Septolete plus

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA,
Veiklioji medžiaga: Benzokainas, Cetilpiridinio chloridas
Grupė: Nuo gerklės skausmo

Septolete plus burnos gleivinės purškalas sukelia lokalų skausmą malšinantį ir mikrobus naikinantį poveikį.

Purškalo sudėtyje yra antiseptiko cetilpiridinio chlorido, kuris naikina daugumą bakterijų ir grybelių bei šiek tiek slopina virusų vystymąsi, todėl mažina burnos ir gerklės uždegimą bei (svarbiausia) apsaugo nuo sunkesnio bakterijų sukelto uždegimo. Dėl gerų drėkinamųjų savybių bei paviršiaus įtempimo sumažėjimo cetilpiridinio chloridas patenka į sunkiai pasiekiamas burnos ir gerklės gleivinės vietas, kur slopina bakterijų augimą.

Benzokainas yra lokalaus poveikio anestetikas, kuris malšina skausmą ryjant, dažnai atsirandantį sergant burnos ir gerklės infekcine liga ar uždegimu.

Septolete plus burnos gleivinės purškalas vartojamas papildomam vietiniam peršalimo ar gripo sukeltų lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų (migdolų, ryklės, burnos gleivinės ar dantenų uždegimo) gydymui.

Septolete plus. Vartojimas

Septolete plus visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų paaugliai

Norint įpurkšti vieną dozę, purkštuvo galvutę reikia paspausti du kartus. Tokią dozę galima vartoti kas 2-3 valandas, ne daugiau kaip 8 kartus per dieną.

6-12 metų vaikai

Norint įpurkšti vieną dozę, purkštuvo galvutę reikia paspausti vieną kartą. Tokią dozę galima vartoti kas 2-3 valandas, ne daugiau kaip 8 kartus per dieną. Vaisto vartojimo metu vaiką turi prižiūrėti suaugęs žmogus.

Septolete plus nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

Senyvi žmonės

Senyviems žmonėms rekomenduojama dozė yra tokia pati, kaip ir suaugusiems žmonėms. Jei esate vyresnis kaip 65 metų, vartojate kitokių vaistų arba sergate kitomis ligomis, yra didesnė methemoglobinemijos atsiradimo rizika.

Septolete plus negalima vartoti daugiau kaip 7 dienas iš eilės.

Vartojimo būdas

Jei Septolete plus vartojate pirmą kartą arba jei Septolete plus ilgai nevartojote, paspauskite purkštuvo galvutę kelis (5-9) kartus, kad šiek tiek preparato išpurkštumėte į orą ar praustuvą. Spaudinėkite tol, kol pasirodys tolygus purškalas.

Prieš vartojimą nuimkite plastikinį dangtelį.

Plačiai išsižiokite, purkštuvo antgalį nutaikykite į gerklę ir paspauskite galvutę. Purškimo metu sulaikykite kvėpavimą.

Po kiekvieno pavartojimo ant purkštuvo galvutės uždėkite plastikinį dangtelį.

Septolete plus gali vartoti tik vienas pacientas.

Vieną kartą paspaudus purkštuvo galvutę, išpurškiama 0,15 ml tirpalo, kuriame yra 1,54 mg benzokaino ir 0,3 mg cetilpiridinio chlorido.

Pavartojus per didelę Septolete plus dozę

Veikliųjų medžiagų kiekis vienkartinėje dozėje yra mažas, todėl tikimybė perdozuoti yra minimali. Jei vartojama didesnė nei rekomenduojama dozė, gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimų: prasidėti pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.

Jei ilgai vartojama didesnė nei rekomenduojama dozė ar vaisto vartojama per dažnai, gali pasireikšti methemoglobinemija (būklė, kurios metu hemoglobinas nebegali po organizmą išnešioti deguonies). Jei atsiranda tokių simptomų kaip galvos skausmas, nuovargis, galvos svaigimas ir kvėpavimo pasunkėjimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti vaisto vartojimą.

Pamiršus pavartoti Septolete plus

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *