė yra 20 mg. Gerkite Jums paskirtą dozę kartą per parą. Roxardio 40 mg tablečių vaikams turi būti nevartojama.

Jūsų tablečių vartojimas

Nurykite kiekvieną tabletę sveiką, užsigeriant vandeniu

Vartokite Roxardio kartą per parą. Jūs galite šį vaistą gerti bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės savo tabletę gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, kad Jums padėti prisiminti tai.

Reguliarus cholesterolio tikrinimas

Svarbu reguliariai lankytis pas savo gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio kiekis kraujyje pasiekė reikiamą ir toks išlieka.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti didinti Jūsų dozę todėl, kad būtų vartojamas Jums reikalingas Roxardio kiekis.

Pavartojus per didelę Roxardio dozę

Kreipkitės patarimo į savo gydytoją ar artimiausią ligoninę.

Jeigu Jūs guldomas į ligoninę ar esate gydomas nuo kitos ligos, perspėkite medicinos personalą, jog vartojate Roxardio.

Pamiršus pavartoti Roxardio

Nesijaudinkite, tiesiog išgerkite kitą planuotą dozę tinkamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Roxardio

Jeigu norite nutraukti Roxardio vartojimą, pasikalbėkite su savo gydytoju. Nutraukus gydymą šiuo vaistu galbūt vėl padidės cholesterolio kiekis Jūsų kraujyje.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *