Salofalk (4g/60ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Dr. Falk Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Mesalazinas
Stiprumas: 4g/60ml
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Mesalazinas, veiklioji Salofalk tiesiosios žarnos medžiaga medžiaga, yra vaistas nuo uždegimo. Juo gydomos uždegiminės žarnų ligos.

Salofalk tiesiosios žarnos suspensija vartojama paūmėjusio opinio riestinės ir tiesiosios žarnos uždegimo (kolito) gydymui.

Salofalk (4g/60ml). Vartojimas

Salofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra1 kartą per dieną.

Suaugusieji

Vakare, prieš einant miegoti, į tiesiąją žarną reikia suleisti buteliuke esančios 60 ml suspensijos, t. y. 4000 mg mesalazino dienos dozę).

Duomenys apie poveikį vaikams riboti, o vartojimo patirties mažai.

Gydymas būna efektyviausiais, jei prieš Salofalk vartojimą žarna yra ištuštinama.

Kad tiesiosios žarnos suspensija taptų vientisa, prieš vartojimą buteliuką reikia gerai pakratyti. Po to reikia nuimti apsauginį dangtelį ir buteliuką laikyti stačią, kad vaistas iš jo neišsilietų. Pacientas turi atsigulti ant kairiojo šono ir, kad galėtų išlaikyti kūno pusiausvyrą, ištiesti kairę ir sulenkti dešinę koją. Po to, laikant buteliuką nukreiptą į bambą, reikia įkišti aplikatoriaus viršūnę, padengtą slidžia plėvele, į tiesiąją žarną.

Buteliuką būtina laikyti tvirtai ir palengva lenkti tol, kol aplikatorius atsisuks į nugarą. Siekiant nesukelti noro išsituštinti, buteliuką reikia iš lėto ir tolygiai spausti, po vartojimo tuščią buteliuką reikia ištraukti.

Kad vaistas galėtų tolygiai pasiskirstyti žarnoje, po Salofalk suleidimo pacientas nekeisdamas padėties turi gulėti mažiausiai 30 minučių. Jei Salofalk visą naktį išlieka žarnyne, poveikis būna didžiausias.

Gydyti Salofalk reikia atidžiai ir nuosekliai, kadangi tik tokiu atveju pacientas pradės sveikti.

Gydymo trukmė priklauso nuo ligos, jos sunkumo bei eigos.

Dažniausiai paūmėjimas, kuriam pasibaigus Salofalk suspensijos paprastai nevartojama, išnyksta per 8 – 12 savaičių. Vartojimo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas.

Jeigu manote, kad Salofalk tiesiosios žarnos suspensija veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Salofalk dozę

Iki šiol apsinuodijimo nepastebėta. Kadangi Salofalk sudėtyje esančio mesalazino farmakokinetika yra specifinė, net didelė dozė apsinuodijimo reiškinių paprastai nesukelia. Paskutinių tyrimų duomenys rodo, kad kraujyje vaisto koncentracija turėtų būti nedidelė, todėl pagalbos priemonės netenka prasmės.

Jei kyla abejonių, reikia informuoti gydytoją, kad jis galėtų spręsti, kaip toliau gydyti.

Pamiršus pavartoti Salofalk

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Kitą kartą suleisti didesnę Salofalk dozę negalima, vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip nurodyta.

Jei pacientas anksti atsimena, kad praleido vieną dozę, ją reikia suleisti kiek galima greičiau, tačiau jei greitai vaisto reikės vartoti kitą kartą, numatytu laiku reikia vartoti ne dvigubą, bet paskirtą dozę.

Pokyčiai nutraukus Salofalk vartojimą

Jei norima savo nuožiūra, pvz., dėl nepageidaujamo poveikio, gydymą Salofalk nutraukti arba baigti anksčiau, būtina prieš tai pasitarti su gydytoju.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *