Septolete plus menthol

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Benzokainas, Cetilpiridinio chloridas

Septolete plus menthol pastilės sukelia lokalų skausmą malšinantį ir mikrobus naikinantį poveikį.

Šių pastilių sudėtyje yra antiseptiko cetilpiridinio chlorido, kuris ardo kai kurias bakterijas ir grybelius bei šiek tiek slopina virusų vystymąsi, todėl mažina burnos ir gerklės uždegimą bei (svarbiausia) apsaugo nuo sunkesnio bakterijų sukelto uždegimo. Cetilpiridinio chloridas drėkina ir turi mažą paviršiaus įtempimą, todėl patenka į sunkiai pasiekiamas burnos ir gerklės gleivinės vietas, kur slopina bakterijų augimą.

Benzokainas yra lokalaus poveikio anestetikas, kuris malšina skausmą ryjant, dažnai atsirandantį sergant burnos ir ryklės uždegimu.

Septolete plus menthol pastilių sudėtyje yra polihidroksilinių medžiagų – maltitolio ir manitolio, tačiau nėra bakterijoms augti būtino cukraus. Šios pastilės tinka ir cukriniu diabetu sergantiems pacientams, jos nekenkia dantims. Pastilių antiseptinį poveikį žymiai sustiprina tai, kad jų bazinėje medžiagoje nėra cukraus.

Septolete plus menthol pastilės kartu su kitais vaistais vartojamos vietiniam peršalimo ar gripo sukeltų lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų (migdolų, ryklės, burnos gleivinės ar dantenų uždegimo gydymui).

Septolete plus menthol. Vartojimas

Septolete plus menthol visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų rekomenduojama vartoti iki 8 pastilių per parą (sučiulpti po 1 pastilę kas 2-3 val.).

6-12 metų vaikai

6-12 metų vaikams rekomenduojama vartoti iki 4 pastilių per parą (sučiulpti po 1 pastilę kas 4 val.).

Jaunesni kaip 6 metų vaikai

Septolete plus menthol kietųjų pastilių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

Pavartojus per didelę Septolete plus menthol dozę

Perdozavus reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

Veikliųjų medžiagų kiekis pastilėse yra mažas, todėl tikimybė perdozuoti yra minimali. Pavartojus per daug pastilių, gali sutrikti virškinimas (prasidėti pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Pasireiškus tokių poveikių, daugiau šių pastilių nevartokite, gerkite daug vandens arba pieno ir pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Pamiršus pavartoti Septolete plus menthol

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *