Septolete plus

Gamintojas: KRKA,
Veiklioji medžiaga: Benzokainas, Cetilpiridinio chloridas
Grupė: Nuo gerklės skausmo

Septolete plus burnos gleivinės purškalas sukelia lokalų skausmą malšinantį ir mikrobus naikinantį poveikį.

Purškalo sudėtyje yra antiseptiko cetilpiridinio chlorido, kuris naikina daugumą bakterijų ir grybelių bei šiek tiek slopina virusų vystymąsi, todėl mažina burnos ir gerklės uždegimą bei (svarbiausia) apsaugo nuo sunkesnio bakterijų sukelto uždegimo. Dėl gerų drėkinamųjų savybių bei paviršiaus įtempimo sumažėjimo cetilpiridinio chloridas patenka į sunkiai pasiekiamas burnos ir gerklės gleivinės vietas, kur slopina bakterijų augimą.

Benzokainas yra lokalaus poveikio anestetikas, kuris malšina skausmą ryjant, dažnai atsirandantį sergant burnos ir gerklės infekcine liga ar uždegimu.

Septolete plus burnos gleivinės purškalas vartojamas papildomam vietiniam peršalimo ar gripo sukeltų lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų (migdolų, ryklės, burnos gleivinės ar dantenų uždegimo) gydymui.

Septolete plus. Vartojimas

Septolete plus visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų paaugliai

Norint įpurkšti vieną dozę, purkštuvo galvutę reikia paspausti du kartus. Tokią dozę galima vartoti kas 2-3 valandas, ne daugiau kaip 8 kartus per dieną.

6-12 metų vaikai

Norint įpurkšti vieną dozę, purkštuvo galvutę reikia paspausti vieną kartą. Tokią dozę galima vartoti kas 2-3 valandas, ne daugiau kaip 8 kartus per dieną. Vaisto vartojimo metu vaiką turi prižiūrėti suaugęs žmogus.

Septolete plus nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

Senyvi žmonės

Senyviems žmonėms rekomenduojama dozė yra tokia pati, kaip ir suaugusiems žmonėms. Jei esate vyresnis kaip 65 metų, vartojate kitokių vaistų arba sergate kitomis ligomis, yra didesnė methemoglobinemijos atsiradimo rizika.

Septolete plus negalima vartoti daugiau kaip 7 dienas iš eilės.

Vartojimo būdas

Jei Septolete plus vartojate pirmą kartą arba jei Septolete plus ilgai nevartojote, paspauskite purkštuvo galvutę kelis (5-9) kartus, kad šiek tiek preparato išpurkštumėte į orą ar praustuvą. Spaudinėkite tol, kol pasirodys tolygus purškalas.

Prieš vartojimą nuimkite plastikinį dangtelį.

Plačiai išsižiokite, purkštuvo antgalį nutaikykite į gerklę ir paspauskite galvutę. Purškimo metu sulaikykite kvėpavimą.

Po kiekvieno pavartojimo ant purkštuvo galvutės uždėkite plastikinį dangtelį.

Septolete plus gali vartoti tik vienas pacientas.

Vieną kartą paspaudus purkštuvo galvutę, išpurškiama 0,15 ml tirpalo, kuriame yra 1,54 mg benzokaino ir 0,3 mg cetilpiridinio chlorido.

Pavartojus per didelę Septolete plus dozę

Veikliųjų medžiagų kiekis vienkartinėje dozėje yra mažas, todėl tikimybė perdozuoti yra minimali. Jei vartojama didesnė nei rekomenduojama dozė, gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimų: prasidėti pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.

Jei ilgai vartojama didesnė nei rekomenduojama dozė ar vaisto vartojama per dažnai, gali pasireikšti methemoglobinemija (būklė, kurios metu hemoglobinas nebegali po organizmą išnešioti deguonies). Jei atsiranda tokių simptomų kaip galvos skausmas, nuovargis, galvos svaigimas ir kvėpavimo pasunkėjimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti vaisto vartojimą.

Pamiršus pavartoti Septolete plus

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Septolete plus. Šalutinis poveikis

Septolete plus, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  • Labai dažnas. Atsiranda daugiau kaip 1 pacientui iš 10
  • Dažnas. Atsiranda 1-10 pacientų iš 100
  • Nedažnas. Atsiranda 1-10 pacientų iš 1000
  • Retas. Atsiranda 1-10 pacientų iš 10000
  • Labai retas. Atsiranda mažiau kaip 1 pacientui iš 10000
  • Dažnis nežinomas. Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis


Nedažnas

  • Padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija. Jei atsiras tokių simptomų kaip išbėrimas, niežulys, veido patinimas ir kvėpavimo pasunkėjimas, turite nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei esate jautrus benzokainui (cheminis jo pavadinimas yra 4-aminobenzenkarboksirūgšties esteris), gali būti, kad Jūsų jautrumas kitokiems šios klasės lokalaus poveikio anestetikams (pvz., prokainui, tetrakainui) taip pat yra padidėjęs.


