Sandimmun Neoral (25mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH,
Veiklioji medžiaga: Ciklosporinas
Stiprumas: 25mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Sandimmun Neoral priklauso vaistų, vadinamųjų imunosupresantų, grupei. Šie vaistai vartojami organizmo imuninei reakcijai slopinti.

Kodėl gydytojas Jums paskyrė Sandimmun Neoral minkštų kapsulių

– Jei Jums persodintas organas ar kaulų čiulpai

Nors Jums prieš organo ar kaulų čiulpų persodinimą galėjo būti atlikta daug tyrimų tam, kad užtikrintų kiek įmanoma didesnį atitikimą tarp jūsų organizmo ir persodinamo organo ar kaulų čiulpų, donoro audiniai vis tiek nebus identiški Jūsų audiniams, todėl Jūsų organizmo imuninė sistema mėgins donoro audinius atmesti. Sandimmun Neoral blokuoja specialių ląstelių, kurios paprastai atakuotų persodintus audinius, dauginimąsi, todėl padės sustabdyti atmetimo reakciją.

– Jeigu Jums yra sunki odos liga

Manoma, kad kai kurių odos ligų, pvz., sunkios žvynelinės ar egzemos (atopinio dermatito) priežastis yra per stipri Jūsų imuninės sistemos reakcija. Sandimmun Neoral slopina imuninę sistemą, todėl gali padėti sustabdyti šią reakciją ir tokiu būdu palengvinti odos pažeidimą.

– Jeigu Jums yra sunkus reumatoidinis artritas ar nefrozinis sindromas

Manoma, kad reumatoidinį artritą ir kai kurių formų nefrozinį sindromą gali sukelti netinkama Jūsų organizmo imuninės sistemos reakcija. Sandimmun Neoral slopina imuninę sistemą, todėl gali padėti sustabdyti šią reakciją ir tokiu būdu palengvinti reumatoidinį artritą ar nefrozinį sindromą.

– Jeigu Jums yra endogeninis uveitas

Keliančio aklumo pavojų, aktyvaus tarpinio ar užpakalinio neinfekcinio uveito gydymas, kai įprastinis gydymas neveiksmingas ar taip gydant atsiranda nepriimtinas nepageidaujamas poveikis.

Behceto uveito su pasikartojančiu tinklainės uždegimu gydymas.

Jeigu Jūs anksčiau vartojote Sandimmun (ciklosporino) kapsulių ar geriamojo tirpalo

Sandimmun Neoral ir Sandimmun sudėtyje yra ta pati veiklioji medžiaga ciklosporinas, tačiau Sandimmun Neoral yra patobulinta ciklosporino vaistinė forma ir jis todėl skiriasi nuo Sandimmun. Dėl šio skirtumo ciklosporino absorbcija iš Sandimmun Neoral į Jūsų kraują turėtų būti daug patikimesnė. Ciklosporino absorbcijai iš Sandimmun Neoral kapsulių kartu su jomis vartojamas maistas matyt daro daug mažesnę įtaką, be to, Jūsų kraujyje būna pastovesnis vaisto kiekis. Juo pasirūpinti yra ypač svarbu vaisto vartojant, ypač ilgiau, transplantanto atmetimo profilaktikai.

Dėl ciklosporino absorbcijos skirtumų, vietoj Sandimmun pradėjus vartoti Sandimmun Neoral gydytojas galbūt norės trumpą laikotarpį Jus dažniau tikrinti, kad galėtų įsitikinti, jog Jūsų vartojama dozė yra optimali. Jei gydytojas Sandimmun pakeitė į Sandimmun Neoral, vėl pradėti gydymą Sandimmun galima tik jo nurodymu.

Vietoj Sandimmun pradėjus vartoti Sandimmun Neoral, Jums gali pasireikšti tam tikras šalutinis poveikis, pvz., galvos skausmas ar dilgčiojimas galūnėse. Jeigu taip atsitinka, reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui, kadangi tokie požymiai gali reikšti, jog būtina mažinti dozę. Niekada nemažinkite dozės savo nuožiūra, nebent taip daryti liepė Jūsų gydytojas. Minėtas nepageidaujamas poveikis paprastai išnyksta, jei toliau vartojate Sandimmun Neoral, kuris Jums yra tinkamiausias.