Retas

  • Virškinimo trakto sutrikimai, pvz., pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, ypač jei vartojama didesnė nei rekomenduojama dozė.
  • Kraujo sutrikimas, vadinamas methemogolobinemija. Tokiu atveju kraujas nebegali išnešioti deguonies po organizmą. Jeigu atsiras tokių simptomų kaip galvos skausmas, nuovargis, galvos svaigimas ir kvėpavimo pasunkėjimas, turite nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti vaisto vartojimą.


Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Septolete plus. Kita informacija

Septolete plus sudėtis

Veikliosios medžiagos yra benzokainas ir cetilpiridinio chloridas. Kiekviename mililitre burnos gleivinės purškalo yra 10 mg benzokaino ir 2 mg cetilpiridinio chlorido.

Vieną kartą paspaudus purkštuvo galvutę, išpurškiama 0,15 ml tirpalo, kuriame yra 1,54 mg benzokaino ir 0,3 mg cetilpiridinio chlorido.

Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96 %), glicerolis (E422), sacharino natrio druska (E954), pipirmėčių eterinis aliejus, išgrynintas vanduo.

Septolete plus išvaizda ir kiekis pakuotėje

Burnos gleivinės purškalas yra skaidrus bespalvis arba gelsvas tirpalas.

Dėžutėje yra plastikinė purškalo talpyklė ir mechaninis purkštukas. Talpyklėje yra 30 ml tirpalo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +1 / -1 0

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kodėl taip dažnai sutrinka virškinimas?
Kodėl taip dažnai sutrinka virškinimas? Virškinimo problemos, tikėtina, neaplenkia nė vieno žmogaus. Bent kartą jas tekę patirti dažnam iš mūsų. Pilvo pūtimas kankinti gali jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų, o sunkumo ir nevirškinimo jausmas dažną suaugusįjį priverčia ieškoti pagalbos. Kokios įprasčiausios sustojusio skrandžio skundų priežastys ir kas gali... +2 / 0 +2

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +4 / 0 +4

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas
7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas Daugumoje šeimų vaikams nuo pat vaikystės kartojama, kad knygas skaityti reikia. Retas pasako, kodėl tai daryti naudinga. Ir vaikai, ir suaugusieji turėtų žinoti ne vieną knygų skaitymo teikiamą naudą. Pateiksime 7 priežastis, kodėl iš tikrųjų verta skaityti knygas ir dažniau pasinerti į stebuklingą jų skleidžiamą šviesą.... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Vargina kojų venų varikozė? Laikas šiek tiek sustoti ir pasirūpinti savimi
Vargina kojų venų varikozė? Laikas šiek tiek sustoti ir pasirūpinti savimi Kojų išvaizda labiau susirūpinama šiltuoju metų laiku, nes tuomet atidengiama daugiau nuogo kūno. Tai nėra vienintelė priežastis, kodėl atsigręžiama į veninės kraujotakos sveikatą - šiltas ar netgi karštas oras daugumai asmenų nemalonius simptomus, susijusius su išsiplėtusiomis kojų venomis, tik paaštrina. Pavasarį ir...

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus?
Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus? Pasiūla šiandien tokia didelė, kad tėveliams apsisuka galva. Dauguma pastebi, kad vaikiški batukai yra tikrai nepigus pirkinys – norint įsigyti gerą avalynę vos vaikščioti pradėjusiam vaikui gali tekti pakloti mažiausiai kelias dešimtis eurų. Kai kurie pastebi, kad vaikiška avalynė brangesnė, nei ta, kuri skirta suaugusiems....

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +1 / 0 +1

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimas nėra nuosprendis
Erekcijos sutrikimas nėra nuosprendis Gydytojai teigia, kad erekcijos sutrikimai yra vieni dažniausių, kai kalbama apie lytinio gyvenimo problemas. Deja, dažnas vyras dėl jų vis dar gėdijasi kreiptis į specialistus. Džiugu, kad informacijos ir pagalbos priemonių vis daugėja, tačiau būtina suprasti, kad dažniausiai reikia profesionalios pagalbos ir savigydos propagavimas... +1 / 0 +1

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +25 / 0 +25

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Keturi rankų gamybos žaislai kūdikiams ir mažiems vaikams
Keturi rankų gamybos žaislai kūdikiams ir mažiems vaikams Namuose visa galybė žaislų, tačiau Jūsų pusės metų mažylis labiausiai džiaugiasi samčiu? Į kelionę vietoje mielo meškučio pasiimate mėgstamiausią dryžuotą kojinę? Fotografė Jūsų prašo atsivežti į fotosesiją mylimiausią vaiko žaislą, po jūs paimate vandens buteliuką, nes tik jis taip pakelia kūdikiui nuotaiką?... +2 / 0 +2

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25