Jeigu Sandimmun vartojančiam ligoniui gydytojas vietoj minėto vaisto paskiria Sandimmun Neoral, Sandimmun likučius reikia grąžinti vaistininkui.

Sandimmun Neoral (25mg). Vartojimas

Sandimmun Neoral vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Prieš vartojant vaisto, Jums gali reikėti tam tikrų kraujo tyrimų. Šie tyrimai yra įprasti ir dėl jų nerimauti nereikia.

Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį ir (ar) Jūs vartosite Sandimmun Neoral po transplantacijos, ar sunkiai žvynelinei, egzemai, reumatoidiniam artritui arba nefroziniam sindromui gydyti, nustatys tinkamą Sandimmun Neoral dozę. Be to, gydytojas pasakys, kaip dažnai reikia vartoti medikamento.Jeigu Jums persodintas organas arba kaulų čiulpai, paprastai gydoma 2 – 15 mg/kg kūno svorio paros doze. Dažniausiai didesnė dozė vartojama iš karto po persodinimo. Vėliau, t. y. stabilizavus persodinto organo ar kaulų čiulpų veiklai, vartojama mažesnė dozė. Jūsų gydytojas koreguos dozę taip, kad ji būtų Jums optimali, todėl jam gali prireikti tam tikrų kraujo tyrimų.Sunki žvynelinė ir egzema paprastai gydoma 2,5 – 5 mg/kg kūno svorio paros doze.Sunkus reumatoidinis artritas paprastai gydomas 3 – 5 mg/kg kūno svorio paros doze.Jei yra sunkus nefrozinis sindromas, suaugusiems žmonėms paprastai vartojama 2,5 – 5 mg/kg kūno svorio paros dozė, vaikams – 2,5 – 6 mg/kg kūno svorio paros dozė.Jūsų gydytojas pasakys, kiek vartoti Sandimmun Neoral ir, priklausomai nuo to, ar Jūs vartojate po persodinimo, ar sunkiam odos pažeidimui, reumatoidiniam artritui arba nefroziniam sindromui gydyti, kiek laiko Jums reikės vartoti šio vaisto. Sunki egzema paprastai gydoma 8 savaites.Jeigu anksčiau vartojote kitokį geriamąjį ciklosporino preparatą

Vieną geriamąjį preparatą keičiant kitu, kurį laiką gydytojas Jus stebės atidžiau.

Keičiant vieną geriamąjį ciklosporino preparatą kitu, Jums gali pasireikšti kai kurie šalutiniai poveikiai. Jeigu toks poveikis pasireiškė, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes tai gali būti ženklas, kad reikia keisti vaisto dozę. NIEKADA dozės nekeiskite patys, nebent tai daryti nurodė gydytojas.Būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir savo nuožiūra niekada nekeisti dozavimo.Kad ir kaip gerai jaustumėtės, nutraukti vaisto vartojimą galima tik gydytojo nurodymu.Jeigu abejojate, kiek ir kada vartoti vaisto, reikia pasiklausti gydytojo ar vaistininko.Išimkite kapsulę iš lizdinės plokštelės taip, kaip parodyta piešinyje.Iš jos kapsulę reikia išimti prieš pat vartojimą. Praplėšus lizdinę plokštelę, atsiranda būdingas kvapas. Tai yra normalu ir nereiškia, kad su kapsule yra kas nors blogo. Kapsulę įsidėkite į burną. Nurykite nepažeistą kapsulę užsigerdami dideliu kiekiu vandens. Paskui galima gerti daugiau vandens. Prieš vartojant vaisto vieną valandą negalima valgyti greipfrutų ar gerti jų sulčių, kadangi šie vaisiai gali sąveikauti su Jūsų medikamentu.Jeigu manote, kad Sandimmun Neoral veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Pavartojus per didelę Sandimmun Neoral dozę

Jei Jūs netyčia išgėrėte per daug preparato, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią skubios pagalbos skyrių.Pamiršus pavartoti Sandimmun Neoral

Jei pamiršote išgerti dozę, ją reikia išgerti iš karto kai tik prisiminėte, nebent iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko. Toliau reikia laikytis įprasto dozavimo

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